Skocz do zawartości

Mój układ na rurkach akrylowych


Recommended Posts

Najgorzej wygląda odcinek z reza do pompy. Sam niebawem podchodzę do gięcia i kilka odcinków będzie ciezkich. Ogólnie ładny układ

ten odcinek leci trochę nie w pionie ale planuje to jeszcze poprawić przy najbliższym spuszczaniu wody.

Generalnie ciężki temat jest z wyginaniem aby wyszło w miarę dokładnie, dużo rzeczy trzeba uwzględnić.

 

Kolory mi się nie podobają, ale układzik fajny.

Zdaje sobie sprawy że parę rzeczy nie pasuje kolorystycznie szczególnie przewody zasilające go grafiki ale będę jeszcze nad tym myślał, chyba że masz jakieś sugestie

Link to post
Share on other sites

Mnie też się podoba. Jest schludnie i mimo paru mankamentów duży plus dla Ciebie.

A przewody do GPU mi się akurat podobają :D
Za diabły tu nie pasują, ale trafiają w moją kolorystykę, więc... ;)

Edytowane przez Agivex
Link to post
Share on other sites

Co do kolorów to nie miał być projekt zachowany w jednej tematyce kolorystycznej, a jedynie oparty o to co aktualnie mam na stanie i temu jest tak wielobarwnie, na konkurs to nie idzie ;)

 

Bez złośliwości Kisiel, ale i tak wygląda lepiej od Twojego :P

 

@topic, jak wyglądają temperatury, bo jeśli dobrze widzę to masz tam tylko cienką 360 ?

Temperatury tak jak pisałem: procesor nie jest podkręcony przy zwykłej pracy ok 30C a GPU 27C wentylatory ustawione na 680 RMP Podczas grania w Far Cry 4 osiąga temperatury Proc 55C GPU 42C

 

Co do chłodnicy to jest Magicool Slim 360 i tak mam dużo szczęścia że weszła na styk przy radiatorze od mobo

Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop.

Bez złośliwości Kisiel, ale i tak wygląda lepiej od Twojego :P

Mógłbyś w końcu mówić po aktualnym nicku ? To już denerwuje.

To, że zdjęcie kiepskie nie znaczy, że to, co jest na zdjęciu jest paskudne.

Wysyłałem ci fotki nowego PC-ta.

Dawno temu.

Edytowane przez Prophet41
Link to post
Share on other sites

Układ prezentuje się bardzo fajnie, sam jestem w trakcie gięci i już mi się nerwy kończą :P mam do Ciebie pytanko, czego używałeś do robienia gięcia i robienia łuków i czym sobie to odbieżałeś lub jak zaznaczałeś żeby ci się dobrze pokrywały wszystko? Najbardziej chodzi mi o te łuki zaznaczone na czerwono:
http://i.imgur.com/05wvXN1.jpg

Link to post
Share on other sites

Żeby to w miarę wymierzyć to zakładałem do złączek kawałki prostych rurek (na zdjęciu na szaro)i linijką wymierzałem jaka jest różnica względem rurek.

 

http://i.imgur.com/0oqBsK5.jpg

 

Potem rysowałem szablon, jak mają lecieć dwie rurki i w którą strone ma być to łuk

 

http://i.imgur.com/rmKmmvM.jpg

 

Takie esy wyginałem kładąc nagrzaną rurkę na moim szablonie i wyginałem w samych rękach.

Oczywiście cały czas w środku musi być sznur silikonowy.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No spory kawałek trzeba było nagrzać ale można też wyginać na raty.

 

Swoją drogą mam dziwny problem z pompką Laing DDC bo po przesiadce na rurki akrylowe zaczęła dość znacznie hałasować i wyraźnie ją słyszę, w układzie na wężach była prawie niesłyszalna.

 

Wyciągałem ją już trzy razy, rozbierałem i składałem wszystko niby ok ale przy rurkach pracuje głośno, jeszcze na próbę założyłem złączki z wężem gumowym i w miednicy z wodą pracuje niesłyszalnie a gdy tylko ją podepnę do rurek to zaczyna dawać czadu..

 

Pompka jest na trzech gumowych nóżkach przykręcanych na nakrętki. 

Link to post
Share on other sites

Wiesz co problem może leżeć w samych rurkach tak myślę gdyż są one nie elastyczne jak węże i napewno dużo bardziej przenoszą wibracje wiec może transportuje je na jakiś element, nie opiera ci się rurka o np zasilacz? Sory na tel nie widzę na fotkach

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj jeszcze poprawiałem układ bo też tak myślałem że to przez rurki które nie zamortyzują drgań ale to nie to..

Zastanawiam się czy może pompka jest przeciążona i temu tak brzęczy pompka to Laing DDC 10W z ekelktroniką Sanyo z radiatorem. Musiałbym podmienić pompkę na mocniejszą i porównać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...