Skocz do zawartości

Razer deathadder 2013 vs Steelseries rival


Recommended Posts

Steelseries Rival jest myszką o tyle lepszą, że posiada za sensor PixArt 3310. Jakość wykonania stoi na podobnym poziomie, różnia się głównie kształtem.

 

Do 200zł zobacz sobie: Mionix Avior 7000 (jak znajdziesz, bedzie też kosztowałą trochę więcej), Zowie FK1.

W przeciwieństwe do podanych przez Ciebie, obie są symetryczne. 

 

Wypełnij formularz a będziemy w stanie Ci lepiej pomóc. 

Link to post
Share on other sites

Generalnie to myszkę trzymam palm gripem, wydaje mi się że myszki symetryczne nie będą wygodne w mojej dłoni. Mój budżet to ok 200zł. Nie chce sie wykosztowywać. Więc możę podajcie mi modele myszkek do 200zł no max. do 230 jakie będą najlepsze. I po prosu wybiąrę sobie tę króra najbardziej mi odpowiada pod względem długoszci i kszatłcie aby dobrze leżała w mojej dłoni.

Link to post
Share on other sites

Miałeś na myśli chyba 300zł.

 

Nie przesadzałbym. Dwa miesiące temu na samym benchmarku poszły dwie sztuki za około 220zł + moja własna za 240zł.

 

Oprócz Steelseries Rival zerknij na Logitech G400S.

Edytowane przez Pitrek7
Link to post
Share on other sites

Steelseries Rival jest myszką o tyle lepszą, że posiada za sensor PixArt 3310. Jakość wykonania stoi na podobnym poziomie, różnia się głównie kształtem.

 

Do 200zł zobacz sobie: Mionix Avior 7000 (jak znajdziesz, bedzie też kosztowałą trochę więcej), Zowie FK1.

W przeciwieństwe do podanych przez Ciebie, obie są symetryczne. 

 

Wypełnij formularz a będziemy w stanie Ci lepiej pomóc. 

 

Ehhh.. Rival i DA2013/Chroma mają taki sensor, że nie ma bata by wywołać na nim akcelerację negatywną. Nawet S3988 jest pod tym względem trochę lepszy. Jednakowo uznaje się DA2013 przez wiele osób, za mysz która ma problemy z opóźnieniem - dlaczego? dlatego że ten shitowski Razer Synapse 2.0 całą tą mysz ciągnie w dół. Mysz działa ZUPEŁNIE inaczej gdy mamy to zainstalowane niż, gdy tego nie mamy. 

 

Deathaddera kolego szerokim łukiem omijaj.

Syf jakich mało.

Myszka warta 65zł kiedyś dostałem z HongKongu przez pomyłkę dwie sztuki.

Stellseries już OK.

Bardzo dobrze, że napisałeś o syfie, ale już czasu na podanie stosownych argumentów zabrakło. Syf to właśnie Rival, który rozlatuje się w 2 miesiące ( guma po bokach, czy odciski na przednich klawiszach ) we wszystkich myszach steelseriesa schodzi guma od zwykłego użytkowania. 

 

Generalnie to myszkę trzymam palm gripem, wydaje mi się że myszki symetryczne nie będą wygodne w mojej dłoni. Mój budżet to ok 200zł. Nie chce sie wykosztowywać. Więc możę podajcie mi modele myszkek do 200zł no max. do 230 jakie będą najlepsze. I po prosu wybiąrę sobie tę króra najbardziej mi odpowiada pod względem długoszci i kszatłcie aby dobrze leżała w mojej dłoni.

Kieruj się kształtem, Rival i DA2013 są bardzo dobre pod Palmgripa, jednak jeśli miałbym wybierać, omijałbym Rivala szerokim łukiem, bo nie na moje nerwy, by patrzeć na mysz która jest samodestrukcyjna, i po chwili pewnie będzie wyglądała jak psu wyjęta z gardła.

 

Zainteresowałbym się bardzo Logitechem G502  - dostaniesz na allegro w cenie ok. 240zł

Deathadder to też b. dobra propozycja jeśli Ci pasuje kształt. 

 

 

Nie przesadzałbym. Dwa miesiące temu na samym benchmarku poszły dwie sztuki za około 220zł + moja własna za 240zł.

 

Oprócz Steelseries Rival zerknij na Logitech G400S.

Poszły dwa miechy temu, ale to nie były nowe myszy, tylko używki - w dodatku ściągane z Massdropu, gdzie gwarancja na mysz to 1 rok, a nie 2 lata. Wiem bo sam byłem nabywcą jednej z tych myszy, która w dodatku była sprzedawana wadliwa - bo lewy przycisk był w niej uszkodzony.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Proponujcie jeszcze droższe myszki autorowi. Przy okazji poproście o numer konta.

 

podajcie mi modele myszek do 200zł no max. do 230 jakie będą najlepsze.

 

Wypełnij formularz Bartek, bo nie chcemy pomagać na ślepo. :->

Link to post
Share on other sites

§  Budżet: ok 200zł


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Natec puffin


§  Jaką masz obecnie podkładkę: brak


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: nie mam pojęcia


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok 15cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Praktycznie tylko CS:Go


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka: 15cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Czas na coś lepszego, z prawdziwego zdarzenia


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): byle była dobra! Jak najlepsza w swojej cenie


Link to post
Share on other sites

Deathaddera kolego szerokim łukiem omijaj.

