Skocz do zawartości

WP-Jak ustawić tryb GSM/LTE


Recommended Posts

Ja play  nie mam ale jeśli chodzi o internet to raczej jest liczone razem z tego co wiem. A poza tym nie wszędzie masz zasięg LTE i będzie przeskakiwać na 3g a czasem na jeszcze gorsze. Ja w sowim mieście nigdy nie złapałem LTE tylko w większych miastach mi łapie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U siebie w miasteczku 7 tyś ludzi mam LTE. W domu mam 3/5 kreski zasięgu LTE. Kiedyś pobierałem plik i przeskoczyło mi na 3G i z pakietu poleciał transfer i dlatego chce wymusić GSM/LTE. Telefon byl w jednym miejscu i zmienił się zasięg na 3G.

Link to post
Share on other sites

Ustawienia -> Komórkowe+Sim -> ustawienia karty SIM.Tam przestaw Największa prędkość połączenia na 4G.

Tak to wiem. Ale może się zmienić na 3G a ja chcę żeby Tylko było 4G i GSM.

Link to post
Share on other sites

Nie zapłacisz za 3G...chyba. Pierwsze słyszę. Jeśli nie masz dostępnego LTE, to przełącza Ci się na 3G. Jeśli z kolei nie masz dostępnego 3G, przełącza Cię na 2G.

Mówisz, że zapłacisz, bo w umowie/ofercie masz "bezpłatne LTE"?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak nawet sprawdzę sobie na Play24 to mam napisane, że wykorzystałem np. 700MB, a Naliczyło mi 0. 

 

Za 3G nie zapłacę to mam pakiet 2GB. To z pakietu poleci. Ale jak np. pobieram film czy cos co "waży" np. 3GB i całość pójdzie po 3G to pójdzie pakiet + dopłacę za transfer. 

 

 

Nie chce sytuacji, że pobieram coś z neta i mam LTE 3/5 zasięgu i nagle się przełączyło na 3G.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

No ale jak na moje to nie zapłacisz. Darmowe LTE ma być dogodnością dla Ciebie przy darmowym 3G  (standardowa dla wszystkich transmisja danych). Transfer masz opłacony, a przepustowość (LTE) masz "darmową" przez jakiś okres czasu.

Czy w swojej taryfie masz wyznaczony termin darmowego LTE?

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

LTE w Play było darmowe jeśli byłeś w zasięgu LTE do końca chyba 2014. Teraz chyba przedłużyli, ale nie jestem pewny będę musiał napisać do nich. Jak mam play24 to jest napisane, że naliczono 0, a czasem że naliczono ilość, którą wykorzystałem. No jak nie naliczono to mam LTE, jak naliczono to mam 3G i idzie z pakietu. 


Co Ty opowiadasz. LTE to jest prędkość. Masz pakiet danych do wykorzystania a czy będziesz w zasięgu 3G czy LTE to bez różnicy wszystko będzie szło z pakietu.

W takim razie to dlaczego raz mi naliczają, a raz nie?

Link to post
Share on other sites

A nie masz przypadkiem darmowego transferu na portale społecznościowe bądź wyróżnione strony?

 

Wydaje mi się, że nie rozumiesz tego darmowego LTE, to może inaczej:

jeszcze jakieś kilka miesięcy temu, żeby móc korzystać z LTE (reklama mówi o bardzo szybkim internecie -  trzykrotnie szybciej chyba niż H+) trzeba było za to zapłacić. Za transfer danych i tak pobierali oddzielną opłatę. Opłata za LTE dotyczyła tylko tego, że miałeś wyższą przepustowość.

Inaczej tłumacząc: z Gdańska do Łodzi możesz pojechać dwiema drogami - za drogę o wyższej prędkości musisz dodatkowo zapłacić (autostradę - Twoje LTE), za zwykłą krajową, starą jedynkę nie zapłacisz. Paliwa (transferu danych) potrzebujesz na przejechanie jednej i drugiej w takiej samej ilości (zakładając, jednakowe zużycie na obu drogach i przy różnych prędkościach), czyli i tak musisz zapłacić opłatę podstawową za pokonanie trasy (download, bądź ładowanie stron).

