Skocz do zawartości

Porównanie procesorów


Recommended Posts

Witajcie! To mój pierwszy temat i zarazem post na forum.

 

W czerwcu zamierzam zakupić zupełnie nowego kompa, zestaw mam na razie wybrany, lecz mam pewne wątpliwości wobec procesora. Chciałbym abyście powiedzieli, który z wymienionych procesorów nada się najlepiej do gier.

 

- Intel Core2Duo E8400

- Intel Core2Quad

- AMD Phenom II X4 940 na AM2+

 

Chłodzenie jest już pewne - Scythe Ninja II. Płytę główną dopasuje wedle chipsetu, zapewne Asus bądź Gigabyte.

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: Chciałbym też dodać, że zamierzam podkręcić ję troszku, to też prosiłbym wziąć pod uwagę!

Link to post
Share on other sites

Intel Core2Quad. Nie powiedziałeś, który, więc mówię, że on. Nie będę taki i Ci podam dobry model: Q6600. Jest w dobrej cenie, dobrze się kręci i ma 8MB pamięci cache. Polecam Ci go. Ew. możesz wziąć tego PII 940 BE, bo one się dobrze kręcą, a nie są sporo droższe :)

 

pozdro, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Otóż to :) Wiesz... to zależy od reszty sprzętu i Twoich funduszy. Jeśli reszta jest mocna i masz kasę to pociągnij się na X4 940 BE, a jeśli wolisz zaoszczędzić to kup E8400. Jest trochę gorszy - to w końcu dwa rdzenie, ale można go nieźle wykręcić :P Q8200 jest określany przez tutejszych speców jako 'kastrat' przez ilość pamięci cache (4MB chyba) :P

Link to post
Share on other sites

@misiexx

no to tego quada na dzień dobry odradzam, może być polecany wcześniej Q6600 (całkiem tani, nie grzeje się za bardzo, prądu też tragicznej ilości nie pobiera, mimo że 65nm, bajecznie się kręci, ale bywa ciężko dostępny)

jednakże ja bym skłaniał się ku AMD; jest to procesor stosunkowo niewiele droższy od E8400, ale jest to bardzo mocny 4-rdzeniowiec; ma odblokowany mnożnik bo to BE (chyba że mylę modele, jeśli tak to proszę o poprawienie), więc się go łatwo kręci no i można go kręcić naprawdę ostro :)

do gier mimo wszystko polecany jest E8400, zwłaszcza po "lekkim" OC, ale jak zapewne wiesz coraz więcej gier będzie teraz korzystać z 4 rdzeni, dlatego spośród podanych przez Ciebie procków wybrałbym AMD Phenom II X4 940; dobrą alternatywą jest Q6600, chyba że chcesz udeżyć w wyższe modele to powiedz, będziemy coś szukać

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Proponuję ci taki zestaw:

 

1.AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX (Socket AM3,125W) Black Edition

2.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

3.Asus Triton 88

4.OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper

5.Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) Turbo

6.Samsung SpinPoint F1 750 GB (SATA II, 32MB cache, NCQ) 2X Raid 0

7.NZXT Tempest Crafted Series Black z oknem

8.Corsair CMPSU-1000HXEU - 1000W

 

To jest potwór :) Ten zestaw wyjdzie max 5000PLN ale to jest już niezły konkret, w przyszłości drugą kartę graficzną 4890 Radenona :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

@DIXON, zauważ, że autor tematu napisał coś takiego: 'zestaw mam na razie wybrany, lecz mam pewne wątpliwości wobec procesora', czyli ma zestaw, a nie ma procesora - nie uszczęśliwiaj ludzi na siłę :mrgreen:

@zielarz, najarałeś się czy co :) No to proszę bardzo: czy E8400 kładzie na łopatki Q9550? Wątpię... I nie mów mi, że PII 940BE jest gorszy od E8400, ponieważ to jest nieprawda.

