Skocz do zawartości

Dobranie najlepszej myszki.


Recommended Posts

  • jaką obecnie myszkę używasz:

    - x7 474h

  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:

    400

  • czułości w grach :

    Tak abym robił 360 na podkladce (mniejsza czułość była uciążliwa ponieważ wszystko robiłem za wolno i gdy ktoś robił mi plecy nie potrafiłem tego prawidłowo rozegrać) czyli 3 na roccacie savu na tej samej podkladce starcza 2.85

  • czułość w Windows:

    6

  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót â 360°(w dowolnej grze fps):

    437mm

  • w co grasz (podaj tytuły gier):

    cs go (tylko + czasem single- ale do tego starcza mysz za 20 zł wiec to chyba zbedne info)

  • jaką masz obecnie podkładkę:

    x7 500mp

  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):

    2 boczne czasem się przydaja i wiecej dodatkowych nie trzeba.

  • twój budżet:

    250 to max

  • jaki chwyt stosujesz:

    fingertip grip ale po mojemu to zależy od myszki. (nie wiem czy to wpływa na rozgrywke i ktory jest dobry- mozecie napisac ktory jest najlepszy :)

  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):

    1+2+2

  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka.

    okolo 19-21cm

  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:

    zależy czy nie popełniałem błędu stosując inny, gram z awp a myszke zmieniam bo akceleracja mi doskwiera. Lepiej strzelac na tej myszce co mam się nie da ale chce stosowac ten co jest najlepszy a narazie mam ten mieszany.

  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:

    abu buło 400-800dpi

  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:

    Wszystko co zwiazane z akceleracją na symetrycznosci mi nie zależy ale pewnie symetryczna byla by lepsza.

     

     

    Czytałem juz troszke o tych myszkach ale mało jest testow tych najlepszych myszek, takich pełnych testów wiec zwracam sie do tych co te myszki posiadaja.

    Głownie to chce kupic myszke ktora mi starczy na pare ładnych lat a wiec nie ma mowy o milimetrze akceleracji.

    Faworyci:

     

    Stelseries rival: W testach Izaka wypadała bardzo podobnie do zowie fk1 ale podobno jakość wykonania myszki jest tragiczna ponieważ boczne gumy się wycierają a wg jakiegoś testu występuje małe zjawisko akceleracji. Myszka jest też raczej za wysoka i troszkę dłuższa niż inne.

     

    Deathadder chrome: Co do tej myszki pewności nie mam ponieważ razer ma swoje sensory a w testach izaka troszkę odstawała od reszty pod względem akceleracji, mało o nim wiem a cena najwyższa z tych które wymieniłem bądź wymienię.

     

    Zowie fk1: To podobno king low sens o akceleracji nic nie słyszałem a testow tez nie jest za wiele. Jest to myszka przy której pomagał może przesadzony top 1 gracz dekady w cs. Myszka jest symetryczna, prosta i http://www.ceneo.pl/31115651#tab=reviewsma dobre komentarze a gość w 1 mowi o myszkach ktore są niszczone przez zowie. Zastanawia mnie na jakich myszkach grają prosy, na finałach dreamhacka gdy było ujęcia na graczy LDLC/NiP to widziałem tam albo same zowie albo kany.

    Myszka na mojej podkładce ma niski LoD co też jest wielkim plusem.

    Nie mam pojęcia czy cena nie jest przesadzona bo zowie to mało znana marka, znają ją tylko osoby co tym się interesują. Nie będę wypowiadał się na temat ceny bo nigdy jej nie miałem w ręce ale może jest adekwatna do wykonania gryzonia a moze nie.

     

    Mam jeszcze pytanie co do sensora AVAGO 3310 ponieważ w sklepach jest on w zowie fk a na tej stronie http://www.test-gear.pl/sensor/ jest pixart i napisano "przed przejęciem Avago"

    Czy to jest ten sam sensor ? Która firma przejęła którą ? Avago pixarta czy odwrotnie ?

