Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Jest już po świętach i nowy rok. Chciałabym złożyć nowy komputer wraz  z monitorem, który będzie głównie służył mi do oglądania filmów, przeglądania internetu i słuchania muzyki.

Komputer będzie najczęściej używany w godzinach wieczornych.

 

 

  • Zastosowanie komputera : oglądanie filmów, przeglądanie internetu, słuchanie muzyki.
  • Maksymalna kwota : 4000 zł - ale nie chciałabym wydawać wszystkich pieniędzy, jeżeli nie jest to potrzebne.
  • Których części potrzebuję : cała skrzynka + monitor.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie jest mi to potrzebne.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Brak, trzeba kupić.
  • Specjalne wymagania : Cichy (Najlepiej wyciszona obudowa), mała elegancka obudowa.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.

 

 

Link to post
Share on other sites

 Jeśli nie będziesz grała w gry to nie opłaca się inwestować 4000 zł w komputer. Jeśli komputer ma być tylko do internetu czy filmów to zestaw nawet za 1000 zł dał by sobie bez problemu radę.

 

Moja propozycja :

Procesor : Intel Core i5  4460

Płyta Główna :  Msi Z97 GUARD-PRO

RAM: GoodRam DDR3 8 GB (2x4GB)

Dysk : Western Digital WD Blue 750 GB

ZASILACZ: Corsair VS650 650W

Obudowa : Zalman Z3 PLUS

Karta Graficzna : Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 TAK JAK w zestawie powyżej.

Monitor :BenQ GW2265M

 

 

//e

Totalny brak kompetencji, 

 

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Do takich zastosowań poleciłbym zwykłą i5 z wbudowaną grafiką, firmowy zasilacz, płytę micro ATX np. Gigabyte GA-B85 M-D3H oraz małą dobrze wyciszoną obudo. Taki zestaw powinien spełnić swoje zadanie  i niedużo kosztować dzięki czemu znaczną część środków będzie można przeznaczyć na sensowny monitor oczywiście na matrycy IPS.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Fractal Design Define Mini (micro ATX)

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Benq EW2440L (VA, 4ms, HDMI, LED)

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

 

3049 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Fabrycznie wyciszona obudowa mATX, procesor serii i5 oraz chłodzenie na niego które znacznie poprawi kulturę pracy. Zasilacz z ogrmonym zapasem mocy, dobrą kulturą pracy, modularnym okablowaniem i przetwornicą DC-DC. Zintegrowany układ graficzny HD 4600 spokojnie tutaj wystarczy, podobnie jak i 4 GB DDR3. Dysk SSD na system oraz cały soft oraz HDD 1TB na magazyn danych. Monitor 24 cale na matrycy VA z Flicker Safe który dobrze sprawdzi się przy filmach. 

 

Do oglądania filmów możesz też brać LG 25UM65-P (21:9, IPS, 5ms, DVI, 2xHDMI, DP, LED) - poczytaj na temat 21:9

 

Z drugiej strony spokojnie też możesz zejść na Intel Core i3-4160

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

CPU: Intel Pentium G3420/może być i i5 od kajtka (nawet byłoby lepiej ;) ) - 240 zł
GPU: MSI R9 260 - 420 zł
RAM: Goodram 4GB DDR 3 1600MHz Cl9 - 140 zł
MOBO: AsRock H81M - 210 zł
DŹWIĘK: Asus Xonar DG - 95 zł
HDD: WD RED 2TB - 374 zł
PSU: Fortron Hexa 80+ 400W - 135 zł
CASE: Cooler Master Elite 130RC - 160 zł
NAPĘD: LG BH16NS40 RBB - 270 zł
Razem: 2044 zł

 

To ja tak na multimedialnie :) Zestaw budowany przede wszystkim z myślą o domowym centrum multimedialnym. Jest to mała jednostka w formacie mATX, którą można postawić koło TV. Dzięki umieszczeniu wytrzymałego, dysku 2TB WD RED może również służyć za domowy serwer NAS (po zamontowaniu karty Wi-Fi). Zamontowana karta dźwiękowa z wyjściem optycznym pozwoli na podpięcie komputera pod amplituner kina domowego. Może nie jest to killer jeśli chodzi i jakość dźwięku ale różnica między nim a nawet najlepszymi integrami to  przepaść. Do tego spokojnie radzi sobie ze słuchawkami powyżej 120 Ohm (u mnie napędza 150 "omówki") . Bluray pozwoli na oglądanie filmów w najlepszej jakości oraz wypalanie płytek w tym formacie.  Dobrym wyjściem jest zamontowanie pasywnego chłodzenia, co uczyni zestaw całkowicie niesłyszalnym.Wybierając dysk o mniejszej pojemności 1TB (240 zł) oraz tańszą obudowę jak Zalman T4 (80 zł) można obniżyć cenę do 1830 zł.

