Skocz do zawartości

Abonament z telefonem + usługi, opłacalne ?


Recommended Posts

Od paru miesięcy posiadam numer w NJU, nie narzekam, dobry zasięg, spoko ceny aczkolwiek planuje zmienić telefon ( S4 nie spełnia moich wymogów, chyba tak jak mówią Ravir i Rysiooo, tylko Lumia może sprostać ).

 

Parę dni temu przeglądałem tematy i zauważyłem, że Rysiooo posiada dosyć sporą wiedzę na temat Orange jak i inni na tym forum.

 

Miałem sprzedać telefon i zakupić ale zastanawiam się, czy nie opłaci się skusić na promocje Orange.

 

Ponoć jest opcja półrocznego abonamentu za darmo a druga opcja o której słyszałem, że można połączyć usługi ( mam internet i tv z orange ), dodają ponoć rabat jakiś do rachunku.

 

Trzecia ponoć za staż są profity przy następnej umowie - nie potwierdzone, wyczytane na forum, z reguły jest zazwyczaj, że nie dbają o starych klientów ( NC + ).

 

Szukam dwóch abonamentu, jednego w wysokości 40 - 60 złotych a drugiego do 100 złotych.

 

Telefony który mnie interesuje to np. w abonamencie Lumia 930, ewentualnie 830 - jeszcze nie poczytałem na ten temat ale ponoć równie ciekawa jak 930.

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, chce po prostu, żeby opłacało mi się.

 

Czemu nie napiszę, bądź nie zadzwonię do konsultanta ?

 

Bo nie ufam, osobą sprzedającym usługi - mają za to pieniądze, muszą zrobić co mają zrobić a na forum, wiadomo nie raz już udało mi się uzyskać konkretną pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Teraz to jest na topie, że operatorzy usiłują nam wepchnąć kilka usług na raz. Nie wiem jak jest u pomarańczowych ale w Plusie to się nazywa SmartDOM. Masz od nich już np. internet albo telewizję i jak chcesz wziąć telefon na abonament to wtedy jest on 2x tańszy (np, za 50zł miesięcznie masz to co oferują normalnie za 100zł). Myślę, że w innych sieciach będzie coś na bardzo podobnej zasadzie, musiałbyś już sam doczytać w regulaminach.

Co do tych telefonów... L830 i L930 to dość podobne telefony jednak 930-tka w porównaniu do niego nadal jest dużo bardziej mocarna. Mówią o tym suche fakty. Przede wszystkim ma sporo lepszy wyświetlacz (HD 294 ppi vs FHD 441ppi, w obu 5"), więc różnica między nimi będzie widoczna gołym okiem. Sam procesor i układ graficzny również są sporo lepsze. Do tego 1GB vs 2GB RAM. W Windowsie Phone 8.1 1GB wystarczy do płynnego uruchomienia wszystkich aplikacji więc rozwiązanie z 930-tki jest bardziej przyszłościowe. Jedynie korzyść L830 jest taka, że można mu dorzucić do 16GB wbudowanej pamięci kartę 128GB a L930 ma tylko wbudowane 32GB bez możliwości rozszerzenia, co wg mnie w zupełności wystarczy bez jakichś szaleństw do normalnego użytkowania smartfona, ale to już zależy od indywidualnych upodobań (chociażby jak ktoś preferuje oglądanie filmów na smartfonie).
Jeszcze chodziły słuchy, że Lumia 930 się przegrzewa, ale chyba problem został już rozwiązany. Możesz zapytać użytkownika Ravir, bo o ile dobrze pamiętam to on taką posiada.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, ze między tymi smartfonami różnica w cenie wynosi ok 400zł za nowy (oczywiście 930 droższa), więc w abonamencie też musiałbyś do niej dopłacić, ale to już zależy od tego jaki chciałbyś wybrać abonament.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

1. Przejście do Orange dla nowych klientów - abonament 90zł - pierwsze 6 miesięcy za free, więc abonament wychodzi 70zł/miesiąc, a do tego telefony korzystnie cenowo - iPhone 6 dla przykładu kosztuje 1619zł - dokładając do tego koszty abonamentu sumarycznie wychodzi 3200zł - prawie tyle co nowy iPhone w sklepie bez kontraktu (iPhone podałem dla przykładu). Aktualnie widzę, że jest dostępna wyłącznie Lumia 1020 z tych topowych w cenie 389 zł. Myślę, że trzeba poczekać aż okres świąteczny minie (po 6 stycznia) i wtedy będą nowe  dostawy telefonów.

