Skocz do zawartości

Obudowa + zasilacz, +-400zł, nastawione na ciszę.


Recommended Posts

Witam, otóż potrzebuje obudowy i zasilacza, ale nie nastawionych tak jak wiekszość ludzi tutaj poszukuje - na przewiewność i duże obciążenia, a na ciszę. Mam w tej chwili starego jak świat Modecoma Debut (ma już z 9 lat) i zasilacz, Logic 500W (syf straszny, ale się trzyma). Trzeba mi wygłuszaną obudowę, w miarę przewiewną oczywiście, ale nie oczekuje sitka i zasilacz - cichy, stabilny, ok. 500-550W, tak na przyszłość, bo w okolicach wakacji planuję trochę sobie zmodyfikować komputer, a nie chcę wtedy kupować następnego zasilacza.
Zainwestowałem trochę w audio w moim pokoju i że to tak kolokwialnie ujmę - krew mnie zalewa jak nie słyszę muzyki tylko komputer. Chłodzenie na procesorze BOX od AMD, dodawany do Athlona II x3 455, też troche hałasuje, ale jak będę miał obudowę i zasilacz, to zajme się i chłodzeniem, ale to prawdopodobnie dopiero przy wymianie MOBO + CPU. Nie będę podawał dokładnie co siedzi w komputerze, bo karta, którą posiadam jest krótka, ale nie pogniewałbym się, gdyby było w niej miejsce na jakąś dłuższą przy rozbudowie. Bardzo mi się podoba Define R4, ale jest droga. Pomoże coś ktoś? W najgorszym wypadku mogę dołożyć do tych 500zł, ale wolałbym się wyrobić w budżecie. Nie zalezy mi na jakichś oknach, ekstrawaganckim wyglądzie, lubię prostotę. 
Komputer stoi co prawda pod biurkiem, ale ma dużo miejsca i bezproblemowy dostęp do powietrza, nie siedzi zamknięty w szafce. 
I jeszcze tak na koniec, nie jest to wymóg, ale wolałbym ciemną obudowę, srebrna jeszcze może byc, ale biała odpada. 
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

No tak góra 150-200zł, obudowa fajna, ale ciągle nie jest tania. Co myślisz o Zalmanie R1? Wydaje mi się, czy wygłuszony ma tylko front? Bo jest sporo tańsza, a nie wydaje się być zła :). Jeśli to coś pomoże, to nie boje się dokupić mat i je dokleić, czy w razie konieczności użyć gomówki, mam pewne zdolności manualne :).

Link to post
Share on other sites

Zalman R1 to jest Z3 z wygłuszonym frontem i sporą nadbudówką na górze. Bardziej opłacałoby Ci się dołożyć do w/w Silencio 550, gdzie masz już przyzwoitej grubości piankę wyciszającą na panelach bocznych nie mówiąc o grubszych blachach, co jeszcze bardziej zapobiegnie wibracjom.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...