Skocz do zawartości

Dyski ssd dzialaja w sata 2 zamiast 3


Recommended Posts

Mam juz drugi dysk ssd i dziala on z max odczytem do 300mb/s tak jakbym mial podlaczone dyski pod sata 2. Sprawdzane hd tune.

Podlaczone mam pod conectory sata1-2 (wg instrukcji to sa sata 3):

file:///C:/Users/Lukasz/Desktop/M7758v1.0_EURO.pdf

Dysk ssd jest pod sata1, a zwykly pod sata 2.

 

W biosie mam na ahci tak bylo domyslnie. Ostatnio zmienialem dyski na ide ale wtedy walnal blue screeenem i nie moglem uruchomic. Jest tez 6 szt opisow sata 1 sata 2 itd i z boku jest wtyczka pod napieciem mozna dac on przy kazdym - kazdy jest wylaczony - tego nie zmienialem mozna to zmienic pomoze?

 

W necie jedynie znalazlem taki podobny temat ale bez rozwiazania bo zmiana kabla nic nie zmienia:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18536769

 

Jaka moze byc przyczyna czy cos musze jeszcze instalowac przestawiac w biosie?

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Oba sa podlaczone kablami sata III - białymi (były dołączone do płyty głównej). W tej chwili jest 1 ssd , a drugi dysk jest zwykly WD. SSD jest podpiety pod SATA nr 1 opisane jako 6gb/s, pod sata 2 jest drugi zwykly WD , a sata 3 - cd/rom.

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Powiem ci, że miałem podobnie. Dysk SSD podpięty do SATA 3, transfery takie:
 
http://i7.minus.com/ibiGkUOE4KNlya.png
 
Myślałem, myślałem, aż przypomniało mi się, że pierwsze dwa porty SATA 3 na mojej płycie głównej są na kontrolerze Marvella, a następne dwa na kontrolerze Intela. Przepiąłem dysk do portu SATA 3 na kontrolerze Intela i od tego czasu wygląda to tak:

http://i.minus.com/incXPZ1AISAiP.png
 

file:///C:/Users/Lukasz/Desktop/M7758v1.0_EURO.pdf

Nie wiem co na to powiedzieć, niech ktoś inny Ci wytłumaczy.  :D 
 

zmiana kabla nic nie zmienia

Bo kabel SATA to kabel SATA i nie ma on wpływu na prędkość.  ;)

Edytowane przez aquadigger
Link to post
Share on other sites

Sory tam mial byc link do strony msi z pdf manualem do mojej plyty:) a nie sciezka pliku do dysku :)

 

W kazdym razie wg instrukcji i tego co pisze na plycie sata 1 i 2 sa zlaczami sata III i tak mam podlaczone pod te zlacza dyski. Pozostale wejscia sata w plycie sa zlaczami sata II (te od 3-6). Na kablach pisze, ze sa to kable sata 3 6gb/s.

 

aquadigger podpiales pod zlacze nr 3 ale ktore tez jest zlaczem sata 3 u mnie pozostale zlacza sa j/w opisalem.

Plyta to MSI Z77A-G43.

 

Czy moze byc tak, ze ten zwykly dysk co mam jako drugi podpiety pod sata III zwalnia ogolny transfer i pierwszy sssd jest tez przez to wolniejszy ?

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Jestem teraz poza domem kilka dni ale tak jak pisalem odczyt oba dyski mialy w okolicach 250-280, a powinny miec przynajmniej crucial 450-500.

 

Jedno jeszcze co zauwazylem to ten nowy dysk ssd - nie jest widoczna temperatura w zadnym programie dlaczego? (HWMonitor, Aida, crystale, hd tune, AS SSD Benchmark itd)

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...