 

2. Ja przedłużałem abonament w Orange. Stawiając sprawę jasno, że chcę korzystniejszych warunków niż nowi abonenci, obniżyli mi cenę iPhone 6 do 1200 zł (dlatego sprzedałem Lumię 930 za niecałe 1300zł - tutaj chyba każdy by tak postąpił) w abonamencie za 67 zł (normalnie abonament 89zł). Pierwsze co mi oferowali, to tylko obniżony abonament, później zjechali z iP na 1400zł, ostatecznie dobiłem swego i mam to co chciałem w korzystnych warunkach. Początkowo miałbym zapłacić 1619zł + abonament 67zł (praktycznie wychodzi na to samo jak dla nowych klientów, którzy mają pierwsze 6 miesięcy za darmo) - więc przedstawiłem im sprawę jasno, że nie jestem jeleniem, któremu wcisną kit i nie odnoszę wrażenia, że mam korzystniejsze warunki niż nowi abonenci. Zaznaczam, że umowa jest na osobę prywatną - nie firmę.

W Orange nic poza jednym numerem nie mam, więc nie wiem jak to będzie z profitami dla multi użytkowników.

 

3. Z moich obserwacji sprzed miesiąca wynika, iż każdy operator ma inny model telefonu, który jest atrakcyjniejszy niż u konkurencji. Np. wspomniany iP6 w Orange był najtańszy łącznie z abonamentem - mówię tutaj o cenach dla nowych abonentów. W play cena iPhone była taka sama jak w Orange dopiero w abonamencie za 120zł.

 

 

 

Jeszcze chodziły słuchy, że Lumia 930 się przegrzewa

Głupoty to są - od sierpnia do grudnia nie miałem takich dolegliwości w swoim egzemplarzu. Po stażu na tym forum zauważam, że najwięcej tego typu opinii rozgłaszają ludzie, którzy nie użytkowali danego telefonu, bądź są negatywnie nastawieni do WP8.X (mylą go często z generacją 7.X, który jest zupełnie inny) mimo iż nie mieli z nim nigdy do czynienia w życiu codziennym.

 

Obecnie pracuję na iOS, wcześniej przez trzy lata siedziałem na Symbianie, 4 lata na Androidzie, ponad roku na WP i teraz od ponad miesiąca na iOS. O tym ostatnim jeszcze za wiele nie mogę powiedzieć, ani nie chcę porównywać do innych, ponieważ mógłbym wydać nieprawdziwą ocenę. Ze wszystkich obecnych systemów Android jest najgorszym pod względem stabilności, płynności, problematyczności. Co z tego, że daje użytkownikowi pełną swobodę i praktycznie nielimitowaną liczbę aplikacji, skoro jest w wersji "laboratoryjnej". Nikt mi nie powie, że na topowych modelach Android się nie wywala, nie przytnie - nie uwierzę, ponieważ pracuję z ludźmi, którzy mają obecne flagowce i każdy szczerze wypowiada się na temat swoich telefonów i Androida, plując sobie w brodę, że kolejny raz dali nabrać się na "flagowca" (xperia z3), który miał się nie zacinać i oferować płynność na najwyższym poziomie. 

 

Osoby, które całe życie mają do czynienia tylko z Androidem, będą twierdziły że nie mają z nim problemów, że wydane 2500 zł jest dobrze ulokowaną gotówką. Gdyby jednak przesiadły się na telefon czy to z WP czy iOS zmieniłyby zdanie. 

