Skocz do zawartości

Płyta główna z97 oraz ram ddr 3


Recommended Posts

Witam, proszę was o pomoc! 
Aktualnie robię upg mojego pc kilka części kupionych a niektóre jeszcze nie..

Najważniejszy wybór płyta główna.. Niestety na rynku w cenie 450-550 zł mamy około 10 "faworytów" i nie mogę się zbyt zdecydować na Tą Jedyną :)

 

W skrócie.. za niedługi czas kupie procka i7-4xxxk oraz karte graficzna gtx 970 możliwe, że x2 więc płyta powinna obsługiwać sli. Jaką płytę byście polecili ze względu na swoje plusy i minusy.

 

Propozycje:

1# msi gaming 5

2# msi z97s krait edition (biała wersja pc wtedy) - ma wszystko co potrzeba ale jest uboga w "bajery" 

3# asrock x killer 

4# gigus gaming 5

5# asrock extreme 4

6# asus z97-k (nie wiem jak z sli ponieważ tylko 1 pcie 3.0) bogata w zabezpieczenia i inne "bajery"

7# asus z97-ar 

 

Chciałbym poznać wasze opinie, może ktoś ma jedną z tych płyt i zna dokłade wady i zalety..

 

Drugi wybór przy którym sie waham to ram..

Aktualnie potrzebuje 8gb ramu najlepiej 2400 mhz i 10 lub 9 cl (z tego co moge znalesc to chyba tylko firma g.skill robi ram z 9 cl)

 

Myślałem nad:

1# http://www.morele.net/pamiec-team-group-xtreem-white-ddr3-2400-cl10-8-gb-txwd38g2400hc10qdc01-623741/

2# gskill 2400 / 9

3# Patriot viper v3 black mamba 2400/10 

4# ew. hyperx fury 1866 (ładnie się prezentuje z krait edition..)

 

Będęwdzieczny za wszystkie opinie. Dziękuje :)

 

 

Link to post
Share on other sites

niedawno zakupiłem asusa z97-ar i jestem zadowolony- na razie współpracuje z i5 4590. co do Gigabyta to polecałbym coś z serii gaming bo podobno te tańsze lubią się psuć- taka jest przynajmniej opinia znajomego serwisanta. Z MSI mam złe wspomnienia ale to subiektywna opinia. W tej cenie nie wiem czy znajdziesz coś lepszego, są jeszcze asrocki, które mają dość dobre parametry ale to nie ta jakość co np asus. Poczytaj na necie jest dużo tematów a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Może też bardziej doświadczeni użytkownicy się wypowiedzą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...