Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Posiadam nagrywarkę LG GH22NP20. Napęd dobrze odczytuje płytki, jednak przy próbie zapisu, przy około 8-10% komputer się wyłącza. Próbowałem różnych programów, rożnych danych, płytek, niestety nie działa. Oddawałem napęd do naprawy, w LG stwierdzili że jest dobry, natomiast znajomy sprawdził napęd Xp-ku, i tam po zainstalowaniu sterowników działa. Wychodzi na to że to przez Win7. Sciągnąłem najnowsze sterowniki ze strony LG pod 7, ale nic się raczej nie zmieniło, komputer dalej się wyłącza :) Postanowiłem zainstalować na nowej partycjii Xp, żeby tam nagrywać płytki, jednak instalacja jest zablokowana. Żeby byłe te dwa systemy, musiałbym usunąć 7, a wtedy wszystko musiałbym robić w systemie od nowa, a niedawno go postawiłem ma już wszystko ustawione, po instalowane, więc chciałbym, żeby jednak obyło się bez usuwania siódemki.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Wszystkie aktualizacje na bieżąco, tylko dodatkowych języków nie instalowałem, o to chodzi? Poza tym poszukałem na internecie, i sporo osób ma taki problem z tą nagrywarką pod 7 i Viste, tylko że u innych albo sie nagrywanie zawiesza albo wyskakuje błąd, u mnie się komp wyłącza... Wszędzie ktoś daje rozwiązanie ale nikomu nie działa, wychodzi na to że LG albo sie leni | :) | albo nie potrafi przystosować napędu do nowszych systemów | :) |. Może spróbować zadzwonić do jakiejś pomocy lub napisać meila? Zaraz jeszcze spróbuje z tym infrarecorder, ale wątpię, żeby pomogło, próbowałem Nero, Ashampoo i Alkohol i ciągle to samo :P

 

EDIT: Sprawdziłem, to samo :P

Link to post
Share on other sites

Dobra, popróbuje z firmware, tylko narazie płytek brak, zmarnowałem już około 15 :) . Co do sterowników, to sam instalowałem tylko do karty graficznej, ide/sata podejrzewam zapewnił Win7. Gdzie to można sprawdzić, zaktualizować bo tych nigdy nie tykałem i nie mam o nich żadnego pojęcia?

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to wątpię, gry chodzą intensywnie po parę godzin, komp praktycznie cały dzień i niekiedy w nocy działa, i jak dotąd nie było przypadku, by się komputer wyłączył. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego zasilacza? Bo nie mam możliwości sprawdzenia z innym. Poza tym, jak pisałem na samym początku, znajomy podłączył dysk twardy z xp-kiem, zainstalował stery i nagrywał bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego zasilacza? Bo nie mam możliwości sprawdzenia z innym.

Najlepiej miernikiem. Podepnij się pod wtyczkę molex i zapuść nagrywanie. Sprawdź +5V i +12V - odchylenia od powyższych wartości nie powinny być większe niż 5%.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...