Skocz do zawartości

Q6600 + P5KC - 3005 Mhz i koniec ?


Recommended Posts

witam 

 

 podkrecilem proca z 2.4 na 3 ghz i na tym koniec stabilnosci , przy 3.2 system odpali ale nie dziala za dlugo , napiecia mam na auto bo na manualnych w ogole niestabilny.

 

konfiguracja

q6600 na Asus P5KC

chiftec 650 W

radeon 4580 , ale za dwa dni gtx 560 ti  

2 x 2 gb ddr 2 samsunga 800 mhz  w dualu @ na ~ 840 FSB:Dram 4:5 napiecie 1.8 V

cholodzenie asus tower

 

temperatury procek od 40 do 60 w stresie pod prime 95 

 

w tej chwili proc ma napiecie w spoczynku 1.35 w stresie .1.25.... jak dam na manualnych 1.35, to szybko mam BSOD..

 

jakies pomysly ? chcialem do na 3.2 ghz ustawic ..

Edytowane przez nitomen
Link to post
Share on other sites

Możliwe ze wiecej nie podkrecisz, z tego co mi wiadomo płyty p5k nie są dobre w podkrecaniu quadów, lepsza tutaj byłaby p5q ewentualnie wersja pro, możliwe też ze ram cię blokuje. Miałem kiedyś podobnie i po zmianie pamięci RAM mogłem podkręcić bardziej tylko ze był to z tego co pamiętam jakiś c2d

Link to post
Share on other sites

obniż dzielnik fsb:ram, tak aby dla fsb 333 taktowanie ramu też tyle było (z tego co piszesz masz ustawiony ten dzielnik na 4:5, czyli dla fsb 333 masz taktowanie ramu 420mhz). Będzie wiadomo czy ram nie blokuje większego oc. Poza tym dla ramu na 840mhz, napięcie 1,8v może być już za małe, jeśli te moduły są na słabych kościach.

Jakie napięcia ustawiałeś w biosie dla nb i fsb? Przy tak dużym spadku napięcia w stresie, dobrze byłoby ustawić w biosie napięcie cpu na sztywno takie, żeby w spoczynku w windowsie było przynajmniej 1,35v jak pisałeś. Przydatny byłby pencil mod (jest dla tego modelu). Na pw wysłałem tobie linki do pencil moda i rozwiązania problemu spadku napięcia dla q6600 na p5kc.

Edytowane przez toska78
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...