     

    Podzielcie się opiniami i odpowiedzcie mi na pytania.

    Z góry dzięki.

     

    (Aha, pisałem o testach izaka bo to jedyna chyba osobo w PL która nie robi filmiku w którym opisuje wygląd myszki przez cały filmik nie wiedząc o czy mówi, bez żadnego testow)

Refffff

Link to post
Share on other sites

 

 

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót â 360°(w dowolnej grze fps): 437mm

Przy 400DPI i 2.85 w grze powinieneś mieć 36,5cm/360

 

fingertip grip ale po mojemu to zależy od myszki. (nie wiem czy to wpływa na rozgrywke i ktory jest dobry- mozecie napisac ktory jest najlepszy

Najlepszy jest ten, na którym najlepiej się Tobie gra.

 

 

a w testach izaka

To nie są testy tylko bełkot, często sponsorowany, poza tym robiony z poziomem dostosowanym do wieku odbiorców (podstawówka). 

Nie musisz brać Chrome, wersja 2013 ma ten sam sensor, a kosztuje 200zł. Z resztą w jej przypadku nie może być mowy o jakiejkolwiek akceleracji.

 

 

 

ma dobre komentarze

Daruj sobie też komentarze na ceneo, nie wiadomo kto to nawet pisze i jakie ma kompetencje.

 

(Aha, pisałem o testach izaka bo to jedyna chyba osobo w PL która nie robi filmiku w którym opisuje wygląd myszki przez cały filmik nie wiedząc o czy mówi, bez żadnego testow)

+1 :D Gościu nie jest wcale tępy, po prostu chcę zarobić pieniądze.

 

 

 

FK1 to bardzo dobra propozycja, jeśli chcesz mniejszej myszki pod finger gripa, Do głowy przychodzi mi jeszcze TT Saphira.

Link to post
Share on other sites

Wiem ze izak robi wszystko pod hajs ale zobacz sobie ten jego test i ze chroma odstaje od rivala i fk1 ktore maja te same sensory a celownik zatrzymuje się praktycznie w tym samym miejscu. Zresztą to też jego przemyślenia a jak pitolił że trzeba robić nie pamiętam dokładnie ale chyba 220 na połowie podkładki to mówie "powodzenia dla tych co mają małe" bo na wysokim sensie to raczej dobrej przyszłości nie wróżę. Zresztą sam teraz zmienił na niską. Pytanie która jest najlepsza i która cieszy się największa popularnością wśród profesjonalistów ? Bo to chyba jedyna miara która określa ktora jest najlepsza.
Aha, i co z tym pixarem ? (pytalem up)

Edytowane przez DzaroD
Link to post
Share on other sites

Wiem ze izak robi wszystko pod hajs ale zobacz sobie ten jego test i ze chroma odstaje od rivala i fk1 ktore maja te same sensory a celownik zatrzymuje się praktycznie w tym samym miejscu. Zresztą to też jego przemyślenia a jak pitolił że trzeba robić nie pamiętam dokładnie ale chyba 220 na połowie podkładki to mówie "powodzenia dla tych co mają małe" bo na wysokim sensie to raczej dobrej przyszłości nie wróżę. Zresztą sam teraz zmienił na niską. Pytanie która jest najlepsza i która cieszy się największa popularnością wśród profesjonalistów ? Bo to chyba jedyna miara która określa ktora jest najlepsza.

Aha, i co z tym pixarem ? (pytalem up)

#1. Zawsze mówił że woli symetryczne myszy niżeli profilowane. (w teście użył FK1 - a wcześniej używał fk2014 więc jest przyzwyczajony do feelingu 3090 i 3310 ( jest podobny, nie identyczny ) no i kształtu. Jego pamięć mięśniowa nie jest przyzwyczajona do sterowania myszy profilowanej - rival czy da. Taki test można tylko ocenić czy mysz ma akcelerację i ot to wszystko. Wszystkie myszy mają praktycznie świetny sensor do CS'a. (3310S3988).  W tym wypadku kieruj się kształtem i to co CI odpowiada ( twardsze przyciski czy miększe) Sensor w żadnych z trzech myszy Cię nie będzie ograniczał.