 

Na Samsungach - szwagier, z którym spędzam w ciągu tygodnia kilka godzin, posiada SGS4 - soft z plusa - często mu przycina, miewa problemy z odbieraniem połączeń - brak reakcji wyświetlacza w pierwszych 2-4 sekundach połączenia przychodzącego. "aplikacja została zatrzymana" - taki widok też nie jest mu obcy. Telefon kosztujący podobne pieniądze co Lumia 930 jest zwykłym chłamem, nie oferującym nic dobrego.

 

Niektórzy powiedzą, że trzeba sobie wgrać czystego ROMa - tak? To dalej dawajcie się dymać i robić robotę za producentów, którzy na Was kasę zdzierają. Dzięki takim naiwniakom producenci zyskują jeszcze więcej niż Wam się wydaje - jak wiele osób uwaliło telefon przy zmianie ROMu, bootloadera, kernela? Takie egzemplarze wychodzą producentowi spod opieki gwarancyjnej.

 

W sylwestra narzeczona dostała Lumię 535 za 500zł z xkom. Następnego dnia dostałem od niej zlecenie na wyczyszczenie jej byłego Samsunga Galaxy i5510 - o dziwo moim oczom, po full wipe telefon działał całkiem płynnie - praktycznie jak Lumia 535. Jednak w momencie kiedy dostałem ten telefon do formatowania działał jak jeden wielki muł - jakie z tego wnioski?

Android jest systemem niedopracowanym, w którym z biegiem czasu pozostaje syf i powoduje zwolnienia telefonu. Dlaczego? Ponieważ ten system średnio nadaje się do urządzeń mobilnych dla przeciętnych ludzi, którzy oczekują zwykłego użytkowania i pracy od telefonu. Ten system wymaga kontroli, dbałości użytkownika, systematycznego czyszczenia. Moja była Lumia 920 od grudnia 2013 do sierpnia 2014 nie była ani razu czyszczona, przeszło przez nią naprawdę pełno aplikacji i gier (praktycznie na niej uczyłem się i poznawałem WP), była zrobiona aktualizacja z 8.0 do 8.1 + kilka innych łatek - także bez przywracania ustawień fabrycznych - i działała ostatniego dnia przed sprzedażą tak samo płynnie jak pierwszego dnia  po zakupie i zerwaniu folii.

 

Tak samo pewna grupa "pajaców" sieje nagonkę na Apple i przepłacanie za ich urządzenia. Mieliście ten telefon w ręku na dłużej niż tydzień? Zapewne nie... Inni błaźniący się ludzie sieją popelinę mówiąc, że iP6 wygina się - tylko przyklasnąć i pogratulować pustostanu. Zagłębcie się w temat, poczytajcie trochę solidnych recenzji, obejrzyjcie testy - wtedy zrozumiecie, że była to celowa propaganda przeciwników Apple, która okazała się kłamstwem.

 

Trochę się natyrałem z tym wywodem. Kolejna osoba na forum przyznaje, że Android nie spełnia wymagań użytkownika - tym bardziej nie byle jaki telefon bo SGS4 - były flagowiec jednego z liderów rynku mobilnego. Może dzięki powyższemu niektórzy przejrzą na oczy i przestaną żądać dobrego, płynnego Androida za 700zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1. Przejście do Orange dla nowych klientów - abonament 90zł - pierwsze 6 miesięcy za free, więc abonament wychodzi 70zł/miesiąc, a do tego telefony korzystnie cenowo - iPhone 6 dla przykładu kosztuje 1619zł - dokładając do tego koszty abonamentu sumarycznie wychodzi 3200zł - prawie tyle co nowy iPhone w sklepie bez kontraktu (iPhone podałem dla przykładu). Aktualnie widzę, że jest dostępna wyłącznie Lumia 1020 z tych topowych w cenie 389 zł. Myślę, że trzeba poczekać aż okres świąteczny minie (po 6 stycznia) i wtedy będą nowe  dostawy telefonów.

