Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odłóżmy nokie na bok, poczytam o niej opinie i zobaczę czy warto ją kupować. Czy są telefony innych firm godne polecenia?

W takim razie Twoje zapytanie nie ma sensu skoro poczytasz opinie o niej. Tutaj osoby doradzają Ci, które mają, albo miały do czynienia z tymi urządzeniami.

Pytasz o coś, ale tak naprawdę chcesz uzyskać odpowiedź potwierdzającą Twoje zapędy. Wyraziliśmy opinie na temat telefonów. Nigdzie nie powiedziałeś na czym Ci tak naprawdę zależy oprócz wifi i "8 mpix aparat, bo S3 mojego brata też taki ma..".

Określ się może bardziej do czego potrzebujesz telefonu, bo narazie to chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi. 

Do 1000zł nie znajdziesz nic lepszego sprzętowo i fotograficznie niż L735. W okolicach 900-1000zł możesz znaleźć używkę LG G2, który dopiero przebije Lumię 735.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Na tym forum piszecie że w tej cenie tylko Lumia. Na innym forum mi piszą że tylko LG. Jeśli znasz się na telefonach i chcesz pomóc to dlaczego tylko Lumie mi polecasz? "Bo nie ma nic lepszego w tej cenie". Na innym forum czytałem że nic lepszego nie ma od LG L90, a tu proszę, znalazła się Lumia. Nie dziw się że podchodzę do tego tematu sceptycznie, ponieważ jest to dosyć spory wydatek i muszę sprawdzić wszystkie opcje. Będę mieć tą Lumie na uwadzę. Jeśli nie możesz mi polecić innego telefonu to dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

No i jeszcze ten telefon jest w miarę niezły. Głównie zbiera pochwały od użytkowników.
http://www.x-kom.pl/p/214974-smartfon-telefon-fablet-asus-zenfone-5-z2560-2gb-8gb-android-43-czarny.html
Jego największym minusem jest to, że ma cienką baterię, chociaż chodzą słuchy że ok 1,5 dnia jest w stanie wytrzymać. No i ma 5" wyświetlacz a skoro SGS3 jest za duży to ten tym bardziej się nie nada.

Sam się nad nim zastanawiałem ale zdecydowałem się na Lumię 920.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli znasz się na telefonach i chcesz pomóc to dlaczego tylko Lumie mi polecasz?

Bo jest najlepsza w tej cenie?

 

W porównaniu do LG L90, po kolei:

- wyświetlacz: lepszy ma Lumia - Oled, większa gęstość pikseli

- procesor i pamięć RAM - to samo 

- system: WP będzie lepszym wyborem w tej cenie - dzięki temu telefon będzie bardziej wydajny

- pamięć wewnętrzna: taka sama

- karty pamięci: lumia wspiera karty do 128GB, LG tylko do 32GB

- data wprowadzenia na rynek: lumia jest nowsza

- szybkość transmisji danych: dwukrotnie szybsza jest Lumia (LTE)

- jakość zdjęć: zdecydowanie lepszej jakości zdjęcia robi Lumia

- przedni aparat: także wygrywa lumia z 5Mpix

- bateria: pojemniejszą baterię ma LG

- jakość wykonania: zdecydowanie lepiej wykonana jest Lumia

 

Jakieś jeszcze wątpliwości? Nadal wierzysz drugiemu forum?

Tutaj link do zestawienia tych telefonów:

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/9465/8010/0/0/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z użytkownikiem rysiooo ;). Obecnie uzywam LG L90, a wcześniej mialem Lumie 720. Porównując te telefony to zdecydowanie wygrywa Lumia ze swoja jakością wykonania, płynnością działania systemu, a także aktualizacjami systemu. Gdyby nie zbita szybka mialbym ja do dziś. L90 przy otwartych kilku aplkacjach potrafi sie 'zamulić', a aparat mimo 8mpx zdjęcia robi co najwyżej srednie. W tej kategorii cenowej jedynym słusznym wyborem jest Lumia 735 lub 920. Sam teraz przymierzam sie do wymiany L90 na któryś z podanych wyżej modeli :)

Link to post
Share on other sites

L535 to najlepszy telefon do 600 zł - zakładam ceny sklepowe, a nie z olx.pl  :) - L535 = 499 zł a "sklepowa L735 = 1000 zł

 

Lumia 735 to jeden z najlepszych telefonów do 1000 zł - zasadniczo z nim konkurują starsze flagowce.

 

Jakie są róznice : Lumia 735 ma znacznie lepszy ekran z technologią Clear Black i większą gęstością pikseli, przedni aparat w L735 jest montowany jako tylni w L535  :) - tylni aparat w L735 jest znacznie lepszy i wyposażony w optykę Carl Zeiss.

