Skocz do zawartości

Sony Xperia Z2, Z3 Compact, Z3 czy może coś innego ?


Recommended Posts

Witam :),

potrzebuję pomocy przy wyborze telefonu, będzie to w zasadzie mój pierwszy smartfon. W swoich rękach miałem xperie Z1, Z3 i SGS4. Telefon głównie do tradycyjnych zastosowań rozmowy/sms, a także internet.

Zależy mi na dobrej baterii (minimum 2-3dni), jeśli można to tak przyjąć :P i równie dobrym aparacie. Na obecną chwilę rozważam między Z3. a Z3 Compact, ale nie wiem czy compact nie będzie za mała, do tego to plastikowe wykończenie na bokach, pomijając 1gb RAM mniej. Jedyny plus to dłuższy czas pracy na baterii z przyczyn chyba dla wszystkich oczywistych :).

Liczę na pomoc z Waszej strony bo moja wiedza na ten temat jest niewątpliwe dość płytka :P. Za dużo sprzętu na rynku :(

Pozdrawiam i Dzięki !

 

 

Link to post
Share on other sites

Około 2 tygodnie temu kupiłem z3 Compact i jestem bardzo zadowolony. Telefon wytrzymuje około 2 dni przy włączonym wi-fi (w trybie stamina), Bez wi-fi potrafi wytrzymac 2-3 dni. Kolega wyżej zapewnie nie miał stycznosci z telefonem wiec nie sugeruj sie jego wypowiedzia. 

 

Boki faktycznie sa plastikowe ale w mojej ocenie nie jest to wadą, nie wyglada to najgorzej i co waznie nie rysuja sie tak łatwo.

 

Praktycznie cały czas bawie sie tym tel, sciagam wiele roznych aplikacji, gram w gry, siedze w internecie, starałem sie zapełniac pamiec a mimo to tel wciaz działa płynnie.

 

W mojej opinni telefon jak najbardziej godny polecenia. Pozdrawiam

Edytowane przez Regarr
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy jak użytkujesz. Od Ojca G2 wytrzymyje przy jego użytkowaniu 3 dni spokojnie a Ja bez większych problemów potrafię wydoić baterię w dużo mniej niż 24 godziny i tak jest praktycznie z każdym urządzeniem.

To, że ma 1 gb mniej ramu to się nie przejmuj bo 2gb to już jedt wystarczająca ilość aby komfortowo użytkować smartfona

Duże zetki są średnio wygodne w codziennym użytkowaniu. Duże, ostre krawędzie choć w Z3 pozaokrąglali je trochę. Sporo kolegów narzeka właśnie na rozmiar bo ma jeszcze spore ramki i sama bryła jest duża, do tego cały ze szkła więc trzeba na niego uważać.

Ja na dzień dzisiejszy gdybym miał nieograniczony budżet wybrałbym właśnie Z3 compact z racji na fajne kompaktowe wymiary i podzespoły jak z dużej Z3

Link to post
Share on other sites

Jako pierwszy smartfon do "klasycznych" zastosowań polecił bym Lumię 735 lub Lumię 930.

 

Są ŁATWE w obsłudze - proste, nie wymagają kombinowania, moja mająca ponad 60 lat Mama w zasadzie bez mojej pomocy "ogarneła" Lumię 530. Jedynie pokazałem jej jak przypinac i modyfikowac wielkośc kafli. Cąła nauka trwała 10 minut.

 

Lumia 930 ma świetny aparat, lepszy niz inne, jest szybka, płynna, ma długie wsparcie. Za dwa lata dalej będzie działać świetnie - czego o Androidzie nie można powiedzeć.

 

I na koniec Xperia Z2 czy Z3 jest bardzo krucha i delikatna - i to nie mój wymysł, wiekszośc nażeka na szkło. Jest twarde ale potwornie kruche. W paracy było 5 Zetek i kazda się "rozprysla" - szczytem był upaden z 20 cm na biurko - "szkło" poleciało.

Link to post
Share on other sites
2-3 dni żaden z nich nie osiągnie takiego czasu pracy na baterii max 26 - 30 h

 

Dzięki za testowe info :P

 

@@Regarr

 

Jakie telefony jeszcze brałeś wcześniej przy zakupie z3 compact z czym porównywałeś ? 