 

2. Ja przedłużałem abonament w Orange. Stawiając sprawę jasno, że chcę korzystniejszych warunków niż nowi abonenci, obniżyli mi cenę iPhone 6 do 1200 zł (dlatego sprzedałem Lumię 930 za niecałe 1300zł - tutaj chyba każdy by tak postąpił) w abonamencie za 67 zł (normalnie abonament 89zł). Pierwsze co mi oferowali, to tylko obniżony abonament, później zjechali z iP na 1400zł, ostatecznie dobiłem swego i mam to co chciałem w korzystnych warunkach. Początkowo miałbym zapłacić 1619zł + abonament 67zł (praktycznie wychodzi na to samo jak dla nowych klientów, którzy mają pierwsze 6 miesięcy za darmo) - więc przedstawiłem im sprawę jasno, że nie jestem jeleniem, któremu wcisną kit i nie odnoszę wrażenia, że mam korzystniejsze warunki niż nowi abonenci. Zaznaczam, że umowa jest na osobę prywatną - nie firmę.

W Orange nic poza jednym numerem nie mam, więc nie wiem jak to będzie z profitami dla multi użytkowników.

 

3. Z moich obserwacji sprzed miesiąca wynika, iż każdy operator ma inny model telefonu, który jest atrakcyjniejszy niż u konkurencji. Np. wspomniany iP6 w Orange był najtańszy łącznie z abonamentem - mówię tutaj o cenach dla nowych abonentów. W play cena iPhone była taka sama jak w Orange dopiero w abonamencie za 120zł.

 

 

 

Głupoty to są - od sierpnia do grudnia nie miałem takich dolegliwości w swoim egzemplarzu. Po stażu na tym forum zauważam, że najwięcej tego typu opinii rozgłaszają ludzie, którzy nie użytkowali danego telefonu, bądź są negatywnie nastawieni do WP8.X (mylą go często z generacją 7.X, który jest zupełnie inny) mimo iż nie mieli z nim nigdy do czynienia w życiu codziennym.

 

Obecnie pracuję na iOS, wcześniej przez trzy lata siedziałem na Symbianie, 4 lata na Androidzie, ponad roku na WP i teraz od ponad miesiąca na iOS. O tym ostatnim jeszcze za wiele nie mogę powiedzieć, ani nie chcę porównywać do innych, ponieważ mógłbym wydać nieprawdziwą ocenę. Ze wszystkich obecnych systemów Android jest najgorszym pod względem stabilności, płynności, problematyczności. Co z tego, że daje użytkownikowi pełną swobodę i praktycznie nielimitowaną liczbę aplikacji, skoro jest w wersji "laboratoryjnej". Nikt mi nie powie, że na topowych modelach Android się nie wywala, nie przytnie - nie uwierzę, ponieważ pracuję z ludźmi, którzy mają obecne flagowce i każdy szczerze wypowiada się na temat swoich telefonów i Androida, plując sobie w brodę, że kolejny raz dali nabrać się na "flagowca" (xperia z3), który miał się nie zacinać i oferować płynność na najwyższym poziomie. 

 

Osoby, które całe życie mają do czynienia tylko z Androidem, będą twierdziły że nie mają z nim problemów, że wydane 2500 zł jest dobrze ulokowaną gotówką. Gdyby jednak przesiadły się na telefon czy to z WP czy iOS zmieniłyby zdanie. 

 

Na Samsungach - szwagier, z którym spędzam w ciągu tygodnia kilka godzin, posiada SGS4 - soft z plusa - często mu przycina, miewa problemy z odbieraniem połączeń - brak reakcji wyświetlacza w pierwszych 2-4 sekundach połączenia przychodzącego. "aplikacja została zatrzymana" - taki widok też nie jest mu obcy. Telefon kosztujący podobne pieniądze co Lumia 930 jest zwykłym chłamem, nie oferującym nic dobrego.

 

Niektórzy powiedzą, że trzeba sobie wgrać czystego ROMa - tak? To dalej dawajcie się dymać i robić robotę za producentów, którzy na Was kasę zdzierają. Dzięki takim naiwniakom producenci zyskują jeszcze więcej niż Wam się wydaje - jak wiele osób uwaliło telefon przy zmianie ROMu, bootloadera, kernela? Takie egzemplarze wychodzą producentowi spod opieki gwarancyjnej.

