Skocz do zawartości

peknieta szybka w galaxy s5, co robic


Recommended Posts

Siema. Piszę w imieniu kumpla. Wypadł mu galaxy s5 na chodnik i w górnym prawym rogu pękł ekran. Dotyk normalnie działa, nie jest to wielkie pęknięcie. Zaniósł telefon do serwisu i facet mówi, że trzeba wymieniać cały wyświetlacz bo szybki to tylko są podróbki. Co wy o tym sądzicie? Jak naprawiać?

Link to post
Share on other sites
Telefon za 1zł na abonament, a za naprawę chcą ponad 600zł. To jest drobne uszkodzenie ale kumpel nie chce używać bo uszkodzony xd mimo iż wszystko działa normalnie. Ile można brać za taki uszkodzony telefon?

W cenie abonamentu jest wliczona wartość telefonu.

Link to post
Share on other sites

O ile wyświetlacz nie jest uszkodzony, a wszystko wskazuje, że nie jest (działa Ci dotyk), to wymienia się samą szybkę.

Ja taką sytuację miałem w swoim Samsungu S4 mini, chwila nieuwagi i ten sam objaw co u Ciebie.

Fabrycznie rzeczywiście wymienia się cały wyświetlacz, w praktyce jest to nieopłacalne.

 

Jednak ja stojąc przed takim samym dylematem jak ty, zaryzykowałem i zdecydowałem się na wydanie około 140 zł z przesyłką i wybrałem takiego fachowca, który zapewnił, że używa szkła identycznego z fabrycznym.

Cena takiej usługi to od 60 do 200 zł + koszty wysyłek telefonu w zależności od firmy i materiałów jakich używają.

 

Nie żałuję decyzji, telefon wygląda i działa jakby nigdy nie był uszkodzony, żona ma identyczny aparat i nie da się zauważyć żadnej różnicy pomiędzy tymi aparatami.

Brak śladów kleju, niedziałającego ekranu dotykowego czy przekłamanych kolorów.

Z ręką na sercu mogę Ci polecić Użytkownika allegro z którego usług korzystałem (możesz sprawdzić w jego komentarzach z dnia 17.06.2014 - mam taką samą nazwę użytkownika allegro jak tutaj na forum).

Wybrałem go również dlatego, że do niego bez problemu się dodzwoniłem, co nie jest regułą wśród firm na allegro.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

W cenie abonamentu jest wliczona wartość telefonu.

Rozumiem, ale jeśli kumpel nie płaci tego abonamentu tylko w pewnym sensie firma, więc on ten telefon miał za darmo. I tu chodziło mi właśnie o to, czy lepiej go sprzedać uszkodzonego czy naprawiać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...