 

Oczywiście możan tutaj sporo pozmieniać wg potrzeb- brak Bluray, może być na full atx. Można dać WD blue i ssd do milszego korzystania. Powiedz co myślisz jak coś to się pozmienia i dopasuje do potrzeb :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

CPU: Intel Pentium G3420/może być i i5 od kajtka (nawet byłoby lepiej ;) ) - 240 zł

GPU: MSI R9 260 - 420 zł

RAM: Goodram 4GB DDR 3 1600MHz Cl9 - 140 zł

MOBO: AsRock H81M - 210 zł

DŹWIĘK: Asus Xonar DG - 95 zł

HDD: WD RED 2TB - 374 zł

PSU: Fortron Hexa 80+ 400W - 135 zł

CASE: Cooler Master Elite 130RC - 160 zł

NAPĘD: LG BH16NS40 RBB - 270 zł

Razem: 2044 zł

 

To ja tak na multimedialnie :) Zestaw budowany przede wszystkim z myślą o domowym centrum multimedialnym. Jest to mała jednostka w formacie mATX, którą można postawić koło TV. Dzięki umieszczeniu wytrzymałego, dysku 2TB WD RED może również służyć za domowy serwer NAS (po zamontowaniu karty Wi-Fi). Zamontowana karta dźwiękowa z wyjściem optycznym pozwoli na podpięcie komputera pod amplituner kina domowego. Może nie jest to killer jeśli chodzi i jakość dźwięku ale różnica między nim a nawet najlepszymi integrami to  przepaść. Do tego spokojnie radzi sobie ze słuchawkami powyżej 120 Ohm (u mnie napędza 150 "omówki") . Bluray pozwoli na oglądanie filmów w najlepszej jakości oraz wypalanie płytek w tym formacie.  Dobrym wyjściem jest zamontowanie pasywnego chłodzenia, co uczyni zestaw całkowicie niesłyszalnym.Wybierając dysk o mniejszej pojemności 1TB (240 zł) oraz tańszą obudowę jak Zalman T4 (80 zł) można obniżyć cenę do 1830 zł.

 

Oczywiście możan tutaj sporo pozmieniać wg potrzeb- brak Bluray, może być na full atx. Można dać WD blue i ssd do milszego korzystania. Powiedz co myślisz jak coś to się pozmienia i dopasuje do potrzeb :)

Dziękuje za Twoja pomoc i Kajitsu.

Chciałabym się spytać, czy odczuję jakąś dużą różnicę między pentium a i5 podczas oglądania filmów, przeglądania internetu? :)

Dobrze byłoby jakby znalazł się dysk ssd dla komfortu w używaniu komputera.

Edytowane przez Zoe21a
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałabym się spytać, czy odczuję jakąś dużą różnicę między pentium a i5 podczas oglądania filmów, przeglądania internetu?

 

Nie odczujesz ...

 

 

 

Dobrze byłoby jakby znalazł się dysk ssd dla komfortu w używaniu komputera.

 

Patrz Plextor M6S oraz M550 w wersjach po 128 GB albo o 100 zł drożej MX 100 256 GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Byłabym zdecydowana na:

 

MSI H81M P33/ AsRock H81M

Pentium 3420

Sapphire Radeon r7 250X DDR5

Goodram 4GB DDR 3 1600MHz Cl9

SSD Crucial MX100 256GB

PC Coler Master Elite 130

Coler Master 450M Bronze modularny

Napęd DVD..

Asus Xonar DG

 

Kajtek, przeczytałam o monitorach 21:9 i mogłaby być to super sprawa dla mnie.

W takim wypadku, mogłabym wybrać  monitor LG 34UM95 (na raty)

 

Czy powinnam coś poprawić w zestawie jeszcze i czy byłoby warto kupić dodatkowe chłodzenie CPU?

Link to post
Share on other sites

ja bym zmienił karte na Gtx 750 od zotaka 5 lat gwarancji karta bardzo cicha i energooszczędna, zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-7-300w-bn140-80-bronze-bn140-539938/zestaw z ta karta i pentiumem nie zabierze wiecej niz 90w. i chłodzenie na procek  SilentiumPC Fera 2 HE1224

Edytowane przez komputerowynoob
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...