Skocz do zawartości

Modding i upgrade mojego PC.


Recommended Posts

Witam, jako iż mój komputer ma już trochę czasu i nie wygląda najładniej chciałbym zrobić jego upgrade a zarazem modding. Obecnie znajduje się w obudowie SPC L50. Płyta główna to msi z87-g45 a chłodzenie na Macho B-W. Karta graficzna to gigabyte gtx 760. Mam także niepoukładane kable i ogólnie komputer nie wygląda za ładnie  :/ . Chciałbym zrobić coś takiego:

Obudowa NZXT H440 w wersji czarno-czerownej

Zamiast szarych pamięci Kingstona - pamięci G.Skill TridentX 4x4gb2400hz cl10

Chłodzenie chciałbym wodne, ponieważ pamięci są ładne i wysokie także nie chcę żeby cooler je zasłaniał, gdyby już się zmieścił. Myślę na Corsair H110 i tak jak do obudowy na tył tak na to chłodzenie wentylatory Corsair AF140 w wersji czarno-czerwonej na tył a na chłodzenie takie same tylko w wersji 120mm.

Kartę graficzną zdecydowałem się na GTX 970 tylko jeszcze nie wiem od jakiego producenta. MSI była by idealna ale nie ma backplate  :/  więc myślę pomiędzy ASUSEM a GIGABYTEM.

Zasilacz mam od SPC Deus M1 650W i oploty w nim nie wyglądają cudownie także chciałbym jakieś czarno-czerwone. Teraz pytania:

Jak myślicie ładnie by to wszystko wyglądało?

Jakiego producenta wybrać wentylatory na tył odbudowy i chłodzenie aby to ładnie wyglądało a zarazem było wydajne? Corsair AF140/120 czarno-czerwone byłyby dobre?

Jakiego producenta wybrać kartę GTX 970 żeby ładnie w tym wszystkim wyglądała?

Jakie oploty polecacie? Jaki będzie ich koszt?

Jeżeli macie jakieś propozycję co by zmienić to piszczcie. Cały komputer ma być czarno-czerwony. Obudowa pasuje mi niemalże idealnie, gdyż jest w tejże wersji kolorystycznej, ma okno, zasłoni zasilacz, który nie należy do najładniejszych.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc w dobraniu odpowiednich części.

 
Link to post
Share on other sites

jeżeli nie zależy ci bardzo na ciszy weź GTX 970 Gigabyte Gaming G1

ładna i wydajna

 

co do wentylatorów sam się zastanawiam nad tymi Corsairami.. tylko ja chce mieć super cicho, póki co mam bequiety shadow wings kupione niedawno więc chyba narazie nie będę wymieniał. 

Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to jak najbardziej te Corsairy AF140 będą pasować, jak już je dostaniesz to napisz jak się sprawują ;)

oploty to trzeba indywidualnie dobierać i z tego co wiem to nie jest prosta sprawa, koszt to coś 50-100zł 

Link to post
Share on other sites

co do wentylatorów sam się zastanawiam nad tymi Corsairami.. tylko ja chce mieć super cicho, póki co mam bequiety shadow wings kupione niedawno więc chyba narazie nie będę wymieniał. 

 

 To tak jak byś wymienił mercedesa e klasy na forda focusa tylko dla tego że focus ma kolor ładniejszy  :rotfl:

 

Co do oplotów, to chcesz przedłużki czy oryginalne kable od zasilacza oplatać ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja bym na twoim miejscu odezwał się do spc, przedstawił swój pomysł na modding i zapytał się czy nie będą w stanie ogarnąć dodatkowego kompletu kabli modularnych do zasilacza. Została by ci w tedy przedłużka atx 24pin i eps do ogarnięcia,a dodatkowy komplet byś oplótł. Zawsze to później łatwiej zapanować nad ciemną stroną

Link to post
Share on other sites

Potrzebowałbym tylko kabli do grafy i dysku oprócz tych które są na stałe bo napędu nie mam a wentylatory bym podpiął z tyłu. Dobrze myślę czy o czymś zapomniałem? :D


Jak myślicie, gdybym zamiast h110 i wymiany pamięci zostawił swoje nisko profilowe kingstony i zasłonił je chłodzeniem Phanteks PH-TC14 czerwonym albo czarnym? Ewentualnie mógłbym zmienić wentylatory na nim albo kupić czarne a białe części wentylatorów pomalować na czerwono. Dużo bym zaoszczędził do tego nie musiałbym wymieniać pamięci. Co o tym myślicie?

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...