Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pszukaj też na olx.pl - sa ludzie, którzy podpisali umowę a sama Lumię 735 sprzedają.

 

Umawiasz się na odbiór osobisty - i sprawdzasz czy nie ma uszkodzeń. Do tego dostajesz oryginalną Fakturę Zakupu.

 

To najbezpieczniejszy moim zdaniem sposób - telefon od operatora zawsze jest z Polskiej dystrybucji, ma pełna gwarancję i komplet dokumentów.

Link to post
Share on other sites

F VAT Marża - oznacza generalnie, że ktoś przyszedł "znikąd" :) i przyniósł telefon - więc aby poprawnie naliczyć podatek VAT nie wiedząc kto i ile go naliczył - odprowadzamy VAT od naliczonej Marży. :)

 

W skrócie - telefon nie ma wymaganego do rozpatrzenia Gwarancji dowodu zakupu . Honorowane są jedynie Paragony / Faktury ze sklepów, które kupiły telefon z Polskiej / Europejskiej dystrybucji.

 

Verbatov - Napisz prosze z jakiej miejscowości jesteś i do jakiego większego miasta Mógłbyś podjechać :)

 

Tu masz przykładowy dobry zakup - jedziesz, sprawdzasz osobiście i kupujesz :

 

Warszawa

http://olx.pl/oferta/nokia-lumia-735-szaragray-nowa-nierozpakowana-CID99-ID858ZX.html#5fd53abe85

 

Białystok

http://olx.pl/oferta/s-nokia-lumia-735-white-nowy-z-orange-nieotwierany-karton-CID99-ID85tRN.html#5fd53abe85

 

Gdańsk

http://olx.pl/oferta/nokia-lumia-735-dark-grey-zaplombowane-pudelko-CID99-ID8i3KB.html#5fd53abe85

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dokładnie - lepiej poświęcić nawet cały dzień - ALE - mieć pewny, sprawdzony osobiście sprzęt z kompletem dokumentów niż później żałować.

 

Jak Byś wydawał 100 zł to OK :) - ale ryzykowanie 600 zł ? Choć z drugiej strony - kto bogatemu zabroni :) :)

Link to post
Share on other sites

W jakie rzeczy? Po co kupują telefon od operatora i zaraz go sprzedają? Pewnie po to, żeby zarobić.
Załóżmy, że ktoś kupił sobie dobry telefon, którego nie chce zmieniać i musi podpisać nową umowę z operatorem (jakiś mix albo abonament). Przy abonamencie niektórych osób za telefon taki jak np. Lumia 735 właśnie płaci się jakieś 100zł, jak nie mniej. Potem wystawiają go na allegro albo olx i są te 500-600zł do przodu.

Link to post
Share on other sites

Ja przedłużałem umowę w Orange - wynegocjowałem abonament z 89zł na 67 i iPhone 6 z 1619 na 1200zł. Jeśli chciałbym taką lumię dostałbym ją za złotówkę. Miałem Lumię 930, więc mogłem sobie zostawić a sprzedać iP6 i byłbym jakieś 1500zł do przodu - abonament miesięczny wtedy wyszedłby mnie 2zł miesięcznie za full opcję.

Link to post
Share on other sites
"Szajs na rok" to smartfony z androidem w tej cenie.

LOL, wszystko to kwestia konfiguracji. Jeśli ktoś instaluje wszystko co mu ekran pokaże to nie dziw, że później telefon działa wolno. Z resztą to samo tyczy się komputerów. Jak ktoś dba tak ma. W dobie dzisiejszego postępu nietrudno znaleźć w necie informacje o optymalizacji danego urządzenia.

 

Mam Huawei Y300 kupionego ponad rok temu i nadal działa tak samo jak w dniu zakupu. Kosztował mnie ~300PLN i wart był tych pieniędzy.

 

Autorowi tematu proponuję do robienia zdjęć kupić aparat fotograficzny a nie telefoniczny, ten w telefonie oczywiście może służyć w awaryjnych przypadkach.

