Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , ostatnio wymieniłem sobie kartę graficzną , poczciwego GTX260 wymieniłem na HD6870.

Mam z nią mały problemik gdyż wyłączę zasilanie sieciowe z gniazdka np. na noc na listwie to komputer się uruchamia , wiatraki na karcie chodzą na full lecz nic nie wyświetla się na ekranie , po przytrzymaniu przycisku power wyłączam komputer , włączam go znowu i wszystko ładnie pięknie działa , no już nie wiem co może być przyczyną, robiłem reset biosa ale nie pomogło. 

 

Jestem otwarty na wasze propozycje jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Tak wyciągałem bateryjkę od biosu , jest ona sprawna w 100% bo zapisuje ustawienia i trzyma napięcie dobrze :)

 

 

Jeszcze dodam bo mi się przypomniało że po sprzedaży GTX260 przeinstalowałem windowsa żeby mieć czystego i przez tydzień używałem zintegrowanej karty graficznej na płycie , czy to może być przez to , odinstalowałem od niej sterowniki przed zamontowaniem nowej ale może coś poszło nie tak ? 

 

Podzespoły komputera:

Procek: Phenom x3 720

Płyta: Asus AM3 M4N68-T-M-V2

Ram : G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB

Karta Graficzna : XFX 6870

Zasilacz: Tagan TG600-BZ

Monitor: LG Flatron W2343T

Edytowane przez dzeki35
Link to post
Share on other sites

Sprawdź kondensatory na płycie głównej, jak będą spuchnięte, to winny zasilacz i płyta główna (a dokładnie te kondensatory), jak będą w porządku do duże prawdopodobieństwo, że zasilacz już zdycha.

W każdym razie, jeśli masz możliwość, to zalecam sprawdzenie na innym zasilaczu lub w innym zestawie.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko gdy włożę inną kartę graficzną , lub uruchomię na zintegrowanej to wszystko ok jest , na tej też jest wszystko dobrze , gry działają , testowałem rożnymi programami pod obciążeniem i wszystko działa.

 

Tylko wkurza mnie to że gdy wyłączę go z prądu to potem musze go uruchomić , przytrzymać power żeby sie wyłączył i włączę i wszystko jest w najlepszym porządku.

 

Oglądałem płytę i żadne kondensatory nie wyglądają na spuchnięte ani nie widać żadnych innych uszkodzeń płyty.


Wymieniłem baterie biosu (próbowałem z dwoma innymi to samo) , zaktualizowałem bios płyty do najnowszego nic to nie dało , na zintegrowanej karcie normalnie wszystko sie odpala , jednym słowem karta chyba musi być uszkodzona , no tylko czemu za drugim razem już działa w porządku ? 

Edytowane przez dzeki35
Link to post
Share on other sites

wyłaczam z prądu . podłączam (sam sie nie włącza) włączam ja power , wiatrak na karcie full , słychać jak dysk działa , windows przechodzi dalej ale obrazu nie ma , przytrzymuje power żeby sie wyłączył , włączam od nowa i działa jak należy :)


W końcu coś ruszyło , przepiąłem monitor do drugiego gniazda dvi i włączył się na full wiatraki tak jak na początku ale może po 5 sekundach wyłączył się sam i włączył od nowa i normalnie uruchomił , normalnie jakieś mroczne siły opanowały tego kompa :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...