Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Szykuję się do zakupu rejestratora jazdy, słyszałem dużo dobrego o produktach firmy DOD więc podczas przeglądania ich oferty znalazłem taką ciekawostkę jak to: http://www.nais.net.pl/pl_PL/p/Kamera-rejestrator-samochodowy-DOD-RX7W-WDR-Full-HD/329

Czy ktoś z was miał styczność z wideorejestratorami montowanymi na wstecznych lusterkach? Chodzi mi głównie o wygodę użytkowania i dyskretność, gdyż nie kryję że taki wideorejestrator jest mało widoczny, przez co nie bałbym się go zostawiać w aucie na dłużej.

Z obejrzanych filmikach nagranych ww. rejestratorem mogę stwierdzić że jakość nagrań jest mocno zadowalająca, nawet w nocy.

A może także polecicie mi jakąś alternatywę do 700 zł? Najważniejsze żeby kamerka miała funkcję zabezpieczania zapisu w razie jakiejś stłuczki oraz miała dobrą jakość nagrywania.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i opinie http://www.forumsamochodowe.pl/images/smilies/icon_smile.gif

Link to post
Share on other sites

Zawsze się zastanawiam, czy warto aż tyle wydać pieniędzy. Co do tego urządzenia według mnie nie jest "mobilne", jak bateria się rozładuje w czasie jazdy kabel ładujący będzie "głupio" wisiał. Druga sprawa i tak ledwo zamkniesz się w 700 złotych bo musisz dokupić kartę pamięci. Nie lepiej kupić urządzenie przyklejanym do szyby?

Link to post
Share on other sites

Co do mobilności to właśnie wolałbym mieć kamerkę non stop w samochodzie, niestety zwykłe kamerki przyklejane do szyby zbyt mocno na oczy się rzucają i po prostu nie mam pewności że któregoś ranka zastanę samochód bez szyby oraz kamerki.

 

Jeżeli chodzi o zasilanie to nie ma problemu żebym sobie podciągnął przewód zasilający pod tapicerką więc nie będzie mi przeszkadzać owy dyndający przewód ;)

 

Natomiast fakt że ledwo się w 700 zł zmieszczę nic nie przeszkadza, mam osobo odłożoną kasę na kartę pamięci.

Link to post
Share on other sites

Mio też mnie interesują choć mam do nich delikatny dystans. Ten model co podałeś ma mój ojciec i już dwa razy był na gwarancji, świrował mu czytnik karty oraz akumulator. Dodatkowo jeżeli dobrze pamiętam to na materiały eksploatacyjne, w tym na akumulator, jest tylko 6 miesięcy gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Zamiast kombinować z lusterkiem itp, to najprościej kupić schowek montowany w podsufitce z przodu. Prawie do każdego auta są takie rozwiązania. Tam schowasz wszystko i tylko obiektyw wyprowadzisz przez otwór. Widziałem to rozwiązanie na żywo i nie widać z zewnątrz kamery. Minus to tłumienie dźwięków. Jest jeszcze kwestia ciemniejszej szyby u góry, bo część samochodów ma.

 

W Volvo w modelach V/S50/60/40 itp. seryjnie są kamery w bocznych lusterkach, ale skierowane tyłem do kierunku jazdy (martwe pole).

Link to post
Share on other sites

Schowek to nie głupi pomysł, zastanowie się nad tym. Dzięki za jakąś alternatywę ;) Mam jeszcze czas do kupna więc na spokojnie się zastanowię. Jak już coś kupię to napiszę tutaj i jakby ktoś chciał, umieszcze link do nagrania z jazdy.

Link to post
Share on other sites

W mojej okolicy auta stoją z tymi rejestratorami normalnie i nie słyszałem, żeby komuś ukradli. To już chyba nie te czasy, bo elektronika jest na tyle tania, że mało jest lewego obrotu. Może we Wrocławiu jest inaczej, bo obszar dolnego i górnego Śląska to większe nagromadzenie ludzi, a co za tym idzie statystycznie większa szansa trafienia na patologię, ale nie sądzę, żeby aż tak źle było. Chociaż raz w życiu spróbowano mnie tak bezczelnie okraść i to właśnie we Wrocławiu. Gość zawinął mi leżącą torbę ze służbowym laptopem, jak czekałem na powrotny pociąg i dał w długą. Dogoniłem, złapałem i komputer odzyskałem. Byłem strasznie zniesmaczony brakiem reakcji kogokolwiek i pretensjami do mnie o uszkodzoną dekorację. Żenujące.

Link to post
Share on other sites

Źle nie jest ale i tak wolę "dmuchać na zimne" ;) Wiesz, jak się jakiś chlor trafi, a tacy są wszędzie, to i antenę od samochodu zawinie aby tylko na alko było.

 

Zobaczę czy kupię to codu z lusterkiem czy zwykły rejestrator, najważniejsze żeby wmiare dobrze nagrywał i zabezpieczał nagranie przed napisaniem kiedy trzeba  :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Od siebie mogę dodać ze posiadam DOD LS430W przez rok. nie zawiódł i jakos nikt nie ukradł a podróżowałem po całej europie i nawet w Rumunii zostawiałem auto :D .

Nagrywa dla mnie wystarczająco w paru sytuacjach bezbłędnie już pomógł i jeśli mialbm kupić to nie bałbym się dołożyć tych 50zł do siedmiu stówek bo za tyle można go obecnie kupić.

 

Jedyne co mi nie pasowało to przyklejane mocowanie niby 3M VHB a i tak usmażyłem na słońcu się się odkleił może ze względu na to ze na szybie mam czarną farbę. Wiec zmieniłem na przyssawkę co tez jest w zestawie i jest okej ku mojemu zaskoczeniu.

 

Ewentualnie możesz zastanowić się nad chińską alternatywa do której można wgrać oprogramowanie dod.

no i więcej w portfelu zostanie :menda:  sam chyba zakupie dla siebie na tył do testów :]

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=g1wh

 

Jak byś miał jakieś pytania chętnie odpowiem. Sample czy zdjęcia tez posiadam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...