Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie tylko w ilości raku bo procesory też są różne.

LTE kosztuje pod tysiaka. Nie opłaca się. Jeśli chcesz galaxy to dopłać do 4. Ja mam i jestem zadowolony. Będzie aktualizacja do Lollipopa. Do tego lepszy ekran bo full hd, procesor i jest ładniejszy bo rozmiary ma mniejsze, a ekran jest większy bo pomniejszyli ramki.

Do tego jeszcze kilka innych bajerów. Ja kupiłem kilka miesięcy temu za 1100 od kogoś kto go wziął na przedłużenie umowy.

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

 

 

jak sobie wgra jakiś custom rom to każdy tel z androidem jest spoko

To jest przyzwolenie producentom na olewanie klientów. Płacić za telefon ponad 1000zł i wykonywać za nich pracę - totalna głupota. Kupować sprzęt, który do poprawnego działania wymaga ingerencji w oprogramowanie. Android jest najgorszym z obecnie dostępnych systemów. Żaden inny nie ma takich problemów jak Android, żaden nie wymaga grzebania w sofcie, żaden po trzech miesiącach nie wymaga formatowania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A PO CO NA BOGA - ma wgrywac inny ROM? Przecież to deblizm :) - jest sporo telefonów, które dzialają bez wgrywania ROM'ów?

 

Czy jak kupisz samochód to też na wymieniasz mu silnik i skrzynię biegów - na dzień dobry ???? :) :)

 

Zawsze można kupić Moto G2 czy HTC 610 czy LG G2 Mini - jak sie upieramy na Androida.

Link to post
Share on other sites

By android był takim najgorszym systemem to nikt by smartfonów z tym systemem nie kupował tylko wszyscy by mieli z windowsem a np na studiach na 60 osób w grupie jest 1IOS, 2 windowsy z czego jeden przechodzi na androida bo stwierdził że to dla niego tragedia, a reszta jest androidów więc coś to chyba znaczy.

Android to możliwość personalizacji praktycznie wszystkiego i ludziom się to podoba, a kafle i zamknięty system niekoniecznie. Iphony by znowu lydzie kupowali gdyby nie były takie drogie.

I nie powiesz że np Nexus 5, G2, G3 albo Z3, M8 nie działają płynnie

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

 

 

A PO CO NA BOGA - ma wgrywac inny ROM? Przecież to deblizm :) - jest sporo telefonów, które dzialają bez wgrywania ROM'ów?


ten argument jest w stylu - po co zmieniac tapetę na pulpicie jak została ona ustawiona automatycznie.
Android ma to do siebie że jest systemem otwartym i ja np bardzo lubie sobie w nim grzebać. Rozmumiem że fajnie by było gdyby wszytko diałało idealnie przy uruchomieniu - ale tu trzeba by wypieprzyć tą nakładke samsunga i tyle.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam że G2 chodzi naprawdę płynnie. I nawet rewelacyjnie wygląda, a najdroższy na świecie nie jest, nówke spokojnie za 1100 dostaniesz a jak się uprzesz i odwiedzisz komisy to nawet i za 1000 wyrwiesz, lub używany w ładnym stanie za 900 zł. S3 to już stary model, ale ma ogromny plus - wyświetlacz, a dokładniej jego ochrona przed zarysowaniami, Gorilla Glass. Tam Samsung pokazał że jak się chce to się potrafi, pierwsze z lini montażowych (podstawowe S3) są nie do zarysowania, jeżeli po półtora roku użytkowania w damskiej torebce (moja siostra) wygląda jak nowy i ma tylko kilka widocznych pod dobre światło rys to jest naprawdę wytrzymały. Na upadki również.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt gorilla glass robi swoje, ale od mojej kuzynki S3 po roku wygląda jak po wojnie jeśli chodzi o ekran :P nie wiem jak dała radę tak gorilla glass zarysować. 2 mega głębokie rysy przez cały ekran.

