Skocz do zawartości

Telefon do 700 zł. LG G2 Mini, MS Lumia 535? (Dużo nt 535 jak cos)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rysiooo,

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad telefonem do 700 zł, ale im mniej tym lepiej. Byłem już prawie przekonany żeby brac lg g2 mini, ale kiedy wyszła lumia 535 mocno się waham. Jest tańsza, jest całkiem ładna, no i ma windowsa. Jedyna przeszkoda która stała mi na drodze do lumii to brak przedniej kamerki w np. 630/635 etc. Tutaj pojawia się całkiem konkretny model, przynajmniej tak MI się wydaje, ale żaden ze mnie specjalista dlatego kieruje się tutaj. Zalezy mi najbardziej na:

 

-Ogólnej prędkości pracy telefonu, możliwie jak najmniej zacięć

-Przyjemnym przeglądaniu internetu (zwykłe strony + youtube)

-Dobrych zdjęciach i muzyce

-Prawidłowo funkcjonującym GPSie

 

Telefonu używam głównie do słuchania muzyki, zdjęć, internetu, w gry gram raczej rzadko, jak już to prostsze, chwilowo na nudę, na pewno coś wybiore w uboższych apkach windowsa. Oprócz tego korzystam z apliakcji typu endomondo, kalendarze, organizery, notatki i te sprawy oraz z nawigacji, bardziej pieszej/rowerowej jeśli ma to jakieś znaczenie. Z góry uprzedzam, że smartfon to dla mnie rzecz która musi mi się podobać, dlatego nie krzyczcie jesli odrzucę najlepsze propozycje bo będą imo brzydkie :x

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Edytowane przez Mr.Dead
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moja narzeczona od sylwestra użytkuje już 535 i narazie wszystko działa tak jak należy. W każdej wolnej chwili bawię się tym telefonem, żeby przewertować wszystkie aspekty, z których korzystałem na moich dwóch poprzednich lumiach. Płynność stoi praktycznie na takim samym poziomie jak w 920 i 930. Zdjęcia wychodzą bardzo przyzwoite - nie miałem jeszcze okazji wykonać zdjęć na zewnątrz przy dobrym oświetleniu, lecz  na warunki sztucznego światła jest ok.

Aplikacje z których korzystasz są dostępne na Lumi - wiem, bo sam z nich korzystałem.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :) Coraz bardziej przekonuje mnie 535, tym bardziej, że moje doświadczenia z androidem nie sa zbyt przyjemne, obecnie jestem "szczęśliwym" posiadaczem LG L5 I generacji....XD A jak z muzyką, domyślam się, że będzie jak to w lumiach na przyzwoitym poziomie?

 

Edit: Mam jeszcze jedno pytanie, czy każda aplikacja dostępna w windowsphone store będzie działać na 535? 

Edytowane przez Mr.Dead
Link to post
Share on other sites

Dżwięk jest sredni - czyli dokładnie jak w kazdym telefonie. Cudowne Samsungowskie Wolfsony czy Beats Audio HTC nic nie dają.:) - telefon to nie odtwarzacz z dobrym torem audio. Średniej klasy Op Amp to wydatek klikunastu - kilkudziesiecu $ dodaj do tego "Daki" i się okazuje, ze telefon musiał by kosztowac 2 - 3 razy tyle. :)

 

APLIKACJE - Lumia 535 ma 1 GB RAM więc kazda ruszy, do tego jak Twój telefon nie spełnia wymagań to nie zobaczysz :) aplikacji w sklepie. :) Tak jest np. z nie całymi 2% apliakcji wymagającymi 1 GB RAM - Bo na dziś to jedyny wyznacznik.

 

Tak więc jak "Widzisz"  aplikację / grę w sklepie to będzie działać.

 

Lumia 535 ma 1 GB RAM - więc na dziś nie ma aplikacji, która by nie działała. :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Muzycznie jest normalnie - jak każdy normalny smartphone. Dużo zależy od słuchawek jakie zastosujesz, ponieważ pomagają one wydobyć "coś" z dźwięku generowanego przez scalaki skompresowanej płyty głównej smartphone'a. 

