Skocz do zawartości

Ściny, zawiechy, reset PC:/


Recommended Posts

Odczytaj te regułki na zielonym tle, czy niema iakiegoś erroru jednak kolor zielony wskazuje, że test przeszedł pomyślnie. Jak wybywasz na miesiąc, to zwracaj zakupy, bo wyglądają na nieudane. Zrzucanie taktowania w OCCT odbywa się z automatu w zalezności od temperatury CPU.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Odczytaj te regułki na zielonym tle, czy niema iakiegoś erroru jednak kolor zielony wskazuje, że test przeszedł pomyślnie. Jak wybywasz na miesiąc, to zwracaj zakupy, bo wyglądają na nieudane. Zrzucanie taktowania w OCCT odbywa się z automatu w zalezności od temperatury CPU.

W całym teście nie ma żadnego słowa "error", jedynie co widziałem to "Found --- Genuine Intel Processor ---".

Przekażę je jutro znajomemu by poszedł oddać je za mnie bo niestety ja już czasu nie będę mieć. Z procesorem dobrze bo będzie mógł osobiście pójść do sklepu komputronik bo z tej firmy zamówiłem. A płytę będzie musiał odesłać aż do Kołobrzegu oczywiście zrobię kopie faktur by czasem nie zaginęła u nich. Ale żeby tak nieudane były szok i to żeby jeszcze były używane ale to nówki mam pecha jakiegoś od początku roku lepiej bym nie wychodził z domu :D

Link to post
Share on other sites

Czasami tak bywa. Ja np. zakupiłem nówke GTX 660 od ASUSA. Przyszedł i owszem oryginalnie zapakowany, a po rozpakowaniu okazało się, że PCB karty jest już zwichrowane. Także powodzenia i cierpliwosci życzę.

To jest tylko elektronika nic trwałego ma prawo mieć błędy fabryczne. Na szczęście w tym czasie jak wrócę powinny być rzeczy już w domu odesłane o ile nie wymyślą jakiś cudów, że u nich działają. Ale dziękuję i na pewno dam znać czy wymienione tudzież naprawione rzeczy które otrzymam będą działać stabilnie.

 

Rozumiem cie ale może lepiej się dowiedzieć wcześniej niż później... :)

Oczywiście lepiej wiedzieć niż udawać, że nie ma problemu "bo teraz działa nie resetuje się", ale jednak wykresy i cyfry pokazują coś innego. 

 

 

I należy dopatrywać się plusów o kilka rzeczy na pewno jest mądrzejszy tak jak i mam dzięki temu pewność, że chociażby zasilacz jest ok po sprawdzeniu napięć.

 

Mam nadzieję, że dobrze wbiłem dla Was plusy tzn. ocenę użytkownika bo tylko tak mogę się odwdzięczyć za Waszą pomoc i po prostu jeszcze podziękować za przeznaczony czas dla mojego problemu :)

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A więc tak jak obiecałem, że się odezwę co jest grane z tym sprzętem.
Już albo dopiero wiadomo co było grane...
Co do płyty głównej całkowicie sprawna wymienili wszystko czym sprawdzali itd ale co najważniejsze wszystko sprawne.
Jeżeli chodzi o procesor niestety umarł/zdechł/padł/poniósł klęskę tak więc wiadomo już, że przyczyną która knociła wszystko  jest procesor i niestety nie wymienili na nowy tylko oddali kasę ale to się kupi nowy.

Pozdrawiam wszystkich


Ręce opadają dostałem nowy procesor i co nadal tak samo, rzekomo płyta główna jest w 100% sprawna tak serwis twierdził. Nie wiem co teraz już zrobić masakra :/

Link to post
Share on other sites

 

 

ale jak dla mnie, to ta płyta, przy tych wskazaniach nie spełnia warunków pełnowartościowego produktu
Sprawdź ten nowy procesor u kolegi. Pszypuszczam, że u niego będzie działał prawidłowo. Gdzie i w jakim momencie padł ten stary procesor?
Link to post
Share on other sites

Sprawdź ten nowy procesor u kolegi. Pszypuszczam, że u niego będzie działał prawidłowo. Gdzie i w jakim momencie padł ten stary procesor?

Jeżeli chodzi o stary procesor to chodziło o to, że z serwisu oddali kasę , a na fakturze napisali "procesor nie do naprawy, nowy niedostępny, Decyzja o korekcie od xxx xxx"

Dlatego od razu zakupiłem nowy i na testach to samo robi.

Poprzedni też tak robił u mnie i u kolegi tak więc pewnie i ten nowy też będzie tak robić :/

Link to post
Share on other sites

Nie testuj tego nowego na tej Twojej wątpliwej pł. głownej. Wal do kolegi i sprawdź. Wyglada na to, że w serwisie ćwiczyli z Twoją płytą, aż w końcu uwalili procesor.

Tylko, że płyta i procesor była w 2 oddzielnych serwisach i nie były sprawdzane na sobie.

I jak pamiętam kolegi procesor na mojej pł. głównej chodził idealnie i to jest dziwne.

Jutro najlepiej polecę do miastowego serwisu może Oni coś sprawdzą na miejscu.

 

Aha linia +12V jest od procka tak jak dobrze się orientuję to na mierniku wszystko dobrze pokazywało mi ale na teście spada do 11,05V nawet, A kolega ma słabszy procek to może dlatego ciągnęło dobrze. Nie wiem nie znam się zarobiony jestem ale wolę powiedzieć takie rzeczy jak zauważyłem ten spadek linii napięcia +12V

 

PS. Linia 12V jest podzielona na 12V1 ma 18A, 12V2 ma 16A

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

W standardzie ATX linia 12V nie powinna mieć niżej jak 11,40V. Mierzysz miernikiem w czasie testu, czy w programie? Przy takim zasilaniu lini 12V PC nie będzie działał stabilnie.