 

W sylwestra narzeczona dostała Lumię 535 za 500zł z xkom. Następnego dnia dostałem od niej zlecenie na wyczyszczenie jej byłego Samsunga Galaxy i5510 - o dziwo moim oczom, po full wipe telefon działał całkiem płynnie - praktycznie jak Lumia 535. Jednak w momencie kiedy dostałem ten telefon do formatowania działał jak jeden wielki muł - jakie z tego wnioski?

Android jest systemem niedopracowanym, w którym z biegiem czasu pozostaje syf i powoduje zwolnienia telefonu. Dlaczego? Ponieważ ten system średnio nadaje się do urządzeń mobilnych dla przeciętnych ludzi, którzy oczekują zwykłego użytkowania i pracy od telefonu. Ten system wymaga kontroli, dbałości użytkownika, systematycznego czyszczenia. Moja była Lumia 920 od grudnia 2013 do sierpnia 2014 nie była ani razu czyszczona, przeszło przez nią naprawdę pełno aplikacji i gier (praktycznie na niej uczyłem się i poznawałem WP), była zrobiona aktualizacja z 8.0 do 8.1 + kilka innych łatek - także bez przywracania ustawień fabrycznych - i działała ostatniego dnia przed sprzedażą tak samo płynnie jak pierwszego dnia  po zakupie i zerwaniu folii.

 

Tak samo pewna grupa "pajaców" sieje nagonkę na Apple i przepłacanie za ich urządzenia. Mieliście ten telefon w ręku na dłużej niż tydzień? Zapewne nie... Inni błaźniący się ludzie sieją popelinę mówiąc, że iP6 wygina się - tylko przyklasnąć i pogratulować pustostanu. Zagłębcie się w temat, poczytajcie trochę solidnych recenzji, obejrzyjcie testy - wtedy zrozumiecie, że była to celowa propaganda przeciwników Apple, która okazała się kłamstwem.

 

Trochę się natyrałem z tym wywodem. Kolejna osoba na forum przyznaje, że Android nie spełnia wymagań użytkownika - tym bardziej nie byle jaki telefon bo SGS4 - były flagowiec jednego z liderów rynku mobilnego. Może dzięki powyższemu niektórzy przejrzą na oczy i przestaną żądać dobrego, płynnego Androida za 700zł.

 

Dziękuje za kreatywną odpowiedź plus rozmowy na priv - umiesz doradzić i zająć się człowiekiem.

 

Trochę mi namieszałeś w głowie, byłem zdecydowany na Lumie 930 a teraz zaczynam myśleć nad IP6 - głównie chodzi o koszta, żeby opłacało się bo równie dobrze, mogę sprzedać swojego S4, dostanę około 800 złoty, takie propozycje już były, dołożyć i kupić telefon.

 

Kusi możliwość negocjacji i profitów, mam internet który będę mieć jeszcze z rok, bądź półtora także może uda się, przyoszczędzić nie ładując się nie potrzebnie w koszta.

 

Co do WP to masz racje, nie znam nikogo po za Tobą i Ravira który by pozytywnie się wypowiedział na temat WP - mało aplikacji, lipa - żadnych konkretów nie podają.

 

Co do iPhone to większość opini jakie słyszę - drogi telefon dla " bogaczy " , 'bananów " nic specjalnego nie ma, można kupić w tej cenie o wiele lepszy na cytuje ' androidzie " :D Oczywiście, nikt z tych osób nigdy w życiu nie miał iPhone bądź Lumi ale wiedzą, że najgorsze są ! :)

 

Teoretycznie tez mogę sprzedać S4 i zakupić iPhone na raty, lecz to może mijać się z celem, chodzi o tanie koszta i opłacalność.

 

Zabawa w romy - każdy chyba to przerabiał lecz na dłuższą metę to jest bez sensu, ciągle wypatrywanie za nowością, usprawnieniem sprzętu - jaki sens jest kupować sprzęt który trzeba tuningować, przerabiać by dobrze działał - już lepiej zaoszczędzić i kupić tłuściocha, niż chodzić i narzekać każdego dnia.

