Skocz do zawartości

Intel Core i5-760 VS AMD Phenom II X4 965 Black Edition


Recommended Posts

Witam,

Będę kupował za parę dni nowego kompa, i nie wiem który z tych procków bardziej się opłaca. Czy lepiej kupić tańszy AMD Phenom II X4 965 Black Edition czy dołożyć i kupić Intel Core i5-760. Oba procesory są ponoć dobre, czy opłaca się dołożyć te około 150zł i kupić Intela ? Czy różnica będzie aż tak duża, że opłaca się wydać te około 150zł, czy lepiej kupić AMD i za te 150zł jakiś porządne chłodzenie np. Scythe Mugen 2 Rev. B SCMG-2100?

 

Który procek lepiej brać ?

Dzięki za wszelka pomoc :]

Link to post
Share on other sites

Witam,

Będę kupował za parę dni nowego kompa, i nie wiem który z tych procków bardziej się opłaca. Czy lepiej kupić tańszy AMD Phenom II X4 965 Black Edition czy dołożyć i kupić Intel Core i5-760. Oba procesory są ponoć dobre, czy opłaca się dołożyć te około 150zł i kupić Intela ? Czy różnica będzie aż tak duża, że opłaca się wydać te około 150zł, czy lepiej kupić AMD i za te 150zł jakiś porządne chłodzenie np. Scythe Mugen 2 Rev. B SCMG-2100?

 

Który procek lepiej brać ?

Dzięki za wszelka pomoc :]

 

Tak jeśli masz kase i chcesz proca do grania to i5

ale

Do komfortowego grania (duży fps i wydajność) wystarczy Phenom X4 bo do gier te proce są idealne

 

Ogólnie teraz mam takie porównanie

Intel- praca, obróbka wideo, obróbka zdjęć

AMD- gry

Link to post
Share on other sites

Tylko nie pomysl sobie ze intel nie do gier.. a amd nie do pracy.

Tu rozchodzi sie o to czy lepiej te 150 pln dodatkowej kasy np nie dolozyc do lepszej grafiki .

 

Jak wezmiesz intela napewno dolozysz kolejna kase na chlodzenie no chyba ze jestes masochista :]

Link to post
Share on other sites

Jeżeli grasz w smarki (3dmark) to zdecydowanie lepszym wyborem będzie i5. Do mniej poważnych zastosowań (min. gry) wystarczy phenom.

 

W smarki się nie gra tylko można bić rekordy ale to już fanatycy (proce 4,0GHz, DDR3 6GB CL7, dyski SSD) a wszystko po to by było 10 ptk więcej w 3dmark'u

 

Tylko nie pomysl sobie ze intel nie do gier.. a amd nie do pracy.

Tu rozchodzi sie o to czy lepiej te 150 pln dodatkowej kasy np nie dolozyc do lepszej grafiki .

 

Jak wezmiesz intela napewno dolozysz kolejna kase na chlodzenie no chyba ze jestes masochista :]

Na 100% lepszy AMD + mocniejsza grafika niż Intel + słabsza grafika

 

To kupuj AMD + 150zł na lepszą grafikę

Link to post
Share on other sites

.... CUT...

 

Na 100% lepszy AMD + mocniejsza grafika niż Intel + słabsza grafika

 

To kupuj AMD + 150zł na lepszą grafikę

 

W tym przypadku, jesli gry sa glownym zastosowaniem? Tak PII jest na tyle dobry ze poradzi sobie rowniez w innych zastosowaniach.

Trzeba sie zastanowic w jakim czym co gra pierwsze skrzypce :]

 

PS: grafa przednia :) inna opcja dosc popularna to gtx460 :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Komp będzie do wszystkiego głownie do grania, programowania i oglądania filmów w HD.

Sprzedam sprzęt co teraz mam, i może dołożę parę zł do lepszej grafy np. HD5870.

 

A tak przy okazji, ile mogę dostać maksymalnie za sprzęt który teraz mam, jak go sprzedam ?

 

AMD Athlon II X2 245

ASUS M4A785D-M PRO

4GB (2x 2GB) DDR2 Kingmax 1066Mhz

TP-LINK TL-WN551G v6 54M eXtended Range

Link to post
Share on other sites

.... CUT...

