Skocz do zawartości

PC nie potrafi przejść momentu rozruchu


Recommended Posts

Witam, mam kłopot z PC, mianowicie podczas uruchamiania nic nie pojawia się na ekranie a komputer jedyne co robi to ma odpalone wiatraki na dość szybkich obrotach plus daje mi dźwiękowo znać, że coś nie tak jest z grafiką (1 długi, 2 krótkie) ale tutaj pojawia się problem.. podpiąłem działającą kartę grafiki i jest to samo, podpiąłem inny zasilacz i jest to samo, ramy też ok, dysk mimo, że odpięty to działo się to samo. Wydaje mi się, że jest to płyta główna tylko dlaczego te dźwięki odnośnie grafiki? Sloty na kartę spalone? Ogólnie mam problem bo nie mam jak sprawdzić tej płyty głównej, nie mam na stanie innej, a pożyczyć ciężko, jest jakiś inny sposób na jej sprawdzenie? Czy dopiero po ewentualnym zakupie innej się dowiem? A może to jeszcze co innego? 

Sprzęt:
Procesor: Intel Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 
Płyta główna: GA-N650SLI-DS4L 
RAM: 3 x 1024MB 800 MHz 
Grafika: NVIDIA GeForce 8800GT 1024MB 
Dysk: Samsung HD501LJ SCSI Disc Device 500GB 
Napęd: BENQ DVD DD DW1650 ATA Device 
Zasilacz: Chieftec 560W CFT-560-A12S 

Edytowane przez MasterCarl
Link to post
Share on other sites

Ja miałem takie dźwięki jak mi bios padł na płycie... także pewnie mobo będzie do wymiany. Spróbuj odpiąć wszystko, dać grafę na PCI ( jeśli masz) i zobacz, spróbuj też procedury odzyskiwania biosu z flopa może coś da. Może też włóż grafe w inne PCIE.

Edytowane przez BeeDead
Link to post
Share on other sites

@BeeDead, po odpięciu wszystkiego prócz grafiki jest tylko ciągły dzwięk bo potrzebuje RAM'u jak mniemam, w innym PCI-E to samo, nie wiem tylko co to te odzyskiwanie z flopa? 

@lonialomax, mam 4 sloty na tej płycie i tak: ustawiając na slotach 1 i 3 bez zmian, ustawiając na slotach 2 i 4 straciły się jakiekolwiek informacje dzwiękowe, jedyne co się dzieje to szybko chodzą wiatraki i rośnie temperatura którą widzę na wyświetlaczy na obudowie, więc reasumując również bez zmian.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
wracając do tematu.. udało mi się ściągnąć sprawną płytę główną, podpiąłem wszystkie elementy jak pod starą i dzieje się dokładnie to samo, z tym że nie ma żadnych wiadomości z głośniczka, dopiero po wyjęciu grafiki są 1 długi i 3 krótkie, bez ramu 1 długi 2 krótkie. 
sprawdziłem również pamięci ram z innego komputera ale dzieje się to samo.
podpiąłem również zasilacz, sprawny 350W i też tylko wiatraki chodzą.
w związku z tym wszystko przemawia za tym, że poszedł procesor. czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
chyba nic innego to już być nie może prócz procka, bios zresetowany był oczywiście.
Link to post
Share on other sites

Złóż na starej płycie kompa na pająka, z jedną na pewno sprawną kością ramu i sprawną grafiką , bez dysków , jeżeli się nie włączy to tak samo pająk na nowej płycie ( w obu przypadkach z tym nowym prockiem) i z tą sprawną grafiką bez dysków, któraś konfiguracja musi zadziałać bo jak u kogoś działa a u Ciebie nie to masz najstarszy problem z informatyką ever czyli to Ty coś źle robisz :D Składanie na pająka pozwoli wykluczyć np, zwarcie powodowane obudową lub czymś innym.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...