Skocz do zawartości

Ściny, zawiechy, reset PC:/


Recommended Posts

Czy przestawiałeś szynę Bus? Sprawdź w bios bo powinno być max 100, a Ciebie jest 109 więc nic dziwnego, że jest 4.1GHz

Nigdy jej nie przestawiałem. Sprawdziłem teraz base clock czy jak tam wynosi 100. Procek 3,4-3,8 ghz. Czyli bardzo dziwne magiczne rzeczy się dzieją.

 

Test swoje wartości pokazuje, a bios swoje jestem rozwalony na odstrzał  :rotfl:

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Przeleć system w poszukiwaniu pozostałości po ET 6 w opcji odhaczonej Pokaż ukryte pliki i foldery może został gdzieś zapis w profilu użytkownika. sprawdź jeszcze Komputer ppm właściwości i co wyświetla pod  Procesor.

Odhaczone miałem wczoraj i dziś jeszcze sprawdzałem czy nie ma pozostałości nigdzie żadnego folderu nie widziałem.

Tu  screen z ppm właściewości http://scr.hu/1pan/amek8

Link to post
Share on other sites

Pokaż jeszcze screena z CPU-z

Przypuszczam, że chodzi o pierwszą zakładkę screen tu: http://scr.hu/1pan/b60hp

Napięcie niskie bo nie ma obciążenia ale czy tak powinno być na takim niskim 1,6ghz ale jak odpalam coś się bawię na yt itd to normalnie rośnie w grę do 3,8ghz

 

 

A tu mam np. jak grę odpalę http://scr.hu/1pan/1xc07

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

To tu jest wszystko wzorowo. Przeczyść jeszcze system i rejestr CC cleenerem na okazję posiadania ET 6. Przypuszczam, że jak odpaliłeś nowe podzespoły na poprzednim systemie to wcześniej nie odinstalowałeś ET 6.

Na starym systemie racja zainstalowałem wszystko jak leciało z płyty do płyty głównej. Ale po tym formatowałem każdy dysk to nie powinno być pozostałości. Dobra już czyszczę rejest i co wtedy zrobić dalej? 

PS. Na nowym systemie ściągnąłem ET 6 ze strony producenta z płyty instalowałem tylko potrzebne rzeczy na start czyli lan, audio, chipset itd.

 

Ok przeczyszczone

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Zapuść jeszcze raz OCCT na 5 min. wystarczy i zobacz co z wartością BUS. Ta wartość jest podnoszona z automatu po właczeniu XMP, ale aż tyle? Zauważyłem również, że prockowi jest trochę za ciepło. Dobija do 68 st.C

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Zapuść jeszcze raz OCCT na 5 min. wystarczy i zobacz co z wartością BUS. Ta wartość jest podnoszona z automatu po właczeniu XMP, ale aż tyle?

X>M>P  mam wyłączone bo resetowałem bios i tylko to co przestawiłem to dysk na AHCI. Tak więc nie powinno na disable już wcześniej robić tego ale już sprawdzam.

 

Ok już po teście teraz pokazuje 3,8 ghz http://scr.hu/1pan/z3m87

Fakt ciepło ale boxowe chłodzenie oczywiście pasta nowa nie fabryczna tą wywaliłem.

 

Tu wartość BUS   http://scr.hu/1pan/l84h0

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Na wykresach masz też temperatury, pokaż jakie bo coś za często OCCT zbija taktowanie procesora.

Proszę screen z core 3 bo na każdym jest praktycznie taki sam wykres: http://scr.hu/1pan/p6etv

Tak poza tym to w tym boxowym chłodzeniu to lipa bo ten styk co dotyka procka nie pokrywa jego powierzchni w 100% rogi są odkryte tzn. procek jest pod pastą pokryty w 80-85% ale to na pewno wiecie, że w tym chłodzeniu taki szajs jest. I tak będę chciał go zmienić na jakiś porządny.

Link to post
Share on other sites

No trudno na boxowym coolerze jedynie dobrze wentylowana obudowa może pomóc. Sprawdzisz jeszcze w grach czy stabilnie, ale jak będziesz miał możliwość to przetestuj na innym CPU. Intrygujące sa te napięcia, a po sprawdzeniu będziesz miał pewność co do płyty gł.

W obudowie mam jeszcze dodatkowo 3 wiatraki ale nie mam teraz zamkniętej szczelnie bo wiadomo zabawa z tym problemem. Co do temperatury w grze to mogę od razu powiedzieć procek około 60 stopni na speedfan, a grafa 55 stopni na tym samym. W sobotę będzie wszystko wiadomo kolega do którego idę sprawdzał u siebie na OCCT wszystko na I3 i wszystko bajecznie chodzi na jego procku i płycie głównej. Ale dopiero w sobotę wolne to będzie miał czas na spokojnie i podmieni się procki i to będzie starczyć przy odpalonym OCCT.

