Skocz do zawartości

Krótka klawiatura mechaniczna do 400 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Od razu zaznaczam, że będzie to moja pierwsza klawiatura mechaniczna. Dotychczas używałem jakiegoś starego membranowego DELLa, ale po ostatnim suszeniu klawiatury klawisze dość ciężko się wciskają, więc czas ją wymienić. Wolałbym żeby cena mechanika nie przekaraczała 400zł choć mogę dołożyć kilka złotych jeśli warto.

Czego oczekuję:

- klawaitura musi być krótka (chyba najlepsza więc będzie wersja bez numpada)

- musi mieć podświetlenie

- podkładka pod nadgarstki (tutaj opcjonalnie, ale nie pogardził bym czymś pod nadgarstki)

Co do przełączników to nie będą takie do grania. Redy lub browny. Tutaj musicie mi pomóc bo nie wiem które wybrać. Najlepiej żeby tak samo się je wciskało jak w klawiaturze membranowej.

Moja propozycja to cm rapid i ale cięzko ją dostać :(.

 

Liczę na waszą pomoć :).

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Od razu zaznaczam, że będzie to moja pierwsza klawiatura mechaniczna. Dotychczas używałem jakiegoś starego membranowego DELLa, ale po ostatnim suszeniu klawiatury klawisze dość ciężko się wciskają, więc czas ją wymienić. Wolałbym żeby cena mechanika nie przekaraczała 400zł choć mogę dołożyć kilka złotych jeśli warto.

Czego oczekuję:

- klawaitura musi być krótka (chyba najlepsza więc będzie wersja bez numpada)

- musi mieć podświetlenie

- podkładka pod nadgarstki (tutaj opcjonalnie, ale nie pogardził bym czymś pod nadgarstki)

Co do przełączników to nie będą takie do grania. Redy lub browny. Tutaj musicie mi pomóc bo nie wiem które wybrać. Najlepiej żeby tak samo się je wciskało jak w klawiaturze membranowej.

Moja propozycja to cm rapid i ale cięzko ją dostać :(.

 

Liczę na waszą pomoć :).

Jedyną krótką klawiaturą na rynku z podkładką, podświetleniem jest Ryos TKL - który kosztuje 600zł.

 

klawiatury z podkładkami zaczynają się 450zł+

 

Są to: Logitech 710+(browny) oraz CM Storm TriggerZ(browny) później tesoro durandal ultimate(4 typy - all w Polsce).

z tym że te klawiatury nie należą do krótkich

 

do 400zł polecałbym Ci: 

 

Cm Storm Quickfire TK ( Redy ) - krótka, z numpadem i strzałkami - zmieniasz wciskając klawisz NumLock.  - czerwone podświetlenie.

 

CM Storm Quickfire Rapid nie dostaniesz w polsce to po pierwsze, po drugie ta klawiatura nie ma podświetlenia, po trzecie szkoda bo jest jedną z najlepszych klawiatur tenkeyless.

 

W klawiaturze membranowej nie ma odskoku, więc proponowałbym Ci jak wyżej Cherry MX RED czyli Quickfire TK :)

 

Podkładkę możesz dokupić - i tutaj jest problem, bo w polsce nie dostaniesz, ale jeżeli dla Ciebie nie problem, to warto za 90zł kupić Ducky Shine Wrist Rest - leather - świetna podkładka :)

 

@@@ Jeśli jest to twoja pierwsza klawiatura, i boisz się innych przycisków, a nie będziesz grał(głównie) w gry tylko pisał to śmiało bierz w ciemno cherry mx blue switche. Nie ma lepszych klawiszy do pracy biurowej czy pisania ( sam używam blue do pisania czegokolwiek) CM Storm Quickfire TK również dostaniesz z niebieskimi przełącznikami :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Zobacz klawiatury CM Storm Quickfire TK. Ma podświetlenie, oraz złączone blok numeryczny z blokiem funkcyjnym - jest krótsza.

 

Jeżeli odpadają czerwone i brązowe przełączniki, zostaje Ci wersja z niebieskimi przełącznikami (niebieskie podświetlenie).

Skoro nie do grania, powinny się nadać tym bardziej.