Edytowane przez ArteK86
Link to post
Share on other sites

 

 

To chyba że ktoś na prawdę ma dobry telefon. rysiooo z tym iphonem to niezły interes mogłeś zrobić, a wyszedłeś na snoba

Jeśli teraz bym go sprzedał niewiele bym stracił - są w cenie i będą. W każdej chwili będę mógł go opchnąć - na razie nie mam takiej potrzeby, bo po co miałbym go sprzedawać? Co lepszego kupię do 5"? Androida nie chcę, a na WP miałem najlepszy model w tych rozmiarach. 

Link to post
Share on other sites

 

 

LOL, wszystko to kwestia konfiguracji.

Do niedawna funkcjonowałem na 8 letnim kompie, więc zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko da się zrobić. Większość użytkowników tego forum wie o tym, że trzeba o sprzęt elektroniczny dbać bo inaczej szlag go trafi prędzej czy później. Wiem o tym, że można wziąć nawet najtańszy sprzęt i po włożeniu odrobiny wysiłku i czasu da się z niego zrobić coś, co będzie jako-tako śmigać. Tylko, że są też ludzie, którzy kupując jakiś sprzęt chcą, żeby on po prostu działał. Czy gdybyś kupił rok temu swoje Huawei Y300 i np zainstalowałbyś kilka aplikacji, kilka innych byś usunął, pograłbyś w jakieś gry, w miedzyczasie zrobił kilka razy porządek ze zbędnymi plikami i wiadomościami w skrzynce to czy ciągle by działał tak fajnie? Nie każdy człowiek nastawia się na optymalizacje urządzenia poprzez czyszczenie pamięci podręcznej czy innych plików tymczasowych systemu. Tym bardziej praktycznie żadna kobieta czy żaden elektroniczny laik nie nastawia się na rootowanie swojego androida, bo najczęściej nawet nie wie co to jest.
Według mnie to średni interes, kiedy kupujesz telefon załóżmy za te 500zł skoro przy użytkowaniu przeciętnego Kowalskiego on zacznie zamulać po niedługim czasie.

Osobiście nie przepadam za androidem. Mimo, że wiem co zrobić z telefonem, żeby dało się z niego korzystać nawet i po 2 latach intensywnego używania to jednak zwyczajnie mi się nie chce bawić w takie rzeczy, marnować czasu na szukanie CMów i czyszczenie cache co 3 dni, żeby przypadkiem zbyt dużo ramu mu nie zjadło (bo ramu akurat zjada coraz więcej). Dlatego cieszę się, że powstał Windows Phone, bo za nieduże pieniądze można kupić naprawdę porządne telefony, ze sprawnym, prostym i przejrzystym systemem, który jest tak zoptymalizowany, że nie będę musiał się martwić o wyżej wymienione problemy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja nie przepadam za Androidem i za Windowsem ale z dwojga złego wolę to pierwsze. Szanuję Twoje preferencje ale nadal uważam, że w tej cenie można także kupić telefon działający pod kontrolą Androida, który będzie płynnie działał. Nie trzeba też do tego celu być alfą i omegą elektroniki tylko po prostu używać telefonu do tego do czego został stworzony.

 

Generalnie przypadkiem odwiedziłem to subforum i wszędzie widzę Lumia, Lumia, Lumia, Lumia... Nawet jak człowiek w temacie pisał, że chce Androida to dostał odpowiedź "Lumia"... Masakra.

Edytowane przez ArteK86
Link to post
Share on other sites

To jest prawda, który telefon z Androidem w tej cenie po roku będzie działa płynnie bez jakiegokolwiek formatowania?

Jak wspomniałem wcześniej mam Huawei Y300(czyli stary grat), który pracuje obecnie płynnie. Nie robiłem z nim żadnych cudów, usunąłem tylko niepotrzebne aplikacje i to wszystko.

 

Nie twierdzę, że Lumia jest zła ale nie każdy lubi Windowsa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak wspomniałem wcześniej mam Huawei Y300(czyli stary grat), który pracuje obecnie płynnie. Nie robiłem z nim żadnych cudów, usunąłem tylko niepotrzebne aplikacje i to wszystko.

No to zaskakujące. Miałem kilka różnych telefonów na Androidzie i każdy po jakimś czasie łapał tzw. "muła" - nie ważne jakie miał podzespoły. Po za tym - dlaczego na Androida powstało tyle aplikacji czyszczących pamięci, cache'e i inne pomocne apki, które mają dbać o kondycję systemu? Android jest problematyczny, Android ma problemy ze stabilnością, Android wymaga stałego dbania. No chyba, że nie będziemy instalowali aplikacji, później ich odinstalowywali, to będzie ok. Nie pozostanie żaden syf, a telefon będzie tylko telefonem do dzwonienia, internetu i zdjęć.