 

Głośnik w 535 jest bardzo średni - na maksymalnej głośności tak jakby trzeszczał, lecz zjeżdżając do 9/10 jest już ok. Dzwonki słychać wyraźnie, rozmowy także - do muzyki się nie nadaje, ponieważ każdy smartphone (pomijając iPhone 6) jest irytujący na głośniku.

 

Aplikacje i gry ruszą Ci wszystkie i będzie to płynna rozgrywka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, jak tak teraz to przemyślę to faktycznie, głupie pytanie o ten dźwięk ;p O, to swietnie! Jak do tej pory znalazłem wszystko czego potrzebuje, a nawet kilka bardzo ciekawych apek których na androidzie nie spotkałem ;D Jedyny wyjątek to snapchat, czytałem że coś ciężko z tym będzie, ale w sumie potrzebne mi to tylko po to żeby odbierać tony selfie od Mrs.Dead, teraz przynajmniej będę miał wymówkę ;P Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, podobno w 8.1 można już rozdzielić poziom głośności jeśli chodzi o np. właśnie muzykę, dzwonek, czy film, prawda to? ;D

Link to post
Share on other sites

Tak to prawda z tymi dźwiękami.

 

Snapchat na WP (a właściwie zamiennik) został zablokowany przez producentów oficjalnej aplikacji, a użytkownicy korzystający z niego podobno zostali zbanowani. Co dalej ze Snapchatem będzie - tego nie wiem.

 

Jak alternatywy, w której zdjęcia nie będą usuwane po czasie masz whatsapp'a.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Eee tam, nie potrzebuje tego nawet, obawiałem się najbardziej o jakdojade.pl, często korzystam z komunikacji miejskiej i bez tego to jak bez ręki, ale okazuje się że jest :D Hmm.. no to chyba nie mam więcej pytań i wątpliwości, ale temat jeszcze chwile zostawie, pewnie jak się prześpie to mi coś jeszcze przyjdzie do głowy przed zakupem. Dzięki wielkie za pomoc, fachowo, konkretnie i na temat :D

Link to post
Share on other sites

Słuchanie muzyki na głośniku z telefonu to nawet zbrodnia nie jest :) to coś gorszego :) - dobre słuchawki pomagają. Ale na Hi End to nie mamy co liczyć.

 

Sam słucham muzyki na codzień z telefonu - bo mi szkoda "tyrać" drobie odtwarzacze  :) - kupiłem słuchawki Nokia Purity by Monster WH-920 - później się zaopatrzylem  w a-Jays Five for Windows. Obie grają bardzo dobrze i co ważne dla mnie było mają mikrofon oraz pełną regulację głośności na kablu. Mogę więc odbierać telefony oraz sterować głośnością i podstawowymi funkcjami. 

Zwłaszcza w zimie :) gdy teleofn jest glęboko w kieszeni pod kurtką - sterownie bardzo sie przydaje :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście porównując to czego dowiedziałem się wcześniej o G2 mini i tutaj o 535 wybieram zdecydowanie lumię, przy czym ja od początku wolałem windowsa, kiedy pojawiła się lumia 535 okazało się że w końcu ma wszystko czego mi trzeba. Chyba pierwszy raz w życiu ustalajac sobie cenę "do (iluś tam) złotych" myślałem nad opcją znacznie tańszą, a nawet się na nią zdecydowałem ;D

 

Mnie przekonało:

 

*Windows który ogólnie bardziej pasuje do moich potrzeb

*Płynność działania

*Wygląd (systemu i samego telefonu)

*Aparaty

*Podzespoły które (jak się wyżej dowiedziałem) pozwolą na odpalenie każdej aplikacji w sklepie. Zdecydowanie bardziej pasuje mi taki układ i troche mniejsza ilość, niż tony apek w Google Play których nawet nie uruchomię.

* $$$ - 200-250 zł zostaje w kieszeni, a IMO dostaje lepszy telefon!

 

Przypominam że to tylko mój wybór, ekspertem nie jestem, jak dostanę lumke w łapy to opiszę wrażenia ;)

 

W sumie to chyba pora zamknąć temat, 

Ravir

 

rysiooo

Wielkie dzięki!

Edytowane przez Mr.Dead
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...