Ja po półtora roku bez folii na LG L9 nie miałrm nawet ryski

Link to post
Share on other sites

To już zalezy, ja myślałem że folie Tempered Glass (niby 9 klasy w klasie twardości materiałów, haha) nie zarysuje widelcem albo nożem. Wóda ryje banie, rano niemiły zonk :D dobrze że to wymienia się bez problemu, jakby nie miał folii i jakiegoś Samsunga który się rzekomo nie rysuje to ciężki temat.

Link to post
Share on other sites

By android był takim najgorszym systemem to nikt by smartfonów z tym systemem nie kupował tylko wszyscy by mieli z windowsem a np na studiach na 60 osób w grupie jest 1IOS, 2 windowsy z czego jeden przechodzi na androida bo stwierdził że to dla niego tragedia, a reszta jest androidów więc coś to chyba znaczy. Android to możliwość personalizacji praktycznie wszystkiego i ludziom się to podoba, a kafle i zamknięty system niekoniecznie. Iphony by znowu lydzie kupowali gdyby nie były takie drogie. I nie powiesz że np Nexus 5, G2, G3 albo Z3, M8 nie działają płynnie

 

Bardzo dziwne, bo u mnie większość na studiach ma iphony, potem windows na zmianę z androidem,  więc nie wiem gdzie Ty studiujesz. Nawet bym powiedział, że WP jest większość, ale tylko u kobiet.

Link to post
Share on other sites

@dawid0032

 

Większość ma umowy w abonamentach to sobie telefony spłacają w "ratach"

 

@toddlockwood

 

Z takimi tekstami to do przedszkola. Zawiść jak zawsze w naszym kraju na 1 stopniu. Nie obraziłem Cię, a Ty mi takie rzeczy piszesz.

 

@jajoarek13

Jak chcesz andrusa to dołóż do używanej G2.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Młode osoby w moim wieku co znam i mają iphony to dostają prezenciki od ojcow biznesmenów albo jakieś kosmiczne abonementy ale to rzadziej. I nie zazdroszcze im bo wolę sam sobie zarobić i kupić za swoje

Bananowym dzieciakom tego nie wytłumaczysz w rzaden sposób ;) Według niektórych dostanie czegoś=zarobieniu na to. Niektóry ogryzki nie rozumieją że kogoś może nie stac na telefon za 2.5k zł, ani też nie wytłumaczysz że taki np. LG G2, G3, Galaxy S5, Xperia Z3 jest lepsza od Iphona 5. Iphone jest drożysz. Niektórzy sądzą że cena=wydajnośc.

Link to post
Share on other sites

 

 

ten argument jest w stylu - po co zmieniac tapetę na pulpicie jak została ona ustawiona automatycznie. Android ma to do siebie że jest systemem otwartym i ja np bardzo lubie sobie w nim grzebać. Rozmumiem że fajnie by było gdyby wszytko diałało idealnie przy uruchomieniu - ale tu trzeba by wypieprzyć tą nakładke samsunga i tyle.

To Twój argument jest bezsensu - porównanie zmiany tapety (własnej personalizacji według upodobań) do zmiany ROMu.

To, że Android jest systemem otwartym i można w nim grzebać, a często także - należy w nim grzebać - wie może 20% użytkowników. Kobiety nie mają świadomości, że o ten system należy dbać i kiedy wydają 700zł jest to dla nich spora suma - oczekują od telefonu płynnego działania bez ingerencji w telefon - ma działać i tyle. Jeśli telefon zaczyna przymulać proszą faceta o to żeby im zrobił, albo rozważają zakup nowego - ponieważ, "no telefon jest już stary - ma dwa lata to i działa powolnie". Kobiety kupujące telefony oraz ludzie w średnim wieku patrzą głównie na wygląd telefonu i interfejsu, na to ile aparat ma mpix, oraz czy telefon jest duży, czy mały, ile rdzeni ma procesor (wszystkiego im więcej tym oczywiście dla nich lepiej) - czasami się doradzą innych osób, które niby coś ogarniają a dla nich i tak 8mpix>5mpix w aparacie, Android > WP i iOS, bo Stefan i Rychu mają telefony z Androidem a nie są głupimi chłopakami.

