Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rzeczywiście muszę przyznać że dopiero tutaj uświadomiłem sobie czym tak na prawdę jest ta faktura vat marża. Szkoda że wcześniej nie trafiłem na to forum.

Macie może jakieś wskazówki i porady dla nowego użytkowanika smartfonów? Do tej pory używałem tylko telefonów z klawiaturą i kompletnie się nie znam na tych smartfonach.

Link to post
Share on other sites

Tym bardziej dla Ciebie idealna będzie Lumia. - powód jest PROSTY - Lumia NIE wymaga żadnych wysilków by działac płynnie.

 

ŻADNYCH - nie musimy kombinować, zmieniać nakładek, czyścić, reinstalować, wgrywać ROM'ów - czyli robić wszystko to co robi się w Androidzie.

 

Jak ktoś to LUBI - to ok. Ale 90% ludzi szuka Androida bo NIE WIE, że są lepsze alternatywy - a telefonu używają do dzwoneina, SMS'ów, zdjęć, przeglądania Internetu oraz aplikacji do FB, Twitera i podobnych. A wszystko to na Lumi robi się DOKŁADNIE jak na Androidzie.

 

Kolejna kwestia to CENA :

 

Za 500 zł nie kupimy płynnego, szybkiego i mającego długie wsparcie Androida - Lumia 535 jest lepsza i większość recenzentu porównuje ją z Moto G2 - czyli telefonem o 200 zł, kosztującym 700 zł. A przecież 700 zł kupimy zaś Lumię 735 od kogoś tko przedłużył umowę - nową, z pełną 24 miesięczną Gwarancją. 

 

Idąc dalej do 1000 zł - za tyle kupimy nówkę w sklepie Lumię 925 - która konkurowała z LG G2, HTC ONe M7, SGS3 - i była od niech pod wieloma względami lepsza. Co ciekawe, trudno w sklepie znaleźć nowego G2 :) - a bniorąc pod uwagę wsparcie lepsza jes L925.

Kolejna sprawa to "dewaluacja" - najtańsza Lumia 520 - po dwóch latach nadal działa płynnie, ma wsparcie i jest telefon za mniej niż 300 zł - który można polecić. Jaki dwuletni najtańszy Android ma wsparcie i działa tak dobrze jak L520? Żaden.

 

 

Moja będąca dwuletnim modelem L920 - też nie ma się czego wstydzić, dalej ma wsparcie, jest płynna, robi bardzo dobre zdjęcia, SGS3, LG G - czyli jej odpowiedniki w zasadzie nie są polecane, dwa lata spowodowały, że są nieopłacalne. Zero wsparcia, problemy się zaczynają robic z nieoficjalnymi ROM'ami. A dwu letnie Lumie nadal dostają oficjalny soft.

 

Tak więc do 1000 zł nie ma lepszego wyboru niż Lumie - biorąc pod uwagę TYLKO suche liczby - bez wchodzenie w WP8.1 vs Android. 

 

Dopiero w rejonie flagowców Android jest godny polecania - ale tu też mamy potworne "starzenie" - co roku mamy nowy model z Androidem, a co gorsze niektóre flagowce mogą nie dostać "Lizaka"  - w przypadku LG G2 mamy komunikat : w przyszłosci. A już bywało tak, że minęły dwa lata, pojawił się kolejny model, i po zawodach.

 

Ogólnie - jeśli nie używamy aplikacji, których nie ma na Lumiach - to zwłaszcza kupując tańsze telefony Lumie są znacznie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/no...4950576237.html  Jeszcze kilka pytań. Czyli jeśli wezmę ten telefon to będę musiał sobie kupić kartę orange i stracę mój numer? Drugie pytanie to kabel usb. Widzę że teraz już nie dodają kablów do telefonów. Ale zauważyłem że kabel usb od samsunga dotykowego pasuje do mojej nokii z klawiaturą. Czy w nowszych telefonach zrobili już standardowe wejścia na kabel usb?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jeśli wezmę ten telefon to będę musiał sobie kupić kartę orange i stracę mój numer?

Nie, ale jeżeli telefon ma simlocka to trzeba go będzie ściągnąć. Koszt jakieś 50zł. Przede wszystkim będziesz musiał wymienić kartę sim na mniejszą. Lumia 735 obsługuje standard NANO sim. Można to zrobić u swojego operatora. Dzisiaj wymieniałem w plusie, wszystko zajęło w sumie 10 minut, aktywacja nastąpiła chwilę po wyjściu z salonu. Nie trzeba było nawet rejestrować numeru.

 

Czy w nowszych telefonach zrobili już standardowe wejścia na kabel usb?

Tak, zostało to wreszcie unormowane. No i oczywiście ładowarkę podłącza się pod to samo wejście.
Link to post
Share on other sites
No jak telefon jest nowy z salonu orange to chyba musi mieć simlocka.

Nie do końca. Orange jest chyba jedynym operatorem, który zakłada simlocki na smartfony ale tez nie zawsze. Czasami można trafić bez niego. Nie ma żadnej reguły. W jednym z tematów ostatnio ktoś pisał w jakich telefonach konkretnie były.

 

Jeżeli teraz masz numer, który chcesz zachować to musisz pójść do swojego operatora i u niego wymienić kartę na nano sim.

Jeżeli chcesz kupić nowy numer to kupujesz nowy starter, teraz w standardzie chyba wszyscy już mają zwykłe SIM z możliwością wyłamania z niej micro SIM i idziesz do operatora, żeby Ci ją przyciął. Nie wiem czy pobierają za to opłaty, czy nie.

 

Ewentualnie sam ją możesz wyciąć ale wtedy może przestać działać.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Ja bym tyle nie dał za 735. Tym bardziej, że tutaj jest kopia oryginalnej faktury zakupu, a nie wiadomo czy Ci coś takiego przyjmą u operatora jakbyś chciał oddać na gwarancję. L735 można kupić za 650zł nawet tylko trzeba dobrze poszukać. Szukałeś na allegro albo olx ofert z odbiorem osobistym w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania?

Link to post
Share on other sites

Szukałem ale nie chcę mi się bawić w jeżdżenie do kogoś i oglądania czy na pewno jest nowa itd. Dlaczego mieliby mi nie przyjąć kopii faktury? A co powiecie o ofercie abonamentowej? Jak tak patrzę to chyba bardziej opłaca się wziąć na abonament niż na kartę.

http://www.abonamenty.pl/smartfony/nokia/nokia-lumia-735/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...