Skocz do zawartości

Jaką klawiaturę kupić? - Cichaaa.....


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich w Nowym ROKU  :D

Na dzień dzisiejszy posiadam klawiaturę Genius KB-G265 http://www.morele.net/klawiatura-genius-kb-g265-31310056101-577589/

Chciałbym zmienić klawiaturę, gdyż klawisz zacina i wciska się Caps ( dodatkowo podświetlenie aktywności Caps - raz chodzi raz nie chodzi), SPACJA tłucze i piszczy , a klawiatura potrafi się sama z siebie rozłączyć - rzadko bo rzadko , ale to jest fakt.

 

Chciałbym przygotować się do kupna dobrej klawiatury i brałem pod uwagę Logitech G 510s  SATURNIE zobaczyłem i się spodobała, lecz w oko jeszcze wpadła mi SteelSeries Apex Gaming. Jeszcze parę dni temu wybierałbym jedna z nich.

Lecz wgłębiłem się w temat i myślę jeszcze nad klawiaturą mechaniczna, ale w tym temacie jestem laikiem i proszę o pomoc.

Czy klawiatura mechaniczna jest aż tak głośna, a czy po włożeniu oringu robi się tak samo jak w membranowych czy może ciszej? 

 

Czego oczekuje:

- cichego klikania 

- podświetlane klawisze

- mile widziana podkładka pod nadgarstek

 

Budżet 400-500zł - hmm w miarę rozsadko, jeśli mam dopłacić i kupić coś lepszego to dołożę lecz nie dajmy się zwariować  :P

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

To w dużej mierze zależy od tego jakie switche wybierzesz. Cherry blue są bardzo głośne (niewiele cichsze od maszyny do pisania), inne nieco mniej, ale jednak ogółem są uważane głośniejsze od membranowych. Jest sporo filmików na yt z porównaniem klawiatur mechanicznych, również dźwięku. Nie to samo co usłyszeć na żywo, ale daje ogólne pojęcie.

Link to post
Share on other sites

Witam.


Moja aktualna klawiatura Genius płata mi takie figle i to już sa jej ostatnie dni, prawdopodobnie siada elektronika bo sie włacza/wyłacza i ma jakieś dziwne spadki napięcia bo przysiada oświetlenie.


 


Poszukuje nowej klawiatury i myślę bardzo nad Logitech G510s , ale chce sprawdzić mechaniczną klawiaturę.


W oko wpadła mi np: Tesoro Durandal Ultimate G1N LED tylko zastanawiam się czy brać Cherry MX Red czy Brown.


I mam pytanie co będzie lepszym wyjściem red czy brown > czy trzeba to samemu sprawdzić organoleptycznie?


 


Czy w tej cenie to jest dobry wybór czy może są lepsze?


Gdzie kupie oringi do tej i ogólnie do mechanika?


 


Moje wymagania:


Podświetlenie , podkładka pod nadgarstek, pełna klawiatura z numeryczna, 


 


Do czego:


Dużo gram zwłaszcza w FPS , Pisanie - większości tylko forum i ewentualnie od czasu do czasu coś w Office.


Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

 

 

Do czego: Dużo gram zwłaszcza w FPS , Pisanie - większości tylko forum i ewentualnie od czasu do czasu coś w Office

 

Jeżeli to tak wygląda jak napisałeś, to tutaj wystarczą MX RED. Na upartego możesz się rozglądać za MX Brown.Najprościej mówiąc to tutaj możesz opierać wybór na rzecz tych marek  CM QUICKFIRE, oraz QPAD MK seria. Jeżeli oczywiście nie chcesz nadwyrężać budżetu. A jeżeli tak to tutaj Corsair K70 załatwia temat wymagań jakie podałeś , lecz trochę kosztuję niestety.

Link to post
Share on other sites

Browny są najcichsze, później black i dopiero RED.

 

Browny + dobre oringi i mechaniki są naprawdę baaaardzo cichutkie.

 

Oringi kupisz na allegro, wszystkie są o takiej samej średnicy, ( uniwersalne ) Cena za cały komplet to jakieś 50-70zł

 

np: http://allegro.pl/king-mod-wyciszenie-do-klawiatur-z-przelacznikam-i5113249510.html

 

aukcji z tym jest sporo, możesz wybrać kolorki jakie chcesz :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

O kurcze temat się ruszył.  :P  To chyba jakieś przeznaczenie ponieważ jeszcze nie kupiłem klawiatury, a dziś z powrotem poważnie o niej myśleć.  

Myślałem że najcichsze będą RED + oringi, a nie Brown....

W styczniu w sklepie Hard-PC zamówiłem klawiaturę Tesoro Durandal Ultimate G1N LED (Cherry MX Red), miała byc dostawa na luty i tematu nie ma i ciągle niedostępna  :(  I tak sie zastanawiam co ewentualnie wybrać ponieważ dla mnie najważniejsza jest podkładka pod rękę następnie podświetlenie i numeryka z prawej strony.

Link to post
Share on other sites

O kurcze temat się ruszył.  :P  To chyba jakieś przeznaczenie ponieważ jeszcze nie kupiłem klawiatury, a dziś z powrotem poważnie o niej myśleć.  

Myślałem że najcichsze będą RED + oringi, a nie Brown....

W styczniu w sklepie Hard-PC zamówiłem klawiaturę Tesoro Durandal Ultimate G1N LED (Cherry MX Red), miała byc dostawa na luty i tematu nie ma i ciągle niedostępna  :(  I tak sie zastanawiam co ewentualnie wybrać ponieważ dla mnie najważniejsza jest podkładka pod rękę następnie podświetlenie i numeryka z prawej strony.

W tej cenie podobnej masz TriggerZ - na Brownach :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...