Skocz do zawartości

Telefon dla kobiety, ok. 800 zł, Android


Recommended Posts

Witam. Jako kobieta nie mam zbyt dużego pojęcia o tym takim sprzęcie, a gdy proszę kogoś o radę, to słyszę „bierz taki jaki Ci się podoba” :D . Chcę nowy telefon,  na ok. 2 lata, nie mam chyba cierpliwości żeby łapać okazje. Nie chcę nic w nim zmieniać, powinien być gotowy do użycia po wyjęciu z opakowania ;)

  • budżet jakim dysponujesz:  ok. 800zł, +/-  200-300zł. (ale za te dodatkowe kilka stów mogłabym kupić coś, co kobietę ucieszy bardziej;) a z drugiej strony czytałam na forum, że za 800 nie kupię nic porządnego z Androidem...
  • gdzie i jak zamierzasz dokonać zakupu: sklep internetowy, operator sieci, ew. allegro, jednak w tym przypadku mam trochę wątpliwości jeśli chodzi o gwarancje itp.
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: 4,7 – 5 cali
  • preferowany system mobilny:  niestety tylko Android, (chciałabym WP, podobają mi się Nokie, ale nie obsługuje potrzebnej mi na studiach i za jakiś czas w pracy aplikacji, a wydawca odpisał, że nie ma zamiaru tworzyć jej na WP)
  • do czego będziesz używać urządzenia: dzwonienie, sms, Internet, muzyka, czasem zdjęcia.
  • najważniejsze wymagania: pewna gwarancja w PL, względnie długi czas pracy na baterii, przyzwoity aparat

Myślałam o:

1) LG G2 mini

2) Asus ZenFone 5 (bateria ?, ale wygląda ciekawie)

3) Sony M2 aqua (tylko tu czytałam o kiepskim aparacie)

4) Motorola Moto G 2nd gen

5)Samsung Galaxy Core LTE,

6) LG G3 S (ma lepszą baterię, droższy, ale w abonamencie nie wyszłoby źle)

7) Dopłacić i kupić LG G2, ale nie wiem czy wykorzystam jego możliwości

 

Większość mogłabym kupić poza abonamentem, do tego dobrałabym jakiś tańszy abonament w Play. Ciekawi mnie ten Asus, ale nie jestem pewna, co z gwarancją, jeżeli chciałabym kupić go np. na x-kom.pl ? Podobnie z Motorolą?

Link to post
Share on other sites

Myślę że warto dopłacić do G2 - to sprzęt o dwie klasy lepszy od wyżej wymienionych, różnica w cenie nie jest duża a G2 ma najlepszy aparat i najdłużej działa na baterii.

 

 

Ciekawi mnie ten Asus, ale nie jestem pewna, co z gwarancją, jeżeli chciałabym kupić go np. na x-kom.pl ? Podobnie z Motorolą?

Asus daje 24m gwarancji, dodatkowo chroni Cię 24m prawo odstapienia od umowy. W przypadku Motoroli gwarancję realizuje dystrybutor (czyli np xkom) gdyż firma oficjalnie wycofała się z Polskiego rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A ja od siebie dodałbym Nexus 5... Bije na głowę wiele flagowców, jest szybki i ma długie wsparcie od Google

Nie dostanie Nexusa 5 nawet za 1100zł. Poza tym LG G2 wyprzedza go aparatem. Reszta podzespołów praktycznie ta sama. Dodatkowo G2 ma lepsze pokrycie powierzchni wyświetlaczem - wąskie ramki sprawiają, że telefon mimo dużego wyświetlacza nie jest wielki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :) coraz bardziej przekonuję się do tego G2

 

Jeśli chodzi o allegro, chciałabym upewnić co do bezpieczeństwa takich zakupów:

 

  1. http://allegro.pl/nowe-lg-g2-16gb-czarne-dystr-eu-fvat23-i4933898916.htmlTutaj jest odpowiednia faktura, ale czy każdy serwis LG go naprawi, jeśli to europejska dystrybucja?
  2. http://allegro.pl/nowy-lg-g2-d802-polska-dystr-963netto-gw24-fv23-i4942352755.htmlNa tej aukcji wszystko wydaje się ok, w razie problemów mogę od razu iść od serwisu LG? 

 

Ostatecznie zostaje autoryzowany sklep na all, ceny są minimalnie wyższe, ale każda kwota powyżej mojego budżetu się liczy  ;)

 

 

 

 

 

 
Link to post
Share on other sites
ale czy każdy serwis LG go naprawi, jeśli to europejska dystrybucja?

 Tak, w przypadku LG, telefony kupione za granicą można bezpłatnie serwisować w innym kraju pod warunkiem że dany model jest tam oficjalnie dostępny w sprzedaży (serwis posiada potrzebne części). Czyli w Polsce naprawią każdego G2 16GB z dystrybucji europejskiej (o ile oczywiście posiada odpowiedni dowód zakupu), ale nie 32GB gdyż ten nie jest oficjalnie sprzedawany w naszym kraju.

Aukcje wydają się być ok 

Link to post
Share on other sites

Note 2 to już zabytek. Natomiast M7 ma słabsze podzespoły w porównaniu do G2. Nakładka w HTC jest szybka i płynna, jednak w aplikacjach czy grach już teraz S600 zaczyna odstawać od S800 w G2. A za jakiś czas będzie tylko gorzej. 

Link to post
Share on other sites
Note 2 to już zabytek. Natomiast M7 ma słabsze podzespoły w porównaniu do G2. Nakładka w HTC jest szybka i płynna, jednak w aplikacjach czy grach już teraz S600 zaczyna odstawać od S800 w G2. A za jakiś czas będzie tylko gorzej.

Ty jesteś zabytek... Zarówno Note 2 jak i M7 dają radę w wszystkich aplikacjach, grach i normalnym użytkowaniu. Dodaj, że G2 ma tylko 16 GB pamięci i brak slotu SD ;) dla mnie to dyskwalifikuje ten telefon. Sama muzyka waży u mnie 8-10 GB.

 

To, że autorka może wydać 800 +/- 300 PLN nie znaczy, że musi wydać 1100 zł na odrobinę lepszy telefon...

M7 kupi w dobrym stanie za 750 zł z wysyłką.

 

Obecnie korzystam z MediaTeka(MT6589), który zapewne według Ciebie jest zabytkiem i procesorem, którego używać się nie da, prawda?

Link to post
Share on other sites

Czerwony M7... Wiedzieliście jak mnie skusić :D chociaż zauważyłam, że do wyglądu przykładam mniejszą wagę niż niejeden facet ;) dzięki za dodatkowe propozycje, o Note 2/ 3neo myślałam, ale odpada ze względu na rozmiar, mój obecny tel ma 2,6 cala, więc już g2 będzie przy nim olbrzymem. HTC był brany pod uwagę, jednak cena nowego jest trochę zbyt wysoka. 

Wstępnie G2 :) Chociaż teraz, przeglądając forum, mogłabym się skusić na jakiś używany tel, myślę, że do czasu zakupu będę przeglądać oferty, tym bardziej, że MikroSD by się przydało. Dziękuję za Wasze propozycje i wyjaśnienie pewnych kwestii. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...