 

Zawiodłem się na S4 a w momencie gdy go kupowałem stał również bardzo wysoko, cenowo i w opiniach.

 

Z tego miejsca niestety żegnam się z Androidem i zawitam WP bądź IOS, zobaczymy do czego się przekonam pod Waszym wpływem i opiniach.

 

Gwarancja to podstawa, wiadomo każdemu nie raz telefon upadł dlatego eliminuje wszystkie Zetki, mimo dobrego wyglądu - telefon którego strach nosić, upada i po telefonie i gwarancja nie pomoże, no i ten android.. :)

Link to post
Share on other sites

iPhone ma też przewagę nad innymi produktami, że trzyma się w cenie. Obecnie 4S nowa kosztuje ponad 1000zł, więc są to szalone pieniądze, których za niego bym nie zapłacił. 

 

Wydaje mi się, że przy przeniesieniu numeru zaoferują Ci iPhone 6 za 1619zł w abonamencie 89zł przez 6 miesięcy za free, więc musiałbyś sporo dołożyć do niego po sprzedaży S4. Lumię powinieneś dostać taniej. 

 

Daj znać jak już będziesz po rozmowie z konsultantem - w salonie nie ma sensu tracić czasu.

Link to post
Share on other sites

iPhone ma też przewagę nad innymi produktami, że trzyma się w cenie. Obecnie 4S nowa kosztuje ponad 1000zł, więc są to szalone pieniądze, których za niego bym nie zapłacił. 

 

Wydaje mi się, że przy przeniesieniu numeru zaoferują Ci iPhone 6 za 1619zł w abonamencie 89zł przez 6 miesięcy za free, więc musiałbyś sporo dołożyć do niego po sprzedaży S4. Lumię powinieneś dostać taniej. 

 

Daj znać jak już będziesz po rozmowie z konsultantem - w salonie nie ma sensu tracić czasu.

 

Dzwoniłem tak jak radziłeś na infolinie - różnica mała jest.

 

Lumi 930 nie mają dostępnej.

 

Przy abonamencie 89,98 Iphone 6 16 GB dopłata 1619 zł a przy Iphone 6 PLUS 16 gb 2119, nie ukrywam, że iP 6 + mnie najbardziej interesuje, lecz powiedziała, że to " SZTYWNA KWOTA " i system jej wyznacza, nie ma możliwości czegokolwiek upuścić z ceny. Do tego pół roku za darmo tak jak wspominałeś.

 

Na alledrogo już można wyrwać za 2800 iP 16 +, także szału z tą ceną nie ma w abonamencie.

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

A no nie ma. W takim razie negocjować można tylko tak jak w moim przypadku - przedłużania abonamentu.

Lumia 930 będzie dostępna czy juz nie bedą jej mieli?

Powiedzieli mi, że nie ma i nie wiedzą czy będzie. Szkoda, pozostaje sprzedać S4 i kupić Lumie ale dziękuję za pomoc i chęci, prawie się udało Rysiooo :)

 

EDIT:

 

Na forum jest może pracownik Orange który mógłby pomóc / podpowiedzieć z abonamentem ? 

 

Ciężko się na infoliniach i czatach dogadać.

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

Na forum telepolis jest konsultant Orange, wystarczy napisać PMa. Sam osobiście z tego skorzystałem i wytargowałem rabat na abo -30% na 24 miesiące przy przedłużeniu umowy.

 

Zarejestrowałem się, szukam konsultanta, pokierujesz ?

 

Ciekawe czy coś ugram, nie przedłużam umowy ale posiadam internet w orange.

 

Póki co wciąż nie ma dostępnej Lumii 930.

Link to post
Share on other sites

Napisz jaki chcesz abo, jaki telefon, czy bez żadnego. I spytaj co może Ci zaoferować.

 

Napisałem wczoraj - znalazłem tylko dwa konta " konsultantów " póki co cisza.

 

Póki co w jest wiadomość w folderze " DO WYSŁANIA ' a nie w " WYSŁANE " wiesz może dlaczego ?

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...