 

Tutaj masz bezpłatne LTE (tak jak to było w któryś weekend, że były bezpłatne autostrady) - bezpłatny dostęp do wyższej prędkości internetu, ale transfer danych i tak zużywasz - ten za który płacisz wykupując pakiet bądź określając limit w abonamencie.

 

Kiedyś mając nr w play przełączałem się na nadajniki innej sieci ze względu na słaby zasięg play i przez roaming danych także nie płaciłem dodatkowych pieniędzy.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To taki chwyt marketingowy, tak jak koledzy pisali wyżej pakiet to pakiet nie ważne w jakiej transmisji będzie ściągane.a policzyło ci bo może miałeś okres rozliczeniowy na starej taryfie. Zawsze możesz zadzwonić do play i będziesz miał info z pierwszej ręki pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

U siebie w miasteczku 7 tyś ludzi mam LTE. W domu mam 3/5 kreski zasięgu LTE. Kiedyś pobierałem plik i przeskoczyło mi na 3G i z pakietu poleciał transfer i dlatego chce wymusić GSM/LTE. Telefon byl w jednym miejscu i zmienił się zasięg na 3G.

 

Nie da sie pod wp,  chyba że operator ma jakąś apke. 

 

Pod andridem tez nie poszalejesz,  bo raz ze telefon musi się przełączać na  h+,  bo po lte nie działają wiadomości i połączenia głosowe,  a dwa to ze tylko u was w Polsce chyba jest to tak skomplikowane ze trzeba sprawdzać z jakiego nadajnika korzysta telefon.

 

Może coś ktoś podpowie lepszego ale chyba najlepszy byłby dual sim,  bo wtedy karta używana do transmisji nie będzie się przełaczać oczywiście w granicach zasięgu lte.  

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Niestety muszę odświeżyć temat, bo problem nie został rozwiązany. :(

Otóż widzę, że niektórzy nie zrozumieli o co w ogóle chodzi - w Play jest usługa "darmowy internet LTE" - to znaczy, że w zasięgu LTE nie pomniejsza nam transferu danych, natomiast jak telefon przełączy się na 3G to ten transfer już leci. 

Telefon mi robi teraz za router - więc nawet jeśli nie działałyby wiadomości i połączenia głosowe to pal licho - czy istnieje jakiś sposób by ograniczyć tryb pracy sieci tylko do LTE? Jeśli telefon straciłby sygnał to już wolałbym, żeby po prostu się internet wyłączył niż miałby przeskoczyć na 3G i naliczyć mi ogromne sumy za przekroczenie limitu danych.


Telefon to SGS4 - w ustawieniach tele nie mam do wyboru samego LTE, więc trzeba to rozwiązać jakimiś appkami, o ile takie istnieją...

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

 

 

w Play jest usługa "darmowy internet LTE" - to znaczy, że w zasięgu LTE nie pomniejsza nam transferu danych, natomiast jak telefon przełączy się na 3G to ten transfer już leci.
Po pierwsze - czy potwierdziłeś tą informację u operatora? Wydaje mi się to idiotyczne, żeby tylko w zasięgu LTE było darmowe no bo jak? Jest darmowy a prędkość maksymalna to LTE. 
Link to post
Share on other sites

Tak, czytałem o tym w internecie i operatora jest też wyraźnie napisane. Idiotyczne i naciąganie na kase, ale niestety potrzebuję internetu a normalny pakiet mi się kończy a 18,45zł za tą usługę wydawało mi się niedużą kwotą w porównaniu do 70zł za 10GB. Tylko jak na złość 10min podziała na LTE a potem wskakuje H+. I transfer leci... Najgorsze jest to, że informacje o tym ile wykorzystałem internetu poza LTE aktualizują nie na bieżąco a co 1h+.


Nielimitowany Internet LTE dla Firm

Dzięki pakietowi Nielimitowany Internet LTE korzystanie z transmisji danych w zasięgu technologii LTE nie pomniejsza pakietu z limitem transmisji danych. Pakiet jest cykliczny. Opłata za pakiet wynosi 15 zł netto/mies.

 

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

Dziadostwooo. Nabijają w butelkę. Trzeba by ustawić na sztywno 4G ale to też może przeskoczyć na 3G. Telefon gdzieś wysoko przy oknie to może nie będzie tracił zasięgu. Może byś pomyślał o innej sieci? np. Virgin albo vikings? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...