 

Na 100% lepszy AMD + mocniejsza grafika niż Intel + słabsza grafika

 

To kupuj AMD + 150zł na lepszą grafikę

 

W tym przypadku, jesli gry sa glownym zastosowaniem? Tak PII jest na tyle dobry ze poradzi sobie rowniez w innych zastosowaniach.

Trzeba sie zastanowic w jakim czym co gra pierwsze skrzypce :]

 

PS: grafa przednia :hahaha: inna opcja dosc popularna to gtx460 :hahaha:

 

Tak rozumiem ciebie lecz zobacz testy np renderingu intel vs amd no jak ja renderowałem na i7 4,0GHz - bajka i miałem banan od ucha do ucha :hahaha:

Mój Phenom X4 925 3,5GHz starcza mi lecz do renderingu przydał by się jakiś intel ale i tak więcej gram niż pracuje :) od pracy mam innego kompa

 

Komp będzie do wszystkiego głownie do grania, programowania i oglądania filmów w HD.

Sprzedam sprzęt co teraz mam, i może dołożę parę zł do lepszej grafy np. HD5870.

 

A tak przy okazji, ile mogę dostać maksymalnie za sprzęt który teraz mam, jak go sprzedam ?

 

AMD Athlon II X2 245

ASUS M4A785D-M PRO

4GB (2x 2GB) DDR2 Kingmax 1066Mhz

TP-LINK TL-WN551G v6 54M eXtended Range

Proc 200-250zł

mobo 200zł

ram 300-350

to coś nie wiem

Link to post
Share on other sites

ja chciałem się przesiąść na DDR3, a duża by była różnica między np. 2x2GB DDR2 Kingmax 1066Mhz a A-DATA DDR3 2x2GB 2000MHz ? Opłaca się w ogóle wymieniać płytę tylko żeby przejść na nowe ramy? Bo ino po to chciałem wymienić ją, dodatkowo jeszcze bym dostał z nowej płyty SATA III no i jeszcze jedne wolne PCI-E.

Link to post
Share on other sites

ja chciałem się przesiąść na DDR3, a duża by była różnica między np. 2x2GB DDR2 Kingmax 1066Mhz a A-DATA DDR3 2x2GB 2000MHz ? Opłaca się w ogóle wymieniać płytę tylko żeby przejść na nowe ramy? Bo ino po to chciałem wymienić ją, dodatkowo jeszcze bym dostał z nowej płyty SATA III no i jeszcze jedne wolne PCI-E.

 

Nie zbyt bo musisz sprzedawać i kupować co jest kłopotliwe

 

Opłacało by się przesiadać na DDR3 gdybyś już nie miał ramów i mobo ale już masz, lecz i tak nie ma dużej różnicy (w grach nie zauważysz)

Link to post
Share on other sites

Różnic prawie brak. Do tego kłopot ze stawianiem nowego systemu i aktywacji, jeżeli masz system OEM. Sata3 jest zbędne (i tak żaden normalny dysk nie potrafi wykorzystać przepustowości nawet Sata1), a drugie PCI-E do czego potrzebujesz?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli grasz w smarki (3dmark) to zdecydowanie lepszym wyborem będzie i5. Do mniej poważnych zastosowań (min. gry) wystarczy phenom.

Jasne. :]

 

http://maxforces.com/articles.php?artic ... owstart=10

 

Spoko dzięki za pomoc to wezmę AMD i kartę graficzną GTX470 lub ewentualnie HD5850 (dalej się zastanawiam co wybrać)

NIE!

Nie kupuj GTX470 to suszara

 

Kup sobie HD5850 (odpowiednio dużo mocy do gry)

Może i suszara, ale jest wydajniejsza od 5850. Teraz podobno jest na poziomie 5870.

 

 

Na twoim miejscu kupiłbym jednak tylko nowego proca, kartę i zasilacz.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Saiya-jin uparłeś się na ten podejrzany artykuł. Znajdź więcej źródeł takich teorii, bo to jest naprawdę... dziwne.

 

Teraz jest na poziomie 5870? To niby nVidia takie cuda robi ze sterownikami? Znalazłbym artykuł a propos najnowszych sterowników do GeForców. Wcale tak kolorowo nie jest. AMD tez sterowniki aktualizuje, a testy 5870 są sprzed... 12 miesięcy. Też bym wolał 5850, albo już GTX460. Nic wyżej z Fermi :] Kupić bubla teraz, za pół roku nVidia wyda poprawione układy, mające ręce i nogi, no i zostać frajerem roku, który to kupił :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...