Skocz do zawartości

Ciche chłodzenie pod Phenom II 955


Recommended Posts

Witam, szukam ekstremalnie cichego chłodzenia pod procesor jak w temacie - ofc. chłodzenie powietrzne. Moje priorytety:

- ma być ekstremalnie cicho(najlepiej niesłyszalnie)

- fajnie jakby chłodzenie mi nie połamało płyty(coś czytałem, że na płytach pod amd są problemy z ciężkimi chłodzeniami)

- cena raczej nie ma znaczenia

- fajnie jakbym mógł podłączyć chłodzenie pod kontroler obrotów, ale z tym nie powinno być raczej żadnych problemów

- przydała by mi się również porządna pasta

- zapomniałem jeszcze o jednym, liczy się dla mnie jakość. Tzn że cicho ma być dłużej niż przez kilka miesięcy

 

 

Nie chce zakładać nowego tematu więc poruszę pewien problem tu. Mianowicie od 3 dni mam rozmazania w grafice, jak na razie zauważyłem to na 2 stronach:

1. http://lh3.ggpht.com/_zw4ab4xTwCo/TIt91M33ylI/AAAAAAAAAPM/w0CbO6srIAc/yy.jpg

jak widać piłka i ikonka transfery ładnie się wyświetla a reszta? :)

2. http://lh3.ggpht.com/_zw4ab4xTwCo/TIt91cGmFsI/AAAAAAAAAPQ/dKFQXPjsSbM/tia.jpg

a tu pod liniami też jakiś śnieg się pojawił :D

Teraz moje pytanie o co chodzi :P

Link to post
Share on other sites

Zalman Quiet albo performa. wydajnosc mugena - wiadomo pasywnie gorzej, ale jakis cichy wentyl i masz niemal to samo ale w duuzo mniejszym wykonaniu.

megahalems hmm, pewnie i pasywnie dalby rade bez oc.

chcialem polecic thermalright HR-02 ale niestety chyba nie ma zapinek na am3.

Chcesz bezkompromisowej wydajności do D14 jest dla ciebie, ale szykuj 300zl, i niemal calkowita cisza gwarantowana.

Link to post
Share on other sites

Bierz coś z oferty Noctua, ale może nie tego kloca D14, ino coś mniejszego i bardziej rozsądnego, np: Noctua NH-U12P. Mam i polecam, wentyl chodzi u mnie na maks. czyli chyba 1300 rpm i jest chichy a jak będziesz miał życzenie to go skręcisz. O jakość się nie martw, jest na bardzo wysokim poziomie.

Masz tu MR: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/N ... -1441.html

Link to post
Share on other sites

Od siebie dopowiem że D14 ma w zestawie pastę NT-H1, a to jedno z najwydajniejszych rozwiązań termoprzewodzących na rynku. Można śmiało inwestować w ten cooler, chociaż osobiście przerażają mnie jego gabaryty. Można zarzucać mu wysoką cenę, ale plus jest taki że w zestawie masz świetną pastę i 2 bardzo dobre wentyle. No a w przypadku takiego Megahalemsa trzeba wszystko dokupić osobno.

Link to post
Share on other sites

a tu pod liniami też jakiś śnieg się pojawił :)

Teraz moje pytanie o co chodzi :)

MAsz ustawioną małą jakość kolorów... Prawy klik na pulpicie właściwości jakość kolorów i ustaw na (najwyższa)32bit
Są ustawione 32bity i nadal jest tak jak było, niby błahy ten mój problem ale jednak mnie stresuje.

 

Co do chłodzenia to już raczej postanowione na D14, gabarytów chłodzenia moja obudowa się nie obawia.

Dzięki wszystkim za porady, tylko nadal te rozmazania na stronach mnie denerwują. Początkowo pomyślałem, może to artefakty ale odpaliłem kilka gier i w grach nic niepokojącego nie zauważyłem, więc pomyślałem że może to wina przeglądarki ale na IE i Operze jest to samo. Witki opadają

Link to post
Share on other sites

a tu pod liniami też jakiś śnieg się pojawił :)

Teraz moje pytanie o co chodzi :)

MAsz ustawioną małą jakość kolorów... Prawy klik na pulpicie właściwości jakość kolorów i ustaw na (najwyższa)32bit
Są ustawione 32bity i nadal jest tak jak było, niby błahy ten mój problem ale jednak mnie stresuje.

 

Co do chłodzenia to już raczej postanowione na D14, gabarytów chłodzenia moja obudowa się nie obawia.

Dzięki wszystkim za porady, tylko nadal te rozmazania na stronach mnie denerwują. Początkowo pomyślałem, może to artefakty ale odpaliłem kilka gier i w grach nic niepokojącego nie zauważyłem, więc pomyślałem że może to wina przeglądarki ale na IE i Operze jest to samo. Witki opadają

 

Reinstal sterów od karty

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Noctua jest już zamontowana i mogę powiedzieć, że jest super. Wentylatory mam skręcone na 590rpm jest błoga cisza i w spoczynku 28-29 stopni. Temperatury w stresie nie testowałem ale zapewne jest również super :wariat: . Teraz czas na zmianę ostatniego elementu który trochę hałasuje czyli Ati 4850 na coś wyraźnie wydajniejszego i oczywiście "cichego".

Jeszcze raz dzięki za doradzenie Noctuy NH-d14.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...