Syf jakich mało.

Myszka warta 65zł kiedyś dostałem z HongKongu przez pomyłkę dwie sztuki.

Stellseries już OK.

Dostałeś jakieś gówniane podróbki i się dziwisz... Ja swoją pierwszą myszkę deathadder mam już od około 5 lat i dalej działa bez problemu. Dostała ją siostra, ja używałem G9X od jakiegoś czasu a teraz kupię chyba znowu deathaddera tyle że chroma. Ergonomia tej serii myszek stoi według mnie na wysokim poziomie i przyjemnie się z nich korzysta.

Link to post
Share on other sites

Dostałeś jakieś gówniane podróbki i się dziwisz... Ja swoją pierwszą myszkę deathadder mam już od około 5 lat i dalej działa bez problemu. Dostała ją siostra, ja używałem G9X od jakiegoś czasu a teraz kupię chyba znowu deathaddera tyle że chroma. Ergonomia tej serii myszek stoi według mnie na wysokim poziomie i przyjemnie się z nich korzysta.

Stary Deathadder był fenomenalny. Obecne Deathaddery mi się nawet bardziej podobają, ale jednak Razer Synapse 2.0 musi być zainstalowany by poustawiać wszystkie ustawienia, następnie najlepiej odinstalować to z rejestru, ewentualnie wyłączyć z bootowania. :)

Link to post
Share on other sites

Co mi się w tej pierwszej wersji deathaddera średnio podobało, to ten błyszczący lakier pod kciukiem. W sumie nawet się nie wycierał, ale czasami ślizgał mi się palec i było to takie sobie. Ale w kolejnych wersjach to zmienili i myślę, że jest to bardzo udany gryzoń. :)

Link to post
Share on other sites

Naczytałem się też dużo dobrego na temat tej zowie fk1. Korzysta z niej dużo ludzi fenomenalnie grających w CS'a min. Snax. Więc mysz godna polecenia lecz martwi mnie jej kształt, chyba nie będzie mi pasował :/ A jeśli jednak przeboleje ten kształt to brać ją? Warta swojej ceny?

Link to post
Share on other sites

Naczytałem się też dużo dobrego na temat tej zowie fk1. Korzysta z niej dużo ludzi fenomenalnie grających w CS'a min. Snax. Więc mysz godna polecenia lecz martwi mnie jej kształt, chyba nie będzie mi pasował :/ A jeśli jednak przeboleje ten kształt to brać ją? Warta swojej ceny?

 

Lepiej wziąć coś, co będzie Ci pasowało kształtem. Owszem bardzo dobra mysz do CS:GO.

 

Mimo wszystko że FK1 jest długa, to jest mała - bardzo niska, jeśli masz dużą łapę jak ja to możesz mieć problem z krótkimi przesunięciami lewo/prawo - jak ja, i wtedy ją podnoszę na lewą stronę i sensor mi się gubi, bo LOD jest bardzo niski. Także kształt ponad sensor jeśli chodzi o wybór. :)

 

Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz zamówić mysz i w ciągu 10 dni przetestować i najwyżej oddać. Ewentualnie zamów 3 myszy na raz, między którymi masz dylemat, resztę zwróć :)

 

10 dni do złożenia informacji o prośbie zwrotu i masz następne 2 tygodnie na wysyłkę sprzętu do sklepu!:)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Ehhh.. Rival i DA2013/Chroma mają taki sensor, że nie ma bata by wywołać na nim akcelerację negatywną. Nawet S3988 jest pod tym względem trochę lepszy. Jednakowo uznaje się DA2013 przez wiele osób, za mysz która ma problemy z opóźnieniem - dlaczego? dlatego że ten shitowski Razer Synapse 2.0 całą tą mysz ciągnie w dół. Mysz działa ZUPEŁNIE inaczej gdy mamy to zainstalowane niż, gdy tego nie mamy. 

 

Fakt, faktem w takim razie się pomyliłem. 

 

 

 

Bardzo dobrze, że napisałeś o syfie, ale już czasu na podanie stosownych argumentów zabrakło. Syf to właśnie Rival, który rozlatuje się w 2 miesiące ( guma po bokach, czy odciski na przednich klawiszach ) we wszystkich myszach steelseriesa schodzi guma od zwykłego użytkowania. 

 

Kieruj się kształtem, Rival i DA2013 są bardzo dobre pod Palmgripa, jednak jeśli miałbym wybierać, omijałbym Rivala szerokim łukiem, bo nie na moje nerwy, by patrzeć na mysz która jest samodestrukcyjna, i po chwili pewnie będzie wyglądała jak psu wyjęta z gardła.

 

 

Mój Steelseries Rival ma pół roku, guma lekko się wytarła, gdyby nie to wyglądałaby jak nowa. Wybór autora. :)

 

 

Poszły dwa miechy temu, ale to nie były nowe myszy, tylko używki - w dodatku ściągane z Massdropu, gdzie gwarancja na mysz to 1 rok, a nie 2 lata. Wiem bo sam byłem nabywcą jednej z tych myszy, która w dodatku była sprzedawana wadliwa - bo lewy przycisk był w niej uszkodzony.

Moja była nowa, jedna dwudniowa. 

 

Wesołych Świąt Panowie! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...