Skocz do zawartości

Które chłodzenie wybrać Be quiet! DR3 czy Cryorig C1


Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie zmiany boxowego chłodzenia I5-4690K na coś bardziej wydajnego. Mam 2 faworytów:

 

Be quiet! Dark Rock 3

http://proline.pl/?p=BQT+DARK+ROCK+3

Cryorig C1

http://proline.pl/?p=CRYORIG+C1

 

ciężko mi zdecydować który wybrać, może ktoś miał z nimi styczność i pomoże mi z wyborem. Chłodzenie będzie w obudowie Corsair 350D , płyta MSI Z97M Gaming, pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2133MHz, grafika GTX 970 strix. Myślę że obydwa chłodzenia powinny się zmieścić w moją konfigurację.

 

Link to post
Share on other sites

Niestety Dark Rock Pro 2 nie wejdzie do Corsair 350D, zamówiłem Cryorig C1, podoba mi się jego wygląd :-) i jest dużo niższy od BeQuiet co sie przełoży na lepszą cyrkulacje powietrza w obudowie.

 

Cryorig C1 już zamontowany :-) Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie, i5-4690K podkręcony do 4GHz w spoczynku 36'C przy pełnym obciążeniu programem OCCT 68'C

 

A tak się prezentuje w Corsair 350Dhttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/09/a9d847f5320eb72e8cd14876b48225a0.jpg

Edytowane przez storm36
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kultura pracy tego chlodzenia jest na przyzwoitym poziomie, wentylator ma PWM wiec mozna w nim regulowac predkosc wedlug wlasnych potrzeb.

 

Procek podkrecony na 4500MHz napiecie 1.190V, 10min test programem OCCT

Obciazenie:74'C

Po 10min w spoczynku: 37'C

Edytowane przez storm36
Link to post
Share on other sites

Jak myslicie warto dodac 2 wentylatory jako odciag na gorze obudowy ? Z przodu sa zainstalowane 2 wentylatory 140mm wtlaczajace powietrze z tylu 120mm odciag.

Najlepiej mieć o jeden wentylator więcej "wciągający" powietrze z zewnątrz w stosunku do wyciągających. Jak dodasz dwa wyciągające na top, to będziesz miał mnóstwo kurzu w budzie (stosunek 3:2 na korzyść wyciągających). Jeżeli masz ofiltrowany dół, to możesz dodać tam jeden wentylator wciągający (jeżeli w ogóle w 350D jest to do zrobienia) i jeden na górę jako wyciągający. Wtedy będą w sumie 3 wciągające, 2 wyciągające i znacznie mniejsza ilość kurzu w środku obudowy. ;)

 

A skąd ten kurz?

Bo jak masz więcej wyciągających, to powietrze z zewnątrz obudowy (razem z kurzem) jest wciągane do środka przez wszystkie możliwe otwory (nie tylko te ofiltrowane) - negative air pressure. A my chcemy positive air pressure, bo wtedy powietrze jest wciągane tylko przez filtry, a wychodzi wszystkimi możliwymi otworami (nie tylko tam, gdzie są wentylatory) - mniej kurzu, kosztem kilku stopni w środku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...