 

Lumia 735 ma wydajniejszy procesor, oraz większy akumulator.

 

Jak bierzemy pod uwagę - nowe - telefony kupowane od osób przedlużających umowy - to na dziś Lumia 735 jest jedynm z najlepszych wyborów - kosztuje 700 zł.

 

Lumia 535 - zaś kosztując 499 zł w sklepie, jak pojawi się u operatorów to będzie kosztowować poniżej 400 zł :) - a skoro w cenie 499 zł jest najlepsze - to tym bardziej będzie poniżej 400 zł :)

 

Pytanie czy warto dopłacić ?? Jeśli kupimy za 700 zł - "nową" Lumię 735 to TAK, warto. Za 200 zł zyskujemy znacznie lepszy ekran, aparat, mocniejszy procesor i większy akumulator.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Od Samsungów uciekaj jak najdalej się. Z noki masz jeszcze Lumie 520/520 są mniejsze, ale też gorsze od pozostałych - zapłacisz za nie 300-400zł. 

No niestety taki mamy rynek telefonów, że im lepszy tym automatycznie większy. W przyszłym roku Apple ma wydać równolegle z serią 6s model o wymiarach 4-4,3". 

Mi się marzy taki 4,5" telefon z cienkimi ramkami, wyświetlaczem HD/fHD - retina/Oled, specyfikacja dla WP=Lumi 930, a dla iOS=iPhone6 + aparat od Lumii 930.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to że najbardziej by mi odpowiadał telefon z Apple. Przeglądałem allegro i sporo jest ofert iphone 4s za ok 800zł. Bawić się w takie rzeczy? Tutaj przykładowe linki:
http://allegro.pl/apple-iphone-4s-16-gb-bialy-czarny-tanio-i4945942543.html

http://allegro.pl/apple-iphone-4s-black-white-32gb-i4957393993.html

Edytowane przez Verbatov
Link to post
Share on other sites

Akurat te 2 aukcje dotyczą telefonów wysyłanych zza granicy. Są to sprzęty bez gwarancji (gwarancja serwisowa to żadna gwarancja), najprawdopodobniej składane z kilku uszkodzonych modeli z dodatkiem nieoryginalnych części. Nijak mają się do oryginalnych Iphonów. Oryginalne iP 4s chyba zaczynają się od 1000zł w górę o ile się nie mylę.

Link to post
Share on other sites

Jednak zrezygnuję z iphone 4s. Nie ma co się pchać w 4letnie telefony. Szukałem w internecie telefonów które by mnie interesowały i znalazłem. Co byście powiedzieli o Samsungu S4 mini i o telefonach Sony Xperia. Dużo padało już ogólników na temat samsungów ale podajcie może jakieś konkrety. Wyczytałem w necie że jedyna wada S4 mini to słaba bateria. W Xperiach się w ogóle nie orientuje. Są jakieś dobre modele za te 8 stów? Czytałem jeszcze na tym forum bliźniaczy temat.Temu użytkownikowi nie odpowiadał Windows więc przestańce w kółko powtarzać że inne systemy są kiepskie.

http://forum.benchmark.pl/topic/160397-jaki-telefon-kupi%C4%87-do-700-z%C5%82/ 

Edytowane przez Verbatov
Link to post
Share on other sites

Kiepski jest Android. Mowię to na podstawie własnego doświadczenia - od pojawienia sie pierwszego dotykowego telefonu na szeroka skale - nokia 5800 - przywiozłem ja sobie z Londynu miesiąc po światowej premierze. Pózniej nokia n97 mini, samsung galaxy ace, galaxy s, galaxy s2, galaxy s3, ativ s, Lumia 920, lumia 930 i teraz iPhone 6. To wszystko w ciagu jakiś 5-6 lat. Dodatkowo mam bliskich znajomych z podobnym zacięciem do telefonów, którzy rownież regularnie - raz - dwa razy do roku zmieniają telefony. Nikt rownież z nich nie poleci Androida w takiej cenie. Dopiero zakup LG G2 staje sie dobrym posunięciem. Samsungi stanowczo odpadaja - zamulone przez nakładkę systemowa stają sie w ciagu kilku pierwszych miesięcy telefonami nienadającymi sie do użytku - jak na sprzęt za te pieniądze.

Takie pytanie - zakładasz temat w sprawie doradzenia Ci telefonu, ale od samego początku uważasz, ze osoby doradzające Ci nie maja pojęcia o czym mówią i napewno jest inne rozwiazanie. Czego oczekujesz? Ze przytakniemy Ci z samsungiem s 4 mini?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...