Skocz do zawartości

Kalibracja monitora benq bl2410pt


Recommended Posts

Witam!

 

Pomoże ktoś z kalibracją benq bl2410pt ? Dopiero co go kopiłem i sam próbuje się bawić z ustawianiem kolorów, ale i tak dziwnie cały czas mnie bolą oczy, a obraz jest zbyt jasny i najbardziej przeszkadzają przeskoki z jakiegoś ciemnego obszaru na biały np; podczas przeglądania internetu. Coś ciemnego przeskok na fejsa lub na google i już daje po oczach. Nigdy tak nie miałem, a nie chce oddawać kolejnego monitora (dopiero co oddałem iiyame x2483hsu, denerwowała mnie podstawka i ogólna konstrukcja, ale obraz był świetny od razu bez żadnego bólu oczu).

W tym x2483hsu mam jasnośc ustawioną na 30 i dalej bije po oczach. Pomoże ktoś, naprawdę będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Edytowane przez ixi24
Link to post
Share on other sites

nie ogarniam troche tej stronki, niby ściągnąlem jakiś profil do tego profilu i troche barwy przyciemniały i biały jest troche słabszy i tak nie bije mocno, ale to dalej nei to co przy iiyamie. Ja nie wiem, ale kupujesz monitor za tyle kasy i on od razu powinien działać tak jak stary lcd, ktorego mialem z 7 lat, a nie jakieś ustawiania. Pewnie kolejny monitor do oddania. Jest jakis, kosztujący ok 800 zł, który po wyjęciu z pudełka, ewentualnych małych korektach nada się do gier i w dużej mierze surfowania po necie i oglądania filmów na youtubie?, bo mnie już dosłownie ku*wica bierze. Balem się o komupter, który sam składałem od A do Z, a tu największe probley z monitorem. Normalnie krew się gotuje, a człowiek chciałby spokojnie wypoczać w przerwie świątecznej to nie ma jak...

Edytowane przez ixi24
Link to post
Share on other sites

i jak to zmienić? Wszystkiego już probowalem. Mam go podlączonego przed DVI i nei mogę nic zmieniać w palecie RGB. Może podłączyć zwykłym VGA i jak sądze będzie dostępna ta opcja i tam coś pozmieniać ?

Edytowane przez ixi24
Link to post
Share on other sites

Przeglądnij ustawienia w poszukiwaniu zmiany trybu kolorów,

Wygodne i szybkie optymalizowanie obrazu dla najbardziej popularnych aplikacji: Gry, Film, sRGB, Standard, Zdjęcie i Eco (tryb idealny dla ciemnych ustawień, oszczędzających do 65.6% energii).

Takie ustawienia oferuje ten monitor, może w ten sposób dopasujesz go bardziej pod siebie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja nie wiem, ale kupujesz monitor za tyle kasy i on od razu powinien działać tak jak stary lcd, ktorego mialem z 7 lat, a nie jakieś ustawiania.

 

chyba nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo niezgodne z rzeczywistością jest takie rozumowanie, im droższy i lepszy masz wyświetlacz tym więcej się trzeba naustawiać, nie ma czegoś takiego jak kalibracja fabryczna to wszystko chwyt marketingowy, a oczekiwanie idealnych parametrów po ustawieniach fabrycznych wręcz przeczy zdrowemu rozsądkowi, bo niby skąd fabryka ma wiedzieć gdzie i w jakich warunkach postawisz swój monitor, oraz jaki obraz preferujesz? po to są ustawienia OSD, by dobrać sobie parametry, a w profesjonalnych wyświetlaczach na dokładkę kalibracja sprzętowa

 

 

 

Normalnie krew się gotuje

 

 

... jak się czyta takie malkontenctwa 

Link to post
Share on other sites

No to nie wiem, widać, że znasz się na monitorach. Miałeś styczność z tym modelem, może znasz jakieś ustawienie, którego byś użył. Wiem, wiem moje i tak powinno byc indywidualne, ale ja tu już prawie płaczęz frustracji i złości, a dalej nie potrafie ustawić dobrze tego monitora, żeby oczy nie bolały, a nigdy nie miałem takiego problemu. Dopiero co odesłałem do zwrotu iiyame xb2483hsu, która mi nie przypasiła z technicznych powodów. Za to ekran był świetny, nic nie ustawiając mogłem komforotwo siedzieć kilak godziń bez żadnych negatywnych efektów, a tutaj od początku bolą oczy jak holera i nie mów, że to normalne, bo na pewno jest coś nie tak z tym monitorem...

Link to post
Share on other sites
a tutaj od początku bolą oczy jak holera i nie mów, że to normalne, bo na pewno jest coś nie tak z tym monitorem...

 

ok

a zrób w takim razie jeden prosty test, weź choćby smartphone lub inny aparat/kamerę cyfrową, ustaw jasność monitora na 100%, a potem powoli zmniejszaj, ekran obserwując nie "gołym okiem" tylko przez obiektyw i powiedz czy zauważasz pulsowanie, które nasila się, gdy jasność się zmniejsza 

Link to post
Share on other sites

Czyli co ten mój monitor ma jakąś inną wercje tego P/N ? Bo nawet jak zjechałem do 20/30 z jasnością i ustawiłem nawet konfuguracje z profilu .icc z jakieś zagranicznej recki + ustawiłem w menu OSD tak jak tam podali i naprawdę dalej daje po oczach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli co ten mój monitor ma jakąś inną wercje tego P/N ?

 

na to wygląda, możesz to sprawdzić

 

 

 

Bo nawet jak zjechałem do 20/30 z jasnością i ustawiłem nawet konfuguracje z profilu .icc z jakieś zagranicznej recki + ustawiłem w menu OSD tak jak tam podali i naprawdę dalej daje po oczach.

 

bo LED'y migoczą, a ty jesteś najwyraźniej wyczulony i będą migotać w każdym ustawieniu poniżej 100, przy którym z kolei można by pracować w co najwyżej bardzo słoneczny dzień

wersja P/N, którą podałem powinna mieć sterownik DC, który nie powoduje migotania

Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć tego P/N może na fakturze będzie, bo jeszcze nie dostałem na maila, ale kupiłem go na Allegro u sprzedawcy: Benq, a i tak przyszdłe z Agito, a u nich w sklepie jest wersja 9H.L9JLB.QBE czyli pewnie taką mam i jak rozumiem bez tego sterownika DC ?

Link to post
Share on other sites

Mi się niestety nie poszczęściło i zapewnę wrócę do iiyamy XB2483HSU-B1, ale teraz wezmę model z regulacją.


A przy okazji jutro tego BenQ wysyłam do zwrotu. Nie wie ktoś czy agito.pl robi z tym jakieś problemy? Czy dostanę zwrot pieniędzy bez problemu ?

Link to post
Share on other sites

Co myślicie o tym monitorze Philips 234e5qhab jako alternatywne dla iiyamy? Wiem, jest to 23" monitor, ale w najnowszym CDACTION jest na pierwszym miejscu i ma ocenę 9 w ich teście monitorów FULL HD. Więc się zastanawiam nad nim, zawsze to dwie stówki prawie mniej, a też ma regulacje matrycy do przodu.

Edytowane przez ixi24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...