Skocz do zawartości

koncepcja łamanej budy


Recommended Posts

Witam

przy wymianie  GPU na GTX 680 bardzo uwidocznił się brak miejsca w obudowie

praktycznie niema dostępu do portów Sata na płycie poza tym kable nie wyglądają za dobrze i pompka ledwo się mieści dlatego chciałem coś zmienić .

FOTO1

Nie mam zamiaru rozstawać się z obudową tylko ja przerobić. Wpadłem na pomysł przecięcia i przedłużenia obudowy o kilka centymetrów

jednak może pójść krok dalej i zrobić łamaną obudowę na zawiasach? zasada była by taka że na prawej ściance były by zawiasy na spodzie blaszka ruchoma natomiast z lewej blaszka na jedną śrubkę i jeśli chciałbym złamać obudowę wystarczyło by odkręcić jedną śrubkę i pchnąć ten fragment obudowy.

 

KONCEPCJA FOTO2

 

na zdjęciu strona lewa natomiast z drugiej strony mają być zawiasy.

oczywiście wszystko straci sztywności po przecięciu więc wiązania muszą być na tyle silne żeby spokojnie wytrzymać podniesienie komputera chociaż nigdy praktycznie tego nie robię.

proszę o opinie co o tym myślicie? :)

Link to post
Share on other sites

teleskopy gazowe? nieźle...

może zrobię model 3d ale to że nie widziałem czegoś takiego jest pozytywny

trzeba samemu zakombinować


http://i.imgur.com/dZTCnAl.jpg

 

wersja bez przedłużania , 2 śrubki do odkręcenia by były

Link to post
Share on other sites

Wygląda nietypowo, ale moim zdaniem słabo. Wykonanie też lipa, bo gdzie przykręcisz te zawiasy? Do blachy zewnętrznej? Ona jest za mało wytrzymała na to, musiałbyś wzmocnić stelaż jakimiś słupkami i do nich przykręcić zawiasy.

Ogólnie imho, to ten Aerocool, to słabo podstawa pod modding. Ma nietypową bryłę, z zewnątrz moim zdaniem daje radę, a jedyne co, to można usunąć te X z bocznych blach, pomalować wnętrze, usunąć dolne rzędy dysków i zostawić tylko 1-2 na górze. Masz wolne miejsce na pompkę i chłodnice (240mm chyba wejdzie), a żeby nie było tego zbytnio widać, to robisz zgrabny boczek plexi (lub całą ramkę dla większej stabilności) i masz super wnętrze bez niepotrzebnych rozwiązań.

 

http://m2.agitomedia.pl/image/700x700/314aeda05e3138a51a2d11b741f9e5bd/obudowy/aerocool-pgs-strike-x-xtreme-czarna.2129025.2.jpg

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

na pewno nie zimą gdzie nie mam za bardzo odpowiednich warunków w garażu

skasowane są moje stare tematy z forum ale kiedyś budowałem obudowę na akwarium pod kompa zatopionego w oleju

co prawda projekt czeka na dokończenie ale fajna zabawa była

 

Fallout PC by Wolk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...