Skocz do zawartości

Dlaczego BF3 mi się zacina ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zacina się mi bf 3 gram w 1280x1024 (natywana) na minimum

mój sprzęt

AMD Athlon x3 450 3,6

Msi 760GM-P23 (fx)

2gb ram 1333Mhz 

GTS 450 512 mb 860/970 (nie wiem ile efektywnie [rdzeń/pamięć])

win 7 32 

huntkey 600w 

sprzęt mnie nie ogranicza kiedyś grałem w multi na  średnich w 60 

teraz muszę na minimalnych z blokadą na 40 bo są ścinki (na minimum i tak są ale defragmentuje grę i wtedy jest dobrze na parę dni) 

procesor jest używany w ~80 % a karta graficzna ~50 czasami 60%

nic się nie grzeje procesor w stresie ma 50 a karta 70 (ww benchmarkach)

w single player na wysokich mam +45 bez spadków a na multi mam straszne ścinki używałem komendy render.coś tam visible że pokazuje lag na gpu o cpu i mają w tym samym momencie i zauważyłem że w tedy dysk zaczyna pracować więc myślę że to wina dysku jak mogę to zbadać 

jak myślicie trzeba kupić nowy dysk 

mogę zapodać testy jkb 

Link to post
Share on other sites

 niski fps jest spowodowany że masz komp łapiący się na minimalne  wymagania dla tej gry, a freezy pewnie dlatego, że 2 GB ram to jest 3x za mało do tej gry do multi, 2 GB to stanowczo za mało pożycze 

pożyczę od kumpla 8gb i zobaczę ale kiedyś grałem normalnie na średnich w 60 tak od 6 miesięcy się tak zaczęły te ściny ale teraz wytrzymać nie można idę sobie i nagle się okazuje że nie żyje a dysk mieli jak porąbany 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to możliwe że w 60 fps grałeś kiedyś na multi w to nawet w tej rozdzielczości, bo mi ta gra za chiny nie chciała nigdy w 60 fps iść na podobnym komputerze też w 1280x1024. Ale pamiętam że 2 GB ramu to zapychało momentalnie i były własnie freezy

msi afterburner pokazuje zużycie ramu na średnich ok 1800mb a podobny komp to nie taki sam mogęłeś mieć słabszy procesor albo wolniejszy ram choć to raczej dużej różnicy nie zrobi 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

miałem q6600 3,2 ghz 2GB ram i HD 4870 później 560Ti  więc raczej nawet mocniejszy, ale w sumie to nie ważne bo ramu zdecydowanie za mało 2GB choćby nawet był taktowany 2400mhz :D

sprawdzę jednak te 8 gb od kumpla ale to jutro 

Link to post
Share on other sites

1000% ram :D nie zapominaj że system głupie antywirusy czy inne programy startowe zżerają ram, głupi ts3 otworzona karta w wyszukiwarce. czy cokolwiek innego zżera go.

nie mam antywirusa wszystko wyłączone oprócz origina 

najważniejszy jest fakt że spokojnie grałem na średnich 60 fps zaczęło się ciąć tak 6 miesięcy temu mam straszne freez'y wtedy nie wkurzało ale teraz to grać się nie da  wszyscy się czepiają ram-u ale jestem w 90 % pewny że to dyski jutro tak jak pisałem sprawdzę ram 

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy się mylę, ale mielenie dysku może oznaczać właśnie zapchany ram, a system i aplikacja próbuje korzystać z pamięci dysku na swoje dane tymczasowe i stąd ten efekt

sprawdziłem te 8 gb ram co prawda nie ma już takich ścin gra chodzi stabilniej  ale nadal są freez'y i nadal dysk strasznie mieli problem nadal nie rozwiązany 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mielenie dysku to wiadomo, sam mam stary dysk póki co, który ma już 6 lat chyba i też system odpala się tragicznie, mieli przy uruchamianiu gier i w trakcie grania ale nie powoduje to ścin, jedyny sposób żeby dysk ogarnąć jako tako to zdefragmentować partycje np defragglerem, wyczyścić porządnie i może przeinstalować BF-a, ściągnij do tego dość skuteczny program Panda Cloud Cleaner i przeskanuj kompa bo może masz jakiegoś wirusa w tle którego nie zauważyłeś a może on tam daje w kość

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mielenie dysku to wiadomo, sam mam stary dysk póki co, który ma już 6 lat chyba i też system odpala się tragicznie, mieli przy uruchamianiu gier i w trakcie grania ale nie powoduje to ścin, jedyny sposób żeby dysk ogarnąć jako tako to zdefragmentować partycje np defragglerem, wyczyścić porządnie i może przeinstalować BF-a, ściągnij do tego dość skuteczny program Panda Cloud Cleaner i przeskanuj kompa bo może masz jakiegoś wirusa w tle którego nie zauważyłeś a może on tam daje w kość

to jest tak mam dwa dyski 

samsung sp 1603c

i hitachi hts545032b9a300

miałem najpierw system na samsungu a bf3 na hitachi i także były takie ścinki a system chodził strasznie 

teraz mam system na hitachi (jest o wiele lepiej bo hitachi jest szybsze) a bf 3 na samsungu i są takie same ścinki a ten program to jutro ogarnę bo dziś nie mam do tego głowy 

problem rozwiązany jakoś samo się chyba naprawiło tylko kompa dokładnie przeczyściłem i  bios zresetowałem teraz nie ma tych ścin dzeęki za wszelką pomoc 

Link to post
Share on other sites

Ja myślę ze oprócz dysków,wina może leżeć po stronie ramu. Wylaczasz przeglądarke jak BF już Ci sie wgra? Jeżeli nie,to powinienes to robić za każdym razem gdy zaczynasz grę,szczególnie przy takiej ilości ramu. Ja miałem dość duże dropy przy włączonej przeglądarce,i to przy 4gb ramu.Dopiero po jakimś czasie wyczytalem w necie żeby ją wyłączać...ja w dodatku zawsze miałem kilkanaście stron otwartych...czasem nawet wiecej,i faktycznie po jej wyłączeniu było dużo lepiej! Jakbyś dał radę,to dokup sobie jeszcze 2gb ramu :)

Link to post
Share on other sites

Ja myślę ze oprócz dysków,wina może leżeć po stronie ramu. Wylaczasz przeglądarke jak BF już Ci sie wgra? Jeżeli nie,to powinienes to robić za każdym razem gdy zaczynasz grę,szczególnie przy takiej ilości ramu. Ja miałem dość duże dropy przy włączonej przeglądarce,i to przy 4gb ramu.Dopiero po jakimś czasie wyczytalem w necie żeby ją wyłączać...ja w dodatku zawsze miałem kilkanaście stron otwartych...czasem nawet wiecej,i faktycznie po jej wyłączeniu było dużo lepiej! Jakbyś dał radę,to dokup sobie jeszcze 2gb ramu :)

te ściny nie zależały w większości od ramu bo włożyłem od kumpla 8gb ram i było to samo przeglądarkę zawsze wyłączam mam włączony tylko pulpit origin i grę teraz problem rozwiązany przeczyściłem kompa i zresetowałem bios teraz wszystko w porządku  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...