Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do GTX460 SLI


Recommended Posts

Witam mam problem tego typu. Kupuję 2 GTX460 w wersji 768MB, do tego procesor intel core i5 760 z planami na podkręcenie (podobnie grafikę). I tu rodzi się w bólach pytanie. Jaki zasilacz? Myślałem o OCZ fatal1ty 550w, ale nie wiem, czy wystarczy. Kwota jaką dysponuję na zasilacz to tyle co na tego OCZ w drastycznych przypadkach troszkę drożej, ale wolałbym tego uniknąć :)

Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj się tych co Ci piszą o 500- jeśli planujesz OC. Miałem podobny dylemat, tylko że wybrałem wersje 1024MB i też planuję podkręcić i karty i procesor, wiec zdecydowałem się na 750W, żeby mieć spokój i zapas :). Do wersji 756MB wystarczy prawdopodobnie 600W, ale masz tu test i wyciągnij wnioski sam :)http://www.guru3d.com/article/geforce-g ... li-review/

EDIT:

Ten OCZ się opłaca, tzn w podobnej cenie ciężko o tak chwalony przez użytkowników zasilacz, a w razie czego przyda Ci się na przyszłość(ZAPAS MOCY).

Link to post
Share on other sites

modxstream 700W sie NIE opłaca, jest nadal średnim zasilaczem (jak 500 i 600), tyle ze juz cena zaczyna sie robić "śmieszna". Nie będzie zapasu mocy, gdy istnieje coś takiego jak zabezpieczenie nadprądowe na liniach. W skrajnym przypadku moze byc tak, ze modxstream 700W >nie da rady<(sic!), a antec 550W będzie sie nudził.

gtx460 SLI po OC graf i procka to jakieś 400W w czasie gier więc naprawde nie wyskakujcie z siedemset-watkami.

Link to post
Share on other sites

modxstream 700W sie NIE opłaca, jest nadal średnim zasilaczem (jak 500 i 600), tyle ze juz cena zaczyna sie robić "śmieszna". Nie będzie zapasu mocy, gdy istnieje coś takiego jak zabezpieczenie nadprądowe na liniach. W skrajnym przypadku moze byc tak, ze modxstream 700W >nie da rady<(sic!), a antec 550W będzie sie nudził.

gtx460 SLI po OC graf i procka to jakieś 400W w czasie gier więc naprawde nie wyskakujcie z siedemset-watkami.

A liczyć uczyli? GTX 460 po mocnym OC może dobijać do 180-200W, do SLI (bez oc potrzebny jest zasilacz z co najmniej 500W na +12V, żeby zostawał ten zapas energii. Najlepiej wziąć zasilacz z 550-650W na +12V.

Link to post
Share on other sites

jeżeli miałby te 400W@12V i bez problemu pracował w okolicach 100% obciążenia - to bez problemu. Są widełki w zależności od proca i OC, ale powtarzam: 700W to żart. Testy nie kłamią, niestety nie chce być inaczej ;> Co lepiej miec: świetnego 550W czy przecietnego (zeby nie pwoeidzieć lekko badziewnego) 700W...?

Link to post
Share on other sites

jeżeli miałby te 400W@12V i bez problemu pracował w okolicach 100% obciążenia - to bez problemu. Są widełki w zależności od proca i OC, ale powtarzam: 700W to żart. Testy nie kłamią, niestety nie chce być inaczej ;> Co lepiej miec: świetnego 550W czy przecietnego (zeby nie pwoeidzieć lekko badziewnego) 700W...?

A ja nie mówię tu o 700W ;), taki to do CF z HD5870 by wystarczył. Moim zdaniem do SLI z GTX 460 co najmniej taki zasilacz co ma ok 500W na +12V (jak mój FD Tesla 550W). Zauważ, że najlepiej gdy zasilacz pracuje na ok 50-60% swojej mocy bo wtedy jest cichy (obciążony do co najmniej 80-90% zasilacz jednak musi chodzić troszkę głośniej).

Link to post
Share on other sites

dlaczego >musi< chodzić głośniej...?

zasilacz 1000W obciążony na 500W wydziela identyczną ilość ciepła, co zasilacz 500W obciążony na 500W, jeżeli się założy, ze oba przy tym obciążeniu mają tą samą sprawność. Jeżeli ten 500W zostanie wykonany z lepszych jakościowo części, to można dać mu mniejszy nawiew.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...