Link to post
Share on other sites

Się rozpisałem i przypadkiem kliknąłem cofnij, wcięło mi całego posta więc będzie krótko (tym bardziej, że pojawiła się już odpowiedź od steel116.

 

Najlepiej wyjdziesz biorąc CM Strom QuickFire TK na redach. Klawiaturę numeryczną co prawda ma, ale jest ona połączona ze strzałkami i klawiszami takimi jak Del, Page Up/Down, Home itp. co i tak czyni ją krótszą od standardowych konstrukcji.

 

Przełączniki to zależnie do czego (nie wiem czy ucięło Ci "ch" i miało być "niech" czy ma być nie do grania).
Redy będą świetne do gier. Blue typowo pod pisane (aczkolwiek grać też się na nich gra). Brown uważane są za niejaki kompromis między graniem, a pisaniem. I jeżeli bierzesz w ciemno mechanika bez możliwości poklikania sobie i sprawdzenia co Ci leży najlepiej to powinny być najbezpieczniejszym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Siemka,

 

Na wejściu chcę podziękować za szybki i konkretne odpowiedzi :). Mechanik ma być do grania. Gram teraz głównie w MOBA - League of Legends i czasami CS:GO lub Call of Duty. CM Tk będzie chyba najlepszą opcją z tego co piszecie. Ewentualnie moge jeszcze dozbierać do 500+ ale nie wiem czy jest sens. W komputroniku miałem okazję poklikać na jakimś Corsairze ( chyba K70). Klawiatura super i ten dźwięk :3. Wtedy nie pytałem się jakie są w niej  przełączniki. Z tego co wyczytałem do gier są najlepsze redy i browny z tym że redy wymagają najmniejszego nacisku.


Jeżeli mam wybeirać między brownami a redami to które będą lepsze? Jeżeli chciałbym sobie poklikać to w jakich sklepach będę mogł to sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

W sklepach to sobie nie poklikasz, bo ich praktycznie nie ma na wystawach. Są to jedynie sporadyczne przypadki, ale to trzeba pochodzić i poszukać. Przełączniki sam musisz wybrać. Redy nie mają wyczuwalnego punktu aktywacji klawisza. W brownach czujesz kiedy klawisz "zaskakuje". Co kto lubi. :)

 

Link to post
Share on other sites

 

Redy nie mają wyczuwalnego punktu aktywacji klawisza. W brownach czujesz kiedy klawisz "zaskakuje".

Możesz to dokładniej wytłumaczyć? I czym jest skok lub feedback?

 

Prawdopodobnie we wtorek pójdę do komputronika w Warszawie na Towarowej do strefy gracza i tam sprawdzę przełączniki w corsairze k70.

Edytowane przez Pivlo
Link to post
Share on other sites

Przecież w filmie, który Ci zlinkowałem masz wszystko wytłumaczone. Sądząc po twojej szybkiej odpowiedzi nawet go nie obejrzałeś, pewnie "too long"...

Obejrzałem już i rozumiem. Mam jeszcze pytanie - czy opłaca się uzbierać 600 zł i kupić jakąś droższą klawiaturę? Czy jest w ogóle sens? Jest między mechanikiem za 400, a 600zł  jakaś spora różnica?

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem już i rozumiem. Mam jeszcze pytanie - czy opłaca się uzbierać 600 zł i kupić jakąś droższą klawiaturę? Czy jest w ogóle sens? Jest między mechanikiem za 400, a 600zł  jakaś spora różnica?

od 600zł zaczynają się klawiatury z wybajerowanym podświetleniem, imo nie warte dopłacania ale jak kogoś to jara...

Link to post
Share on other sites

Pochodziłem i poklikałem w redy, browny i blacki. Blue odrzuciłem bo są skierowane do pisania. Moje odczucia:

- redy w klawiaturze Corasir K70 - bardzo lekko się je wciska, może aż za lekko i przez to zdarzało mi się wcisnąć nieodpowiedni przycisk

- blacki w klawaturze Tesoro - chodzą wyraźnie ciężej niż redy, ale też nie są z tego powodu złe, tapowanie jednego przycisku jest ok ewentualnie kilku, ale pisanie nie należy do przyjemnych

- browny w klawiaturze Logitech - pisze się przyjemnie i tapuje się przyjemnie, to chyba najlepsze przyciski z całej trójki dobry kompromis pomiędzy graniem i pisaniem i rzeczywiście bezpieczny wybó jeśli bierzemy klawiaturę w ciemno

Tak więc wybiorę browny :).

