Skocz do zawartości

E-mail w HTMLu


Recommended Posts

Znam dobrze html i css, robiłem już wiele stron, ale dostaję powoli nerwicy, bo nie mogę sobie poradzić z głupim e-mailem...

 

Może moje pytanie jest wyjątkowo głupie, ale naprawdę nie wiem. Powiedzmy, że mam już napisany e-mail w formie kodowej, ze znacznikami body, stylami w in-line itd. Teraz ten kod powinienem wkleić jako TREŚĆ e-maila i coś grzebać w ustawieniach wysyłania, czy dodać jako załącznik w formacie .html/htm?

 

Próbowałem jako treść (w Mozilli Thunderbird 3.1.3) i niestety otrzymuję wiadomość w postaci zwykłego tekstu, typu "

Link to post
Share on other sites

Hej

Musisz dodać odpowiednie kodowanie.

Content-type: text/html; charset=iso-8859-2

Pozdrawiam, Y0ddh4

No niby tak, tylko zgodnie z zasadami poprawnego pisania maili w htmlu, w ogóle powinno pominąć się sekcje i

i zostawić samo body (większość przeglądarek poczty i tak wywala wszystko poza ). W takim razie gdzie mam dołączyć info o kodowaniu?

No i rozumiem, że kod należy dodać jako treść wiadomości, a nie załącznik?

Z góry dzięki za odp.

 

EDIT: Sorry za zamieszanie, już wiem co i jak :). Jeśli chodzi o Thunderbirda, to przy wpisywaniu wiadomości wybieramy 'Wstaw --> HTML...' i tam wklejamy nasz kod, powinno być wszystko ok. Że też kilka godzin mi taka pierdółka zajęła...

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Wiesz co nie jestem pewien jak dokładnie coś takiego wysłać...

ale myślę tak:

przede wszystkim musisz mieć zdjęcia umieszczone na jakimś serwerze o ile maja występować, i potem kod piszesz jak html chyba... wisz znaczniki normalnie, ale chyba nie musisz mieć całego ciała strony... po prostu piszesz odnośnik do otwierania strony typu "link%20do%20zdjecia no i chyba wiesz jak takie coś powinno wyglądać bo piszesz że znasz HTML'a i CSS. nie wiem oprzyj może ten szablon na tabelach, bo nie wiem jak sie wczytuje tutaj w mailach cssa albo po prostu z zewnętrznego serweru próbuj go wczytać, żeby w razie co nie spamował danej osobie skrzynki.

 

Albo po prostu jak robisz newsletter to porób to na bazie zdjęć, nie wiem jak bardzo "szablon" tego maila ma być rozbudowany wiec nie wiem jak dokładnie mógłbym ci pomódz.

Na razie tyle z mojej strony

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...