Dobra wyłączę PC nie będę katować go skoro nie wiadomo co to do końca jest, a dymu nie chcę :P

Tak więc do usłyszenia i dzięki już wszystkim za wszelaką pomoc.

Tak więc Witam ponownie.

 

Wszystko sprawdzone nawet miernik napięcia załatwiony ale to odpuszczę sobie już po przełożeniu procka na kolegi PC. 

 

Teraz sprawa wygląda tak:

 

Procesor (MÓJ) + płyta główna (KOLEGI + zasilacz itd)

 

 

Procesor (KOLEGI) + płyta główna (MOJA + zasilacz itd)

Test z Komputera kolegi na jego sprzęcie:

 
Jeżeli chodzi o OCCT w którym pokazuje VTT to na Kolegi procesorze pokazuje bez zmian u mnie 2,22 czyli można przypuszczać, że błędnie pokazuje program.
Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że na  twojej płycie gł. procesor kolegi dostaje napięcie VTT na poziomie 2,22V. To nie jest wina programu monitorującego tylko błędnego wskazania czujników lub płyty. Tu masz jeszcze program do diagnostyki CPU Intela https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=19792

Tak na kolegi procesorze na mojej płycie VTT wskazuje dalej 2.22V.

Program ściągnięty test zrobiony czy z tym testem mam coś zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Jak CPU przeszedł test pomyślnie bez błędów tzn. że procesor w jest OK. Jakie VTT było na Twoim procesorze i płycie kolegi?

Teraz robię drugi test bo zaznaczyłem CPU Strees Test i robi dość długo już. Jak się zakończy dam znać. Ale poprzedni test pokazał na końcu "Pass".

Niestety nie wiem czemu jego wersja OCCT nie pokazywała takich rzeczy jak VTT i vAXG, a miał też wersję, 4.4.1 jednak nie zmienia to faktu, że na jego sprzęcie mój procesor tak samo skakał, a jego dobrze pracował.

Link to post
Share on other sites

W ustawieniach domyślnych programu czas testu CPU wynosi 120 min. Kolega niema HWiNFO64 ten powinien pokazać VTT.

Dobrze napiszę do niego niech sprawdzi jeżeli u Niego będzie pokazywać dobrze na jego procesorze to u mnie też wtedy. 

Co do napięć zmierzyłem teraz pod obciążeniem przy tym teście:

12V - 11,95 do 12V podchodzi

5V - 5, 10V

3,3V - 3,36V

Czyli idealne na mierniku są.

 

Szkoda, że nie wiadomo na 100% czy to procesor chociaż patrząc po teście nie gra do końca u niego też. Bo jutro na miesiąc znikam grrr a sprawy gwarancyjne dość trwają :/

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Nie sugeruj się tym co napiszę, ale jak dla mnie, to ta płyta, przy tych wskazaniach nie spełnia warunków pełnowartościowego produktu. Jeszcze gdyby PC pracował stabilnie, to pół biedy, a w Twoim przypadku nie masz poprostu pewności, co do jakości płyty gł.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Nie sugeruj się tym co napiszę, ale jak dla mnie, to ta płyta, przy tych wskazaniach nie spełnia warunków pełnowartościowego produktu. Jeszcze gdyby PC pracował stabilnie, to pół biedy, a w Twoim przypadku nie masz poprostu pewności, co do jakości płyty gł.

Nie zamierzam sugerować się bo niestety przyczyna jest nadal pod wielkim "?", i możliwości są 2 płyta albo procesor. Nawet i 2 rzeczy mogą nie być w 100% ok ale czy bym miał takiego pecha kupując nowe. I też nie mogę patrzeć na procesor kolegi mimo, że test u mnie wyszedł dobrze. Sam już nie wiem co zrobić z tym fantem :/

Link to post
Share on other sites

Podsumowując, opis Twoich problemów z PC wskazuje na problemy z napięciami na CPU. Ja zaczołbym od wymiany płyty, masz podstawę ze wzgłędu na napięcie VTTjakie podaje lub nie podaje, ale przynajmniej są monitowane przez programy diagnostyczne.

Po wykonaniu testu mam tylko takie coś z listą:

Najwyższa temp. w opisie wynosi 71 stopni, a tak nic szczególnego więcej nie widzę.

 

Racja podstawy są by oddać płytę główną na gwarancję tak samo jak i z procesorem który u kolegi tak samo skakał z CPU Usage na innej płycie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...