PS: Jak zamówię dziesiaj na agito.pl to jest szansa że dostanę mechanika piątek?

 

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Link to post
Share on other sites

Podobnie jak autor tematu również chciałbym nabyc klawiaturę mechaniczną do 400 zł, jako, że to moja pierwsza klawiatura mechaniczna trochę poczytałem w necie na temat przełączników i przełączniki brown wydają mi się najodpowiedniejsze. Zainteresowała mnie ta klawiatura http://www.tesorotec.pl/produkty/excalibur.htmlI pewnie właśnie ją kupię, podoba mi się jej design, bez dodatkowych przycisków, z podświetleniem. Co sądzicie o tej klawiaturze?

Link to post
Share on other sites

inne switche no i stealth powinna być cichsza

 

No właśnie nie. W wersji Stealth znaki na klawiszach umieszczone są na ich bocznej części, a nie na górze tak jak w normalnych klawiaturach. Do tego jeżeli dobrze pamiętam to nie ma ona podświetlenia.

 

Podobnie jak autor tematu również chciałbym nabyc klawiaturę mechaniczną do 400 zł, jako, że to moja pierwsza klawiatura mechaniczna trochę poczytałem w necie na temat przełączników i przełączniki brown wydają mi się najodpowiedniejsze. Zainteresowała mnie ta klawiatura http://www.tesorotec.pl/produkty/excalibur.htmlI pewnie właśnie ją kupię, podoba mi się jej design, bez dodatkowych przycisków, z podświetleniem. Co sądzicie o tej klawiaturze?

 

Jest ona na przełącznikach Kalith, które są gorsze jakościowo od Cherry MX. Jeżeli chcesz klawiaturę od Tesoro to zobacz modele Durandal i Durandal Ultimate (ale on chyba będzie ponad budżet). Od innych producentów to zobacz też CM Strom QuickFire TK, XT, Ultimate.

Link to post
Share on other sites

To słabo bo już byłem zdecydowany ją nabyć, nie wiedziałem o tych przełącznikach Kalith. No skoro już wydaję tyle pieniędzy na sprzęt to chciałbym możliwie najlepszy w tej cenie także skoro te przełączniki są jakościowo gorsze od Cherry MX to sobie podaruję tę klawiaturę. Mógłbyś coś więcej napisać na temat tych przełączników Kalith w odniesieniu do Cherry MX? Model Durandal byłby idealny gdyby miał jedną opcję: podświetlenie. Durandal Ultimate jest bardzo drogi i raczej odpada. CM Strom QuickFire TK wydaje się ciekawą alternatywą.

Pivlo, zdecydowałeś się na jakąś klawiaturę już?

CM Storm QuickFire Ultimate, myslę, że ta klawiatura będzie najlepszą opcją do 400 zł dla mnie.

Edytowane przez shad88
Link to post
Share on other sites

Jest ona na przełącznikach Kalith, które są gorsze jakościowo od Cherry MX.

 

Tak? To udowodnij, że tak jest. Cała ta nagonka na przełączniki Kailh jest idiotyczna... Kilka osób wypowiedziało się o nich negatywnie i już wszyscy robią pod siebie, bo to taka straszna chińszczyzna. Kailh mają żywotność przewidzianą przez producenta na 50 milionów kliknięć. Zgadnijcie co, Cherry MX też mają 50 milionów. Przypadek? Nie sądzę, bo to te same przełączniki a raczej patent na nie, tyle że Kailh produkują w Chinach a Cherry MX w Niemczech. Więc takie durnowate gadanie, że są dużo gorsze jakościowo i wytrzymają max 20 milionów kliknięć (ktoś o tym pisał ostatnio) jest bez sensu a same liczby wyssane z palca. Bardzo dobrze, że w końcu będzie jakaś konkurencja, ceny pójdą w dół, skończy się monopol na Cherry MX, których notorycznie brakuje. Poza tym już widzę te tłumy użytkowników, którzy "wyklikają" te 50 mln w dwa lata (patrz okres gwarancyjny)...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...