Skocz do zawartości

Nowy telefon do max 600zł


Recommended Posts

Witam.

 

Siostra ma aktualnie note 1. Niestety jest to jej drugi telefon z androidem i nie jest zadowolona. Wiesza się, bateria bardzo krótko trzyma, aparat był okej dopóki nie porysowała kliszy i teraz to już tragedia.

Co w tej cenie polecacie? Fajna wydaje się lumia 535, ale czy snapdragon nie będzie za wolny?

Cz aparat 5mpx nie będzie za słaby? Jak zdjęcia można porównać i płynność do Note 1 ?

Czy w tej cenie dałoby się znaleźć coś innego i także fajnego ? Może być android.

 

 

  • mój budżet : 600zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : allegro, sklep internetowy, komis
  • nówka czy używka :nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza :4,5 - 6 cala
  • preferowany system mobilny : WP albo android
  • do czego będę używać urządzenia : aparat, internet, facebook, muzyka
  • moje najważniejsze wymagania : Nie ma być kanciasty  8-) 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo takich tematów. Wystarczy przejść na 1-2 strony wstecz i będziesz miał jak wół w praktycznie każdym temacie napisane "Bardzo ciężko dostać lepszy telefon w cenie do 500zł niż Lumia 535". Prawie 2 letnia Lumia 520 ze słabszą specyfikacją do tej pory potrafi działać płynnie, więc ten Snapdragon nie będzie za słaby. Dodatkowo nie jest kanciasty, robi bardzo dobre zdjęcia i w ogóle jest cud, miód i orzeszki. A za te 100zł, które zostają można kupić niezłe słuchawki.

I jeżeli jej przeszkadzał zacinający się android to o ile nie chce za pół roku przeżywać dokładnie tego samego - niech bierze WP8.1 w Lumii 535 (który tak de facto pod koniec przyszłego roku ma mieć aktualizację do Windowsa 10).

Dodam jeszcze, że już teraz można kupić L535 w X-kom.pl za 499zł (tak jak obiecywał Microsoft) a za jakiś miesiąc, może dwa, jak już pojawią się u operatorów, na Allegro dostaniesz je od osób przedłużających umowę za jakieś 400zł.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Są dwie wersje. Z jedną i dwiema kartami SIM. Póki co na x-kom.pl mają tylko wersje Dual, ale to przedpremierowa sprzedaż jest, jak już będzie oficjalna premiera, czyli w styczniu, to w oficjalnym sklepie microsoftu albo w różnego rodzaju sklepach z elektroniką dostaniesz też wersję single.

Nowe można za 600zł kupić, używki w dobrym stanie za 500 wiszą na allegro. Jeżeli Twój jest trochę zjechany tak jak piszesz to ze 300zł może i dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Motorola Moto G 1 gen. Miałem podobne wymagania i nie żałuje wyboru.


1. Jak długo masz ten telefon?
2. Do ilu telefonów masz porównanie, że jest "jednym z najszybszych z Androidem"?

Każdy nowy smartfon działa płynnie. Po aktualizacji oprogramowania tym bardziej. Tylko ciekawi mnie właśnie na jak długo. Ile czasu musi minąć od pierwszego uruchomienia telefonu, żeby zaczęły się pierwsze lagi? Przy dzisiejszym natłoku wszystkich aplikacji i udziwnień do Androida nie wiem czy 1GB RAM wystarczy, żeby mniej więcej przez rok wszystko było sprawne, oczywiście bez wcześniejszego romowania.
Ja osobiście wychodzę z założenia, że jeżeli kupuje się nowy telefon, który wyszedł całkiem niedawno, powinien on działać na tyle  sprawnie, żeby nie trzeba było ingerować w jego oprogramowanie chociażby na czas gwarancji. U osoby prywatnej takowa trwa zazwyczaj 2 lata. Który smartfon z Androidem w cenie do 600zł (oczywiście pomijając jednorazówki od chińczyków, które w tej cenie specyfikacją przebijają telefony 2x droższe) będzie dobrze działał przez 2 lata i nie trzeba będzie w nim grzebać, instalować CM'ów i bawić się w czyszczenie cache?
Link to post
Share on other sites

@Bulishi

Jutro zadzwonię do siostry i jej wyślę linki :)

Widzę, że xkom ma pełno tych aukcji z tym telefonem, i dużo kolorów, więc jutro sobie wybierze i zamówię jej :)

Sam jestem ciekaw tego WP 8.1 jak to działa bo bawiłem się tylko na wp7. Też sobie muszę coś sprawić w końcu ale to po sesji :D

 

@piterrrxd

No cóż, myślałem że z jedną kartą sim działa lepiej, a siostra nie ma zamiaru używać dwóch na raz. Używa play prepaid i jest zadowolona bardzo. Tak czy siak skoro mówicie ,że żadnej różnicy nie ma to jutro biorę ją, tylko ten kolor sobie wybierze :)

Link to post
Share on other sites

@Outlaw666, Androida 4.4.4 używałem prawie pół roku, od razu wrzucilem na telefon stare dane, aplikacje, muzykę itp. Pamięć telefonu była pełna, a telefon nie zwolnił. Teraz od prawie miesiąca używam 5.0.1 Google Play Edition i działa nieco lepiej, bo nie ma Dalvika tylko sam ART.

 

Porównywałem z nową Xperią Z2 i SGS4.

Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem wczoraj. Ale kolega ma dylemat między miui redmi 1s i mówi, ze on będzie szybko chodził ale chce mu wklepać do głowy by kupił sobie tą nokię, a pytam dlatego że myśli że tego fb nie da się usunąć.

No chyba, że jednak lepiej tego redmi 1s brać ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...