Skocz do zawartości

Soprano DX in Black n' Red


Recommended Posts

Ja na swoim procesorze też mam problem z temperaturami. Dlatego wolę zmniejszyć napięcie i zegar niż zarzynać procesor w okolicach 4Ghz i temperatur dochodzących do 80*C.

 

Diwad, Ty chyba na brak mocy przy tym procesorze narzekać nie możesz hm? Ja bym ustawił 3.5ghz przy maksymalnie małym napięciu a ekstremalne OC (i zarzynanie procesora) zostawił na czasy późniejsze gdy ewentualne spalenie/uszkodzenie procesora nie będzie się wiązało z 1000zł w plecy.

 

Procesor nawet i bez OC nie ogranicza Ci karty więc OC ponad 3Ghz to sztuka dla sztuki. Chyba że renderujesz wizualizacje w 3D albo montujesz filmy to dodatkowe mhz się przydadzą. Jeżeli głównie grasz to nie ma sensu męczyć procka. Możesz podkręcić-puścić jakiś benchmark-odkręcić ale do gier nie ma to sensu. Przynajmniej na obecne czasy.

 

Im później zaczniesz męczyć procesor wysokim OC tym dłużej owy procesor pociągnie albo przynajmniej tym mniej będzie go żal jakby "coś poszło nie tak" :P

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Obrabiam zdjęcia w rawach prawie codziennie:P Ale kij z tym... Co do podkrecania to robię to aby sprawdzic możliwości proca jak narazie. Co do bezpieczeństwo to trzeba się naprawdę postarać żeby "spalić" procesor w tych czasach;)

Link to post
Share on other sites

Spalić wiem że jest trudno ale uszkodzić już łatwiej. Hm obróbka RAWów to faktycznie wymagające zadanie, nie dziwię się dlaczego proc jest taki jaki jest.

 

Jednak obróbka filmów to zapuszczenie renderingu na całą noc. Tam musi być 100% stabilności i w miarę przyzwoite OC bo nie idzie spać gdy wentylator szumi. U Ciebie obróbka nie zajmuje aż tyle czasu i nie musisz zostawiać komputera na noc.

 

500mhz w te czy w tamtą stronę nie zrobi Ci różnicy a procesor odetchnie. Pewnie jak większość tych procesorów będzie toto chodziło w okolicach 4-4.2Ghz. Na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby... raczej ; )

Link to post
Share on other sites

Dzieki;)

 

Musze ci powiedziec ze zajmie ci to troche xzasu jesli bedziesz chcialem dobrze zbalansowac zestaw pod wzgledem wygladu i wydajności. Ale imo własnie kompletowanie i rozpakowywanie to jedne z najlepszych momentów w budowie kompa.

Link to post
Share on other sites

Ale imo własnie kompletowanie i rozpakowywanie to jedne z najlepszych momentów w budowie kompa.

Popieram tego pana :D

 

EDIT: co ja tam widze po lewej stronie przedostatniego zdjecia?? :D:P chupa chups moze byc, ale co to to drugie?? :):P:P nieladnie tak popijac w przerwach miedzy grami :D

Link to post
Share on other sites

Ale imo własnie kompletowanie i rozpakowywanie to jedne z najlepszych momentów w budowie kompa.

Popieram tego pana :D

 

EDIT: co ja tam widze po lewej stronie przedostatniego zdjecia?? :D:P chupa chups moze byc, ale co to to drugie?? :):P:P nieladnie tak popijac w przerwach miedzy grami :D

Hehe, po winku mam lepszego skilla:D

 

 

A tak powaznie to poprzedniego dnia byla u mnie mala popijawa z okazji studiow, wyjazdow itp. Taka "ostatnia wieczerza" kumpli z klasy. Byla ona jednym z powodow opoznienia we wstawieniu fotek.

 

Co do temperatur, to mam teraz 47 stopni i zaraz biore sie za lapping TRUE, moze jest jakis dziwnie wypukly, sprawdze to i zapodam stockowy cooler na jakis czas.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie panowie. Mam kolejne pytanie. Tym razem dotyczy chłodzenia gpu. Strasznie mnie frustruja temperatury rzędu 75 stopni w idle na mojej gtx470, wiec chce zmienić chłodzenie. Co polecenie w mojej kolorystyce i funduszach powiedzmy 250 zł max?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...