Niestety tak w Polsce jest, że nagonka na drogie przedmioty zazwyczaj argumentowana jest, że nie są warte swojej ceny. Każde jedne potknięcie producenta jest piętnowane i rozpowiadane w różnych wersjach.

Tak samo dla Polaczków drażniącym tematem jest, że ktoś kupić samochód luksusowy za jakieś 100 tys zł  z 4-5 litowym silnikiem i włoży w niego gaz. Od razu zaczynają się komentarze typu: "jak go stać na taki samochód to powinno go stać także na utrzymanie".

 

Jeśli już poruszacie temat uczelni - kiedy ja kończyłem studia na uczelni technicznej, to osoby (profesorowie, doktorzy, itp) które należą do ścisłej światowej czołówki naukowej i wynalazczej użytkowały iPhone'y i telefony z WP. Mimo, że część z tych osób od ręki potrafiła trzaskać sobie aplikacje na Androida - mało tego, mieli obecne falgowce Androidowe na potrzeby projektów - tych telefonów używali tylko do testowania prototypowych aplikacji oraz peryferii które tworzyli do urządzeń mobilnych.

Studenciaki początkowo używały Androidów - był to okres wyklucia tego sytemu - na wykładach prezentację międzyosobowe nowych ROMów, niektórzy sami sobie kucharzyli jakieś porty, czy tuningowali CMy. Pod koniec studiów już garstka osób biegała z Androidami - każdy miał dość tego systemu.

To, że tępaki z nadzianymi rodzicami mają iPhone'y jest oczywiste - chcą dorównać plastikowym gwiazdką hollywoodu. Selfie przed lustrem, żeby jabłko było widoczne, biały zegarek na ręku, airmaxy itp. Naprawdę łatwo ich rozpoznać, więc skończcie biadolić cały czas na apple - miałeś? Używałeś? Ja sam od miesiąca posiadam iP6 i jakoś zachwytu nad nim takiego nie mam. iOS działa tak samo płynnie jak WP - posiada kilka mniejszych udogodnień których WP nie miało, oraz więcej dostępnych aplikacji. Za to jakość wykonania samego telefonu i użytych materiałów stoi na najwyższym poziomie. Wszystko idealnie spasowane, nie ma miękkich obszarów który ugina się pod naciskiem. Nic się nie grzeje, nie skrzypi, żadnych szczelin, bądź nierówności. Poprawki systemu błyskawiczne, ciągłe wsparcie. Kiedy apple coś zwali w sofcie nie czeka się tak jak w LG G3 - kilka miesięcy zanim to poprawią.

1GB RAM i procesor 64bitowy - wydajność na poziomie 3GB RAMu i czterech rdzeni na Androidzie - można? Można. Kiedy iOS będzie potrzebował 2GB RAMu do działania Samsungi i inne korporacje będą upychały już po 6 GB w telefonach. Jak tak dalej pójdzie telefony z Androidem będą miały więcej pamięci RAM niż pecety i laptopy.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

wczesniej mialem xperie sp i juz mnie troche denerwowała bo potrafila sie zacinac ;/

lg g2 niby fajny ale nie lubie firmy LG nie wiem czemu ;/ 

bylem nastawiony na iphona ale nie chec wydawac duzo pieniedzy na telefon 


w telefonie zalezy mi na fb , messender , ing. olx allegro . a tego raczej nie dostane w  noki lumi  i systemie wp wiec to odpada 

a co sadzicie bo widze xperie T3 za 900 zl nowka !!

firma moto g tez mi cos nie oddpowiada . ze niby teraz zrobili jeden dobry telefon ??!

Edytowane przez Nowaj
Wulgaryzmy.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...