Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 970 czy R9 280


Recommended Posts

Siemka :)

Jest to mój 1 post na tym forum i prosze o wyrozumiałość :D

 

Szukam jakiejś karty na raty i wyszukałem takie 2 karty graficzne. Wiem, ze sa z różnych przedziałów cenowych, ale chodzi mi bardziej o ich wydajność. Czy za te 3 lata bedzie sie na nich dało grac.

Mój zasilacz to Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze i nwm czy mi spokojnie ten zasilacz obsłuży i procek i kartę :)

Procek nie jest podkrecony, siedzi na Boxowym chłodzeniu.

 

Dzieki z góry za wypowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście GTX 970 będzie lepszym wyborem.

Zasilacz i procesor spokojnie ogarnie temat.

Jeżeli będziesz się bawił kiedyś w SLI z tych kart, to polecam założyć dobre chłodzenie na procesor i troszkę go podkręcić. W sumie szkoda mieć procka K i go trzymać na stocku ....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podpinam się do tematu kolegi, z resztą znamy się i można powiedzieć że razem kupujemy te karty :)

To samo co kolega, też mam dylemat co kupić, mój PC:

i5 4670k + Macho 120

G1 Sniper Z87

8GB Ram Goodram 1333Mhz

OCZ CoreXStream 500W

GTX 650Ti Boost Gigabyte 2GB

Aerocool GT Advance Black

 

Moje typy to:

GTX 970 G1 Gaming od GB, ale nwm bo podobno jest głośna to mnie odstrasza

GTX 970 Inno 3D Herkulez X4 Boss Ultra cośtam ;D - podobno bardzo dobre chłodzenie, ale nie wiem jak z gwarancją i nie znam za bardzo tej firmy

GTX 970 od EVGA ACX

GTX 970 Asus Strix, ale nie pasuje mi w nim ten tryb pasywny

 

Jak z cewkami ? Nadal ten problem występuje ?

Czy ta karta styknie do mojej obudowy i zasilacz da radę ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

dobra teraz tak na poważnie przecież tego nikt nie wie co będzie w przyszłości..... bez sensu są te pytania to tak samo jakbym się Ciebie zapytał ile przeżyjesz lat....

Dla mnie twoje wypowiedzi sa tutaj bez sensu bo przeciez napisałem, że taka odp jaką chciałem uzyskac to uzyskałem i mój temat został zamknietyl, ale kolega sie dopiął do teamtu więc czekamy na odp do jego pytania :)

Tylko jak kupisz kartę na raty, to nie będziesz mógł jej oddać albo wymienić jak się trafi jakaś strasznie piszcząca sztuka.

Dlatego nie biore na raty w morele czyli z Santander tylko na allegro od morele przez raty PaU, a tam można oddac, jeżeli jest wadliwa szutka :)

Link to post
Share on other sites

A przy ''normalnym'' kupowaniu można ? Jest duże ryzyko że się taka trafi ? Jak jest teraz z tymi cewkami ? To prawda że w prawie każdej piszczą ?

 

Podpinam się do tematu kolegi, z resztą znamy się i można powiedzieć że razem kupujemy te karty  :)

To samo co kolega, też mam dylemat co kupić, mój PC:

i5 4670k + Macho 120

G1 Sniper Z87

8GB Ram Goodram 1333Mhz

OCZ CoreXStream 500W

GTX 650Ti Boost Gigabyte 2GB

Aerocool GT Advance Black

 

Moje typy to:

GTX 970 G1 Gaming od GB, ale nwm bo podobno jest głośna to mnie odstrasza

GTX 970 Inno 3D Herkulez X4 Boss Ultra cośtam ;D - podobno bardzo dobre chłodzenie, ale nie wiem jak z gwarancją i nie znam za bardzo tej firmy

GTX 970 od EVGA ACX

GTX 970 Asus Strix, ale nie pasuje mi w nim ten tryb pasywny

 

Jak z cewkami ? Nadal ten problem występuje ?

Czy ta karta styknie do mojej obudowy i zasilacz da radę ?

Link to post
Share on other sites

Dlatego nie biore na raty w morele czyli z Santander tylko na allegro od morele przez raty PaU, a tam można oddac, jeżeli jest wadliwa szutka :)

No to dobrze, każda karta może piszczeć, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Link to post
Share on other sites

Prosze o odp na zapytanie „kolegi"  :P

 

Podpinam się do tematu kolegi, z resztą znamy się i można powiedzieć że razem kupujemy te karty :)

To samo co kolega, też mam dylemat co kupić, mój PC:

i5 4670k + Macho 120

G1 Sniper Z87

8GB Ram Goodram 1333Mhz

OCZ CoreXStream 500W

GTX 650Ti Boost Gigabyte 2GB

Aerocool GT Advance Black

 

Moje typy to:

GTX 970 G1 Gaming od GB, ale nwm bo podobno jest głośna to mnie odstrasza

GTX 970 Inno 3D Herkulez X4 Boss Ultra cośtam ;D - podobno bardzo dobre chłodzenie, ale nie wiem jak z gwarancją i nie znam za bardzo tej firmy

GTX 970 od EVGA ACX

GTX 970 Asus Strix, ale nie pasuje mi w nim ten tryb pasywny

 

Jak z cewkami ? Nadal ten problem występuje ?

Czy ta karta styknie do mojej obudowy i zasilacz da radę ?

Link to post
Share on other sites

A jak z cewkami ? Podobno w MSI to najczęstszy problem. Dlaczego nie Gigabyte G1? MSI mało mi pasuje, głównie mnie interesują te modele które podałem, karta ma być nie za głośna ( nie głośniejsza od aktualnej),a niektórzy piszą, że Gigabyte jest bardzo głośna inni znowu, że tylko trochę... Nie wiem co wybrać. Jeżeli nie było by problemu tej głośnosci to na 100% wziąłbym Gigabyta. A co z INNO3D? Warto dopłacać?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

@up

Cewki to loteria.

Hałas jaki wytwarza karta jest dla każdego inny.

Jeżeli karta jest sprawna to osobiście mi szum nie przeszkadza. Jednak jak coś terkocze, skwierczy itp. to co innego.

2-3db w tą czy w tamtą to żadna tragedia.

Link to post
Share on other sites

A jak z cewkami ? Podobno w MSI to najczęstszy problem. Dlaczego nie Gigabyte G1? MSI mało mi pasuje, głównie mnie interesują te modele które podałem, karta ma być nie za głośna ( nie głośniejsza od aktualnej),a niektórzy piszą, że Gigabyte jest bardzo głośna inni znowu, że tylko trochę... Nie wiem co wybrać. Jeżeli nie było by problemu tej głośnosci to na 100% wziąłbym Gigabyta. A co z INNO3D? Warto dopłacać?

mam msi gtx 970

cewki piszczą, kiedy fps skacze do ponad 1000

zdarza się to tylko i wyłącznie w menu gry, ale jest na to sposób, wystarczy włączyć synchronizacje pionową

podczas normalnej gry cewki nie piszczą. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...