 

 

 

Zależy jak użytkujesz. Od Ojca G2 wytrzymyje przy jego użytkowaniu 3 dni spokojnie a Ja bez większych problemów potrafię wydoić baterię w dużo mniej niż 24 godziny i tak jest praktycznie z każdym urządzeniem. To, że ma 1 gb mniej ramu to się nie przejmuj bo 2gb to już jedt wystarczająca ilość aby komfortowo użytkować smartfona Duże zetki są średnio wygodne w codziennym użytkowaniu. Duże, ostre krawędzie choć w Z3 pozaokrąglali je trochę. Sporo kolegów narzeka właśnie na rozmiar bo ma jeszcze spore ramki i sama bryła jest duża, do tego cały ze szkła więc trzeba na niego uważać. Ja na dzień dzisiejszy gdybym miał nieograniczony budżet wybrałbym właśnie Z3 compact z racji na fajne kompaktowe wymiary i podzespoły jak z dużej Z3

 

Dokładnie, brat ma z3 wytrzymuje różnie 2-3 dni, zależy czy używa nawigacji, do tego ma case nie jakiś mega pancerny, telefon już mu upadł nie raz i nic się nie stało, także jeśli ktoś sam nie dba (nie zabezpieczy telefonu) to później są takie efekty. Liczę się z tym, że może strzelić przy znacznym kontakcie z ziemią, wymiana szkła z tego co czytałem ponad 300zł i trwa to dość długo. Rozmiar mi nie przeszkadza mam duże dłonie i wcale nie małe palce. 

 

Co do Lumia 930 to nie miałem okazji się nią bawić, jedynie modelem 910. Nie wiem na ile zmienił się ten smartfon, niestety windows phone nie dla mnie stworzony. 

 

HTC one m8 i one e8, jak one wypadają pod względem baterii, aparatu bo cenowo m8 od e8 nie różni się znacznie ?

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Lumia 910 a Lumia 930 - to niebo a ziemia. To jak bys porównywał Poloneza do Porsche - oba na P i w zasadzie tyle mają współnego.  :)

 

Lumia 930 ma świetny ekran, śiwetne podzespoły, wykonanie - niczym nie ustepuje najnowszym flagowcom ja Z3, SGS5 czy G3.

 

Lumia 930 to na dziś jeden z najlepszych telefonów - piekielnie szybka, płynna, swietny aparat, w zasadzie jeden z najlepszych. Wbudowane Ładowanie Bezprzewodowe. Bardzo długie wsparcie. Świetna jakość wykonania. 

 

Do tego Lumia 930 dostanie za rok Windows 10 - a za dwa lata dalej będzie świetnym sprzętem.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

 

 

Lumia 910 a Lumia 930 - to niebo a ziemia. To jak bys porównywał Poloneza do Porsche - oba na P i w zasadzie tyle mają współnego. 
 

Bez przesady nadal jest to ten sam segment, ale w nowszej technologii.

 

 

Lumia 930 ma świetny ekran, śiwetne podzespoły, wykonanie - niczym nie ustepuje najnowszym flagowcom ja Z3, SGS5 czy G3.   Lumia 930 to na dziś jeden z najlepszych telefonów - piekielnie szybka, płynna, swietny aparat, w zasadzie jeden z najlepszych. Wbudowane Ładowanie Bezprzewodowe. Bardzo długie wsparcie. Świetna jakość wykonania.    Do tego Lumia 930 dostanie za rok Windows 10 - a za dwa lata dalej będzie świetnym sprzętem.
 

Piszesz o niej w samych superlatywach :)

Ponawiam pytanie

 

 

HTC one m8 i one e8, jak one wypadają pod względem baterii, aparatu
 
Link to post
Share on other sites

M8 Miałem

bateria dawała radę - 1,5 dnia pracy  z włączonym cały czas LTE

Aparat mimo 4Mpix poprzez zastosowanie Ultrapixel robił bdb fotki w dzień - w nocy średnio

przesiadłem się z m8 na G3 tylko dla aparatu i z czystej ciekawosci - jednak jest róźnica przy croopie na korzyść dla LG

