Skocz do zawartości

Dziwne brzęczenie bzyczenie karty graficznej po wyjściu z gier.


Recommended Posts

Cześć. Jakiś czas temu zakupiłem karte graficzną Asus Strix 980. Wszystko było w porządku aż do dzisiaj. O co chodzi...
Tylko i wyłącznie w momencie jak wyłącze gre i odczekam chwile aż wentylatory karty się zatrzymają ( 0 % fan speed ) nagle ze środka obudowy wydobywa się dzwięk jakby brzęczenia, który ustępuje po paru sekundach. Trudno mi to opisać dokładnie. Tak jakby jakaś "mała mucha latała". W trakcie gier tego nie zanotowałem i tego nie ma, jednak dzieje się tylko i wyłącznie po wyjściu z gry. Jednak nie od razu , tylko gdzieś może po 15 sekundach jak wiatraki karty się zatrzymają ze środka obudowy słychać przez pare sekund brzęczenie\bzyczenie , które ustępuje po 4-5 sekundach. I jest znowu cisza. Ale ponownie jak włącze gre i po jakimś czasie wyłącze, karta się schłodzi aż wiatraki się zatrzymają i ponownie przez pare sekund można usłyszeć takie brzęczenie. Dla sprawdzenia czy być może to nie procesor albo zasilacz ,włączyłem PRIME95 i po przerwaniu testów dzwięk się nie powtórzył. Więc jedynie po grach występuje,dlatego wydaje mi się ,że to karta graficzna. Wydaje mi się,że coś nie w porządku? Wie ktoś co to może być?;/
Znalazłem na youtube filmik z identycznym dzwiękiem o którym mówie, który wydaje moja karta graficzna po wyjściu z gier, aczkolwiek na tym przykładzie jest to zasilacz, ale przynajmniej będzie wiadomo o jaki dzwięk mi chodzi . Prosze:

https://www.youtube.com/watch?v=dvyZWz9iYkQ

Link to post
Share on other sites

Udało mi się odnależć dokłądny dzwięk o którym mówie. Oceńcie prosze.
A więc link dotyczy płyty głównej, ale w moim przypadku jest to karta graficzna. Jedynie wklejam ,żeby zaprezentować dzwięk. Tak jak mówiłem, dzieje sie w to w momencie wyjścia z gier jak wiatrak karta schładza się i jest 0 rpm . Wtedy to bzyczenie słychać przez pare sekund i ustaje.

https://www.youtube.com/watch?v=UZKGUI-oVKE

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki masz sprzęt ale jeśli masz grafikę zintegrowaną to wyjmij kartę graficzną i popatrz(posłuchaj) co będzie się działo.Wymaga to trochę czasu a nie 5 min i jak cisza to ok. Kilka razy w jakieś gry nie wymagające lub inne na niskich detalach,żeby podołała zintegrowana...

Link to post
Share on other sites

Chłopcy mam prośbe troszke poza temat i na tym można zakończyć.
Wytłumaczycie mi słowo po słowie te zdanie?

"
So far, with v-sync on, a couple parts of 3DMark, any in-game (IE, not menu) of the The Witcher 2, and Borderlands 2 after THE FAN GOES BACK TO OFF, it makes some buzzing, but not too loud. So it might be OK, once closed up and moved to its normal position"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...