Skocz do zawartości

Rozbudowa obecnego komputera - 2xGTX970, 16GB RAM, co dalej?


Recommended Posts

Witam Serdecznie,
 

Planuję rozbudowę komputera pod nadchodzące gry i silniki graficzne - Wiedźmina 3, nowego Batmana, Dying Light, ograłbym Far Cry'a 4, Unity, z całą pewnością trochę sieciowych fps, w tym BF: Hardline - nastawiam się na komputer typowo pod granie.

 

Mam sprzęt z opisu i myślę nad jego potężną rozbudową. Proszę o porady, co mógłbym zmienić, dodać (oczywiście racjonalnie, żeby to miało jakikolwiek sens).

 

Procesor wykręcony jest do 4,5 GHz i chodzi stabilnie. Chciałbym wymienić GTX660 na GTX970, ALE tutaj myślę nad dorzuceniem drugiej takiej grafiki.

 

Chcę zainwestować w monitor BenQ XL2420Z (lub coś zbliżonego) z częstotliwością odświeżania min. 120Hz. Czy mógłbym tutaj prosić o ewentualne porady, co jeszcze można dostać ciekawego ze sprzętów z takim odświeżaniem?

 

Dodatkowo zastanawiam się nad zainwestowaniem w kości 2x8GB, więcej pamięci przyda mi się do After Effects, a dodatkowo może i tegoroczne gry zrobią z tego użytek. Jaką pamięć tutaj mogę wybrać? Warto inwestować w CL9 i 2133 MHz?

 

Mam przechodzić na Haswella czy nie ma takiej potrzeby? Jaki zasilacz jest potrzebny pod 2xGTX970? Czy mój XFX650W będzie wystarczający?

 

Procesor zapewne będzie ograniczać te karty, ale nie stać mnie na inwestycje w Haswell-E, albo w coś równie drogiego ;) SLI na tę chwilę ma sens do takiego monitora, czy jedna GTX970 da radę?

 

Proszę o porady, bo mam na rozbudowę tego sprzętu ok. 5000 zł i chciałbym je spożytkować na dobry monitor, kartę graficzą, klawiaturę, myszkę i... no właśnie. W zależności co można tutaj dołożyć. Wymieniłem Cooler CPU na BeQuiet Dark Rock 3.

Edytowane przez Maciomaniak
Link to post
Share on other sites

Mam podobny config. Zamiast 660 mam 770 co za tym idzie większy dylemat czy wymieniac gfx teraz czy poczekac :)

Jeśli chodzi o monitor możesz śmiało brać: BenQ XL2420T, co do grafik lepiej brać jedna mocna unikniesz problemów z temperaturami w obudowie wyliczaniem czy zasilacz pociągnie (teoretycznie udźwignie 2xgtx 970) itp.

 

Na twoim miejscu brałbym BenQ (1,5k PLN) + któregoś gtx'a 980 (2,5k PLN). Majac 1k PLN możesz pomyśleć o klawiaturze mechanicznej.

 

Jak wybrać myszkę: http://www.test-gear.pl/dobor-myszki-i-podkladki/

Klawiatury: http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/

 

Jakie masz temp. na CPU? Jakie napięcie? Jeśli chcesz celować wyżej niż 4,5 to najlepiej zainwestowac w  Phanteks lub Noctua'e. Pytanie tylko po co?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Chwilowo korzystam ze standardowego wiatraka (bo w moim NZXT Havik wszystkie gumki od mocowań wiatraków sparciały i popękały - okropne mocowanie) wobec czego mam około 50 stopni w spoczynku i nie uruchamiam żadnych bardziej wymagających aplikacji. Czekam na Dark Rock 3 :) Procesor ma napięcie ustawione na 1.21, na takim dopiero jest stabilnie.

 

Myślę, że inwestycja w GTX980 najzwyczajniej w świecie nie jest opłacalna. Dopłacam 1000 zł względem GTX970 za 8-10% większą wydajność, którą mogę zniwelować poprzez OC. Szkoda pieniędzy.

 

Pomyślałem sobie, że najlepszym rozwiązaniem będzie chwilowe odpuszczenie 120-144Hz. Jaki by ten sprzęt nie był, nawet na SLI nie pójdą wszystkie gry w 120 klatkach, a takich monitorów jeszcze nie ma zbyt wielu. Chyba zainwestuje w jakiś dobry 27" monitor 75Hz FullHD, do tego dołożę GTX970, pamięć wymienię na 2x8GB i całość skomponuję tak, żeby w obudowie wszystko się ładnie ze sobą zgrywało :)

 

Klawiaturę już chyba znalazłem wystarczającą do swoich potrzeb, ale mam kłopot z myszką - tyle tego :o

http://www.morele.net/klawiatura-razer-deathstalker-rz03-00800100-r3m1-531540/

Link to post
Share on other sites

Te 50C w idlu to jakas porazka, stockowy lepiej działa :)

 

Cena/opłacalność zawsze przekłada się w taki sam sposób.

Jeśli nie masz czasu i ochoty na tweaking ze sprzętem kupuje się top. Zazwyczaj nie jest opłacalne pod względem finansowym.

W opcje która będzie bardziej opłacalna finansowo trzeba poświęcić czas = pieniądz :)

 

Jeśli chodzi o 120Hz dla mnie była to droga w jedną stronę. Dzisiaj nie wyobrażam sobie gry w FPS'a bez 120Hz/120fps, co czasem przekłada się na to że muszę zrezygnować ze wszystkich wizualnych wodotrysków gtx 770 nie uciągnie wszystkiego na 120fps :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...