Link to post
Share on other sites

 

 

W mniejszej części zdenerwowała mnie wypowiedź Outlaw666 odnośnie szajsu na rok.

Przepraszam jeżeli moja wypowiedź Cię zdenerwowała, może napisałem to trochę zbyt ostro ale autor sam stwierdził, że nie chce "Szajsu na rok" a ja wyraziłem swoją opinię.
To jest forum, na którym ludzie oczekują fachowej pomocy i najczęściej taką otrzymują. Chcemy, żeby każdy był zadowolony. Wszelkiego rodzaju testy i nawet własne doświadczenie podpowiada nam, że Lumie w tej cenie wypadają najlepiej. Oczywiście jeżeli próg cenowy się podnosi to można zauważyć więcej Androidów wartych uwagi. A kiedy osoba szukająca odpowiedzi na pytanie z serii "jaki telefon kupić" mówi, że nie chce smartfona z WP, bo cośtam i upiera się przy Androidzie to dostanie też najlepszą możliwą opcję z tym systemem. W sumie jak przeglądam tematy to momentami to może wyglądać tak, jakbyśmy usiłowali każdemu wcisnąć Lumie ale to wynika z czystej chęci pomocy, żeby każdy był zadowolony. No i dla przykładu dodam, że z tego też powodu nikt normalny tu nie poleca chińskich kombajnów, bo mimo imponującej specyfikacji i dobrych opinii większości użytkowników, który zdecydowali się zaryzykować, cały czas największym minusem jest brak prawdziwej europejskiej gwarancji i niewiadome dotyczące użytych materiałów do produkcji tego sprzętu. Dochodzą także kwestie etyczne, ale prawie wszyscy chodzą w ubraniach z chin zrobionych przez rodzeństwo dzieci, które stworzyły te telefony, więc to jest mało ważne.
Link to post
Share on other sites

 

 

W sumie jak przeglądam tematy to momentami to może wyglądać tak, jakbyśmy usiłowali każdemu wcisnąć Lumie ale to wynika z czystej chęci pomocy, żeby każdy był zadowolony.

Tym bardziej, że 90% żyje w błędnym przekonaniu na temat WP8, poprzez utarte stereotypy z WP7. Wiele osób myśli, że do zgrywania plików potrzebna jest aplikacja na komputerze, wiele osób myśli że na WP8 nie ma wystarczającej liczby aplikacji, a co najważniejsze - wiele osób myśli że lepsze podzespoły w Androidzie sprawiają, iż ten telefon i tak będzie płynniej działał. 

Spora grupa osób chce Androida "bo tak" - po kilku postach często zmieniają zdanie, zaczynają rozsądniej myśleć. Dowiadują się sporo nowych rzeczy na temat smartphoneów i systemów w nich zastosowanych. 

Najgorszą jednak kwestią są same zakupy i szukanie atrakcyjnych ofert cenowych. Tego typu:

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s5-g900f-polska-dystrybucja-24h-i4951000737.html

http://allegro.pl/motorola-moto-g-xt1032-8gb-krakow-sklep-gsm-24h-i4947883410.html

Zobaczcie ile osób daje nabić się w butelkę - na allegro jest to na skalę masową.

Ludzie są nieświadomi co oznacza faktura vat marża. Myślą, że są bardziej cwani od osób kupujących za większe pieniądze w sklepach, nazywają ich jeleniami dającymi "walić" się w rogi. Natomiast takowy cwaniak dopiero kiedy telefon mu padnie, dowiaduje się że autoryzowany serwis nie naprawi mu telefonu.

Może dzięki naszej determinacji wskóramy coś na płaszczyźnie zakupowo-sprzedażowej - może większym echem rozniesie się po waszych znajomych i dalej, że trzeba unikać ofert z fakturą vat marżą. Tak samo dzięki wzrostowi popularności telefonów z WP może spowoduje dopracowanie Androida na tyle by trzy systemy były równie stabilne - konkurencja pomiędzy firmami zawsze przynosi korzyści dla klienta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...