Skocz do zawartości

Gry nie działaja poprawnie na moim sprzecie !?


Recommended Posts

Witam

 

Moj Sprzet :

Proc - E8400

Mobo - P5Q

Karta - 4890 HiS iCooler

Ram - 4x1gb HyperX 1066

 

Monitor LG FLATRON W2261V

 

I tu problem bo większość gier ktore powinny mi diałac na full ( bez aa ) po-prostu lagują przykładowo teraz mafia II właczam jade fajnie chodzi i nagle lag jade dalej i znowu lag , zmniejszam rodzielke i to samo na najmniejszych sa nawet lagi !

 

O co chodzi ?

 

Stery zmieniałem i nic .

 

Dodam ze dzis wpoiłem 2gb ram 800mhz i nie widziałem zadnej różnicy a niekiedy było nawet wiecej fps

Link to post
Share on other sites

Spróbuj podkręcić procka.

 

Ludzie przestańcie pieprzyć takie bzdury. Podkręcanie nie jest lekarstwem na wszystko. Wciąż dobra i wydajna karta, 4 GB RAMu i gry zwalniają nawet przy niskich detalach/rozdzielczościach...rzeczywiście 3 GHz dual-core to problem w tym przypadku... n/c.

 

@jareks

 

Tak jak ci radzono, po pierwsze sterowniki, czystka w rejestrze itp.

Po drugie manager zadań i programy w tle - może coś zjada za dużo zasobów.

Po trzecie adware,spyware i temu podobne, chyba że tego pilnujesz to można wykluczyć.

Po czwarte defragmentacja dysku i sprawdzenie czy ew. nie działa w trybie PIO zamiast UDMA - jeśli tak odinstaluj kontroler dysku w managerze urządzeń i reboot.

 

Mógłbyś więcej napisać jak wyglądają te spowolnienia - spada fps, obraz się zatrzymuje, pracuje w tym czasie dysk czy nie wygląda to na doczytywanie itp.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi konkretnie o Mafię 2 to wielu użytkowników (ja również) zauważyło spadki fps po jakimś czasie od włączenia gry (nie potrafię precyzyjnie określić, powiedzmy że po 1 lub 2 godzinach). Pomaga tylko wyjście i ponowne uruchomienie gry.

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie spadki co chwile , zależy od nasilenia grania ale tak przewaznie co 20 sek , to samo miałem w gta iv

 

Zrobie reinstalacje systemu i wszystko na świeżo zainstaluje

 

----

 

Juz po reinstalcji , komputer sie odswiezył , jesli chodzi o mafie to lagi sie pojawiaja , gdy bardzo grafika jest przeciazona np gdy jade szybko i skrece itp

 

a jak wziołem test pochodził przez 10 sek i była taka scena jak wybucha auta , nagle spadły fps do 8 i mega lag i utzymywało sie na tym poziomie ,

 

Chyba bez oc sie nie obejdzie

 

Czyli nie zwalac winy na ramy , bo miałem ochote sprzedac , jak myslicie ?

Link to post
Share on other sites

http://images47.fotosik.pl/338/f326714089162933.jpg

 

Wszystko ustawione tak jak powinno ? jak myślicie ?

 

http://images48.fotosik.pl/310/264231a4b427ad72.jpg

 

---

 

Screen z biosu : http://images48.fotosik.pl/310/4dd5e1d9869c126d.jpg

 

jakos nie najlepsza bo telem robiona .

 

 

Podejrzewam ze to wina ramu , nie da się go ustawić na 1066 mhz

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...