Skocz do zawartości

Monitor 700 zł


Recommended Posts

Witam,

Przeczytałem bardzo dużo tematów na temat monitorów tutaj czy też na innych forach i nie mam pojęcia na który się zdecydować.

Zastosowanie to przede wszystkim gry np. BF3, GTA V(za niedługo).

Rozmiar to 23-24cale. Rozdzielczość 1920x1080. Może być używany. Najlepiej jak by miał regulację położenia i modele które znalazłem to :

iiyama X2483HSU-B1 iiyama GE2488HS Dell P2414H 

Ten Dell niestety jest trochę ponad budżet.

A Iiyama ma matryce AMVA wiec nie wiem czy czas reakcji będzie dobry.

Jak by to miało znaczenie to mam kartę graficzną GTX 760.

Link to post
Share on other sites

X2483HSU-B1 nie sprawdzi się w szybkich grach. Czyli np. BF3. Będzie widoczne smużenie, jako iż jest to matryca AMVA.

 

DELL P2414H ma dość niski input lag. Szybkość nie bedzie tak jak na TN, ale akceptowalnie. Dość dużym minusem jest dla mnie tutja matryca IPS. Oprócz srebrzenia i braku koloru czarnego, w ciemniejszych scenach gier mogą pojawić się na matrcy plamy różnych kolorów (co naprawdę potrafi zepsuć klimat gry). Tutaj przukład: http://s7.postimg.org/7xmvzoi6j/20121005_094941.jpg

 

GE2488HS... tutaj musisz się pogodzić z brakiem wyjmowanej nóżki monitora (brak jakiejkolwiek regulacji położenia oprócz pochylenia). Ponadto to TN'ka.

 

 

Osobiście testowałem X2483, dell U2414H i GE2488hS. Z tych 3 wybrałbym GE2488HS, mimo że brak jakiejkolwiek regulacji wkurza.

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

 

Chyba wezmę GE2488HS. Z tego co widać na zdjęciach jest regulacja.

 

Chodzi mi o brak regulacji wysokości. A jak chcesz zamontować monitor na VESA to może to brzydko wyglądać bo nóżka nie jest odczepiana i będzie wystawał od dołu drąg. Sama obudowa to też plastik marnej jakości. Sama matryca (nie obudowa monitora) znajduje się dość nisko bo 9cm nad blatem. Zawsze można go przechylić do tyłu lub podłożyć coś pod monitor. Kolejną wadą może być delikatne przechodzenie bieli w fiolet. Ale nie zobaczysz tego, jeżeli nie będziesz miał 2 monitorów obok siebie.

Niestety jest to jedyny chyba wybór słuszny wśród monitorów TN 60Hz do grania. BenQ smużą i mają bardzo słabe kolory.

Plusem tego monitora jest to, że ma dość niską jasność minimalną (~50cd/m2) i jest flicker-free.

Sam stoję przed wyborem monitora i chyba kupię GE2488HS, bo pakowanie się w monitor 120Hz z 770GTX mija się z celem. Szkoda kasy.

Prawda taka, że cena duża na TN 60hz bo 700zl, ale nie widze innej alternatatywy dla siebie ;)

 

Tak wygląda ten monitor jak miałem go u siebie. Po lewej GB2488HSU 144Hz, po prawej GE2488HS

 

 

http://images70.fotosik.pl/148/d5e4023d48e924e4.jpg

 

 

 

 

http://images68.fotosik.pl/153/2d907db897ec9b24.jpg

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Nie przeszkadza mi to że jest 9 cm nad blatem bo aktualnie mam mniej więcej to samo. Tylko że to jest 27 cali.

Ten monitor chcę postawić obok drugiego, może to troche kiepsko wyglądać bo są różnej wielkości ale myślę że będzie to przydatne przy montowaniu w Vegasie.

Jeśli nie ma jakiś podobnyw modeli to chyba wezmę ten

Link to post
Share on other sites

Nie przeszkadza mi to że jest 9 cm nad blatem bo aktualnie mam mniej więcej to samo. Tylko że to jest 27 cali.

Ten monitor chcę postawić obok drugiego, może to troche kiepsko wyglądać bo są różnej wielkości ale myślę że będzie to przydatne przy montowaniu w Vegasie.

Jeśli nie ma jakiś podobnyw modeli to chyba wezmę ten

 

Jakie 27 cali? Przeciez wszystkie monitory, które wymieniłes w tym GE2488HS to monitory 24-calowe FullHD,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...