Link to post
Share on other sites

DIXON@

 

Kur** przestań już z tymi swoimi zestawami, umiesz czytać? Dajesz ludzią zestawy takie jakby mieli każdy po min. 5k na kompa. Założę się, że sam masz kompa typu stary althlon +2400 i jakiś GF 5200 FX.

 

Przepraszam za wulgaryzm.

Nie widze problemu, wulgaryzm mocno uzasadniony, a zestaw dobrany bardziej na sile. :)

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że w grach e8400 kładzie na łopatki każdego quada. Daj sobie spokój z quadami oraz z bajeczkami, że gry niedługo zaczną korzystać z 4 rdzeni..

porównaj go z najmocniejszym Core I7...

 

@DIXON

tak jak pisali inni - nie uszczęśliwiaj na siłę i jeśli masz już pomagać, to konkretnie odpowiadając na prośby autorów tematu; kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem

 

jeśli kogokolwiek uraziłem to przepraszam

 

@misiexx

tak jak pisalem (inni również) - wybór phenoma II będzie najprawdopodobniej najtrafniejszy

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@zielarz, najarałeś się czy co :) No to proszę bardzo: czy E8400 kładzie na łopatki Q9550? Wątpię... I nie mów mi, że PII 940BE jest gorszy od E8400, ponieważ to jest nieprawda.

Z całym szacunkiem, e8400 kosztuje ~700 zł, a Q9550 ~1200 zł, a w najnowszych grach (np. Crysis, Fallout 3) quad jest o dosłownie kilka klatek szybszy... wychodzi średnio jedna klatka szybciej na dodatkowy rdzeń.. opłaca się za to zapłacić 500 zł? niech autor wątku zdecyduje.

 

Nie chcę Cię martwić, ale tak.. w Crysis np. Twój PII 940 jest wolniejszy od e8400.. wychodzi na to, że Twoje dwa dodatkowe rdzenie nic, a nic nie pomagają.. no i jest trochę droższy od e8400.

Link to post
Share on other sites

W okolicach roku 2011 ma pojawić się Crysis2. On z pewnością będzie miał obsługę procesorów wielordzeniowych i będzie to wykorzystywał w 100% i ze swoim E8400 będziesz miał Medium na 1024x768... Nie licząć grafiki oczywiście :mrgreen: Poza tym my nie polecamy autorowi tematu Q9550 czy innego Quada, tylko AMD Phenom X4 940 Black Edition z odblokowanym mnożnikiem!

 

pozdro, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

@zielarz

Twoje argumenty mnie co najmniej nie przekonują

dlaczego pod uwagę bierzesz tylko Crysis'a :) GTA4 np. jest w stanie "zadusić na śmierć 2 rdzenie"; poza tym przypuszczam, że testy, na których opierasz swoją opinię są przeprowadzone na podkręconym E8400 i niekręconym Q9550 co nie jest wiarygodne (zanaczam: to tylko przypuszczenie)

no i właśnie podstawowa sprawa - tak jak zauważył kolega y0ddh4 autor wątku nie rozważa kupna Q9550

no i tak na marginesie - kilka klatek może decydować o płynnej rozgrywce (lub jej braku)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałem taki sam dylemat - E8400 czy Phenom II 940. Wybrałem Phenoma. Na razie jest trochę wolniejszy w grach nie wykorzystujących wielu rdzeni niż E8400, ale za jakiś czas będzie odwrotnie, a ja komputera często nie zmieniam.

Aha, każdy PII 940 ma odblokowany mnożnik.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się Was zapytać o jeszcze jedną rzecz:

 

Mianowicie, słyszałem o czymś takim jak AMD Fusion, pozwalający zwiększyć wydajność itp... A jak to działa w praktyce? Aby to uruchomić, potrzebujemy:

-Phenoma (to będę miał)

-Radeona HD48**(to też)

-płytkę główną z chipsetem 790*X(i właśnie pytanie, czy warto dopłacać do takiej płyty, aby mieć to "Fusion", czy model z 770 będzie też ok?)

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...