M8 była zdecydwoanie bardziej szybkim telefonem z racji na lekką nakładkę HTC

jeśli szukasz telefonu szybkiego z androidem to tylko M8, Z2/3 lub Nexus 5/6

z windowsphone polecam lumie 930 - bawiłem się z 2 dni i powiem tak - świetne narzędzie

Iphone 6  też bardzo dobry

 

Baterie najlepsze były właśnie w m8, z2, S5 (tu naprawdę było OK)

kiepsko z baterii wspominam ip5s oraz lumie 920 - tragedia była - 930 nie wypowiem sie bo nie katowałem pod tym kątem

G3 po aktualziacji też fajnie trzyma baterie i juz nie "czka" jak z preinstalowanym softem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bateria kiepska jest w 920 i iPhone 6 - miałem/mam. 930 - bateria jest ok - miałem - mam porównanie do wspomnianych wcześniej. Jako, że w 920 i 930 bateria nie stanowiła dla mnie problemu - posiadam ładowarkę indukcyjną - tako w iP6 jest źle, ponieważ telefon pod koniec dnia muszę doładować - nie chcę bawić się w plecki z cewką ze względów estetycznych i ergonomicznych. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepsze baterie to na pewno Z3 Compact,Nokia 1520 i LG G Flex.

 

Również postawiłbym na Z3 compact ze względu na całokształt, rozdzielczość ekranu 720p z czasem będzie co raz większym atutem ze względu na mniejsze wymagania,

Link to post
Share on other sites

Lumia 1520 i G Flex to już za duże sprzęty i podejrzewam, że miałbym już z nimi problem :P.nokia odpada ze względu na system.

Cóż, pozostaje mi punkt wyjścia Z3.

Pytanie zasadnicze, od kogo  kupić osoba prywatna, komis,czy jakaś sieciówka ? kwestia gwarancji i serwisu. 

http://allegro.pl/sony-xperia-z3-d6603-white-b-l-pl-leszno-bracka-13-i4948163226.htmlu nich dziś była ostatnia czarna rzekomo zaplombowane sztuka. Co o tym myślicie ? jakaś lipa ? Jeśli tak to mógłby mi ktoś polecić gdzie najlepiej, najpewniej kupić by się nie przewieźć ./

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Albo od kogoś, kto sprzedaje z przedłużenia umowy, albo z sieci sklepów typu saturn, komputronik, morele, agito, itp.

 

Licz się, że średnio ten telefon kosztuje około 2400-2500zł. Odkupiony od osoby prywatnej może być tańszy jakieś 200zł.

 

- właśnie przejrzałem aukcje i ludzie po świętach sprzedają te telefony po około 1800zł z przedłużenia umowy w t-mobile - najczęściej.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Data liczona od momentu zakupu. Ten telefon był wzięty prawdopodobnie na przedłużenie umowy - przed końcem obecnej umowy - czyli dosyć normalny zabieg operatorów.

Telefon wydaje się ok - niech ktoś jeszcze potwierdzi.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Są 2 sztuki niestety cena zbliżona do cen z  marketów. Trzeba więc czekać na okazje że ktoś będzie sprzedawał.telefon z przedłużenia umowy. 


Znalazłem fajną w miarę świeżą sztuke z T-mobile, jednak nie jest podbita karta gwarancyjna. Czy musi być ona podbita przez tą osobę czy nie ma z tym żadnego problemu jeśli chodzi o gwarancję ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Oni gwarancje realizują po dowodzie zakupu, mało kto ma podbitą kartę gwarancyjną (bo tel odbierają kurierem, a nie w salonie (przeważnie konsultanci dają lepsze ofert)), pomimo tego urządzenia oddają na gwarancje (i są tam "naprawiane"). Podbita karta gw potrzebna jest wtedy gdy chcesz oddać na naprawę gwarancyjną autoryzowanego serwisu producenta. Tak przynajmniej było kiedyś (ok 2013r), chyba się nic nie zmieniło.

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites

Tak tylko mówią. Prawda jest taka, że oddawałem w listopadzie/grudniu telefon do autoryzowanego serwisu, a karty gwarancyjnej nie miałem w ogóle, nie było to problemem. Wystarczyła FV z wpisanym numerem IMEI. Telefon wrócił naprawiony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...