Niestety tylko w teście.

Miernikiem sprawdzałem przy normalnej pracy bez obciążenia ale wynik z programu i miernika zgadzał się jednakowo w minimalnych skokach. 

Właśnie przed chwilą czytałem na tym forum temat o zasilaczach i o obciążeniu na linii 12V powinienem mieć na niej 35A no i ten spadek poniżej 11,40V, bo na linii -12V jest dopuszczalne 10,80V ale móimy o linii +12V czyli jest bardzo niestabilna 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź miernikiem przy obciążeniu jeżeli pokryje się z wynikami z programu, to pewnie zasilacz będzie do wymiany. Twój ma chyba dwie linie 12v po 18A, a to jak na GTX660 Ti trochę mało.

Jutro sprawdzę miernikiem. Tak zgadza się ma dwie linie 12V jedna ma 18A, a druga 16A czyli stanowczo za mało. Najlepiej jak jedna by miała tak z 45A i spokój

Link to post
Share on other sites

U mnie przez dłuższy czas funkcjonował Corsair CX 430W z linią 12V - 32A i nie miałem problemów z i5 3570k i GTX 660. U Ciebie masz jeszcze problem z tym, że płyta gł. niema chłodzonej sekcji zasilania i na intelowskim coolerze możesz mieć w sektorze CPU i sekcja zsilania za gorąco. Zabezpieczenia tej sekcji na płycie będą obniżać taktowanie procesora.

Link to post
Share on other sites

U mnie przez dłuższy czas funkcjonował Corsair CX 430W z linią 12V - 32A i nie miałem problemów z i5 3570k i GTX 660. U Ciebie masz jeszcze problem z tym, że płyta gł. niema chłodzonej sekcji zasilania i na intelowskim coolerze możesz mieć w sektorze CPU i sekcja zsilania za gorąco. Zabezpieczenia tej sekcji na płycie będą obniżać taktowanie procesora.

A kolega ma Corsair'a ale z dwiema liniami 12V i jedna 21A, druga 18V to też nie można powiedzieć czy sprawdzenie u niego jest miarodajne. Chłodzenia sekcji zasilania też nie posiada. Pozostaje mi jedynie skoczyć do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Sam i5 3570k i GTX 660 ti w stresie może mieć zapotrzebowanie na około 20A więc linia 21A powinna jeszcze wystarczyć. Wracając do problemu, to nie wydaje mi si, abyś miał takie szczęście i zakupił poraz kolejny wadliwy procesor.

 

Chłodzenia sekcji zasilania też nie posiada
Ale jakie ma chłodzenie CPU?
Link to post
Share on other sites

 

Sam i5 3570k i GTX 660 ti w stresie może mieć zapotrzebowanie na około 20A więc linia 21A powinna jeszcze wystarczyć. Wracając do problemu, to nie wydaje mi si, abyś miał takie szczęście i zakupił poraz kolejny wadliwy procesor.

 

Ale jakie ma chłodzenie CPU?

 

Chłodzenie CPU tak jak u mnie box chociaż ja od dziś jestem posiadaczem chłodzenia no nie wiem czy dobrze kupiłem ale coś takiego http://scr.hu/1pan/v4gja

Zasilacz powinien być nowy najpóźniej jutro może to nie jakaś górna półka ale wybrałem Corsair VS 650W linia na nim +12V wynosi 50A

I co do chłodzenia duża różnica widac w temp. Dobre 10 stopni

Link to post
Share on other sites

Cooler nienajwyższych lotów, ale jak nie będziesz podkręcał powyżej 4 GHz to wystarczy. A zasilacz sporo na wyrost, jak na obecną konfigurację, ale przyda się przy upgrade platwormy.

Z podkręcaniem zbytnio nie mam zmiaru się bawić cooler bardziej kupiony dla obniżenia temp. bo ten boxowy to ledwie ciagnie...b Czyli zasilacz rozumiem jak najbardziej dobrze wybrany.

Link to post
Share on other sites

Corsair to jedna z lepszych firm na rynku zasilaczy, oczywiście ma bardziej wydajne modele typu Gold,ale finansowo też są bardziej wydajne dla kieszeni producenta. Mój Corsair pracował około trzech lat bez zająknięcia i poszedł jeszcze służyć do ludzi. Powinieneś być zadowolony.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Corsair to jedna z lepszych firm na rynku zasilaczy, oczywiście ma bardziej wydajne modele typu Gold,ale finansowo też są bardziej wydajne dla kieszeni producenta. Mój Corsair pracował około trzech lat bez zająknięcia i poszedł jeszcze służyć do ludzi. Powinieneś być zadowolony.

To jestem po sprawdzeniu Corsair"a napięcie wygląda o wiele stabilniej na linii 12V praktycznie cały czas trzyma się 11,52V pod obciążeniem ale niestety nadal procesor ma te swoje skoki :/

 

 

Normalnie teraz jestem w czarnej du*** albo na serio znowu trafiony ciulowy procek albo opchnąć tą płytę i zakupić jakąś z VRM i radiatorami na tym bo już sam nie wiem Oo

 

To jakieś przekleństwo u mnie widzę z moim szczęściem to tylko iść i pierdyknąć w Totka XD

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Z tą płytą, to jakieś bzdury wychodzą u mnie CX 430W 12V nie spadało poniżej 11,84V. Co obciąża tak zasilacz 650W, że napięcie spada prawie do granicznych wartości? W dalszym ciągu uważam, że za te problemy jest odpowiedzialna płyta gł. W serwisie jak się uruchamia tzn. że dobra i gdzieś mają klienta, a on niech się męczy. Wydaje mi się, że sekcja zasilania ma coś tu do rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...