 

#2 Pixart wykupił Avago. Nowe sensory dlatego też nazywają się Pixart[...]

 

#3. Deathadder 2013, Zowie FK's/EC's, SteelSeries Sensei/Rival

 

To najbardziej popularne myszy na scenie CS:GO, ale nie powinieneś kierować się tym schematem, większość grała na myszach, np. NIP - bo musi na myszkach steelseriesa, poprzez kontrakt. Na szczęście powoli te kontrakty wymierają, i jedynie są zmuszani do korzystania z ich klawiatur, ale w niektórych zespołach nadal jest kontrakt na mysz i klawiaturę od producenta. :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Ja grałem wcześniej na taniej myszce która nie była profilowana a zmiana myszki na 747h miała taki efekt ze przyzwyczajałem się do niej miesiąc więc mu się nie dziwie. Nie wiem co to jest twardy i miękki klik ale raczej moja teraz ma twardy bo z tego co wyczytałem to miękki potrafi czasem pod ciężarem palca się kliknąć. Jednak chyba wezmę fk1 bo w rivalu strasznie się wyciera ta antypoślizgowa guma z boku (wiele razy spotykałem się z tym na forach) chroma nadal troszkę mnie tym sensorem zniechęca no i producent wola pieniądze za markę więc tak naprawdę nie wiadomo z czego to jest zrobione (to tylko moje domysły) no a sensei nie jest na moją kieszeń. Tylko brać fk1 czy fk2 ? Niby fk1 będzie większa o 2mm ale według mojego palca fk1 powinna być w sam raz. Tak teraz patrze że we wszystkich sklepach podają nazwę sensora jako avago a nie pixart (może to tylko po to aby nie odstraszać).

Link to post
Share on other sites

Ja grałem wcześniej na taniej myszce która nie była profilowana a zmiana myszki na 747h miała taki efekt ze przyzwyczajałem się do niej miesiąc więc mu się nie dziwie. Nie wiem co to jest twardy i miękki klik ale raczej moja teraz ma twardy bo z tego co wyczytałem to miękki potrafi czasem pod ciężarem palca się kliknąć. Jednak chyba wezmę fk1 bo w rivalu strasznie się wyciera ta antypoślizgowa guma z boku (wiele razy spotykałem się z tym na forach) chroma nadal troszkę mnie tym sensorem zniechęca no i producent wola pieniądze za markę więc tak naprawdę nie wiadomo z czego to jest zrobione (to tylko moje domysły) no a sensei nie jest na moją kieszeń. Tylko brać fk1 czy fk2 ? Niby fk1 będzie większa o 2mm ale według mojego palca fk1 powinna być w sam raz. Tak teraz patrze że we wszystkich sklepach podają nazwę sensora jako avago a nie pixart (może to tylko po to aby nie odstraszać).

Miękkimi przyciskami określa się Omrony, twardymi Huano.

 

w DA 2013/Chrome i Rivalu są naprawdę mięciutkie, natomiast w wszystkich myszach zowie są Huano.

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Jedynie powstrzymałbym się od Huano jeżeli grasz w moby/rts bo zamęczysz się klikaniem ;)

 

DA i Chrome ma przecież świetny sensor, więc nie wiem co Cię powstrzymuje :)

W Jednych sklepach podają Avago, w innych Pixart... co za różnica, CI co kupują mysz (strzelam że 2,9/4 nabywców) i tak wie o tym, bo uprzednio wydając średnio te 250zł sprawdzają opinie o myszy, i jej specyfikację :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...