Skocz do zawartości

Komputer nie widzi karty radeon r9 270 GAMING


Recommended Posts

Cześć ! Mam problem z moją kartą graficzna radeon r9 270x. A więc sytuacja wygląda tak : sterowniki od poprzedniej karty odinstalowałem ale i tak przy podłączeniu karty mam czarny ekran. Gdy uruchamiam komputer bez karty na samym procesorze to komputer normalnie się odpala. Czytałem dużo na forach ale nic to nie dało. Myślę że problem polega na mojej płycie głównej gdyż jest stara ale nie znam się na tym więc proszę o pomoc !

mój procesor : Intel Core i5 3470

płyta główna : gigabyte GA-H61M-S1

 

Link to post
Share on other sites

1. Ta karta działała już kiedys na tej płycie/kompie?

2. Podpiąłeś dodatkowe zasilanie karty 2x6pin?

3. Pojawia sie cokolwiek na ekranie (bios) jak włanczasz kompa i czy masz jakiś sygnał głośniczka systemowego (piknięcie)?

4. Jaki zasilacz?

5. Karta działa na innym kompie?

 

Miałem kiedyś tak że podczas przeglądania interetu nagle komp (patrz sygnaturka) się zawiesił i na ekranie pojawiły sie pasy, po resecie na ekranie juz nic sie nie pojawiło. Mój Gigabyte HD7770 padł i na innym kompie też nie dawał oznak życia. Sklep w którym kupiłem karte już nie istniał i skorzystałem z posrednictwa reklamacji Komputronik bo karta była na gwarancji (3lata od daty numeru seryjnego). Zapłaciłem 30zł czekałem miesiąc i naprawili.

Link to post
Share on other sites

Może to i głupie co teraz napiszę ale ja dzisiaj tez podłączałem nową grafikę a dokładniej radeona Sapphire Hd7970 Vapor-x i miałem podobny problem jak ty. Jak się później okazało podłączyłem tylko jeden kabel 8 Pin a trzeba dwa :D. Poprzednia karta to radeon HD6850 i tam był tylko jeden 6 Pin potrzebny i dlatego tak się zasugerowałem, że wystarczy tylko jeden 8 Pin podpiąć. Mój błąd. 

Link to post
Share on other sites

1. Ta karta działała już kiedys na tej płycie/kompie?

2. Podpiąłeś dodatkowe zasilanie karty 2x6pin?

3. Pojawia sie cokolwiek na ekranie (bios) jak włanczasz kompa i czy masz jakiś sygnał głośniczka systemowego (piknięcie)?

4. Jaki zasilacz?

5. Karta działa na innym kompie?

 

Miałem kiedyś tak że podczas przeglądania interetu nagle komp (patrz sygnaturka) się zawiesił i na ekranie pojawiły sie pasy, po resecie na ekranie juz nic sie nie pojawiło. Mój Gigabyte HD7770 padł i na innym kompie też nie dawał oznak życia. Sklep w którym kupiłem karte już nie istniał i skorzystałem z posrednictwa reklamacji Komputronik bo karta była na gwarancji (3lata od daty numeru seryjnego). Zapłaciłem 30zł czekałem miesiąc i naprawili.

1. Jest to nowa karta a kiedyś to miałem G force 650n

2. Sory ale jestem amatorem i nie wiem o co ci chodzi XD Jakbyś mógł mi dokładniej wyjaśnić co mam podczepić to byłbym wdzięczny :)

3. Gdy odpalam z kartą graficzną kompa to mam czarny ekran nie ma piknięcia

4. Do komputera 500 W . Do karty graficznej dostałem jakiś zasilacz ale ten od starej karty też pasował więc podłączyłem

5. Nie sprawdzałem i narazie nie mam takiej możliwości jeżeli nic już nie poskutkuje to wtedy sprawdze

Link to post
Share on other sites

Najnowszy bios do płyty którą posiadasz jest pod tym linkiem:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4127#bios

Ściągnąłem to ale wyskakuje mi błąd gdy próbuje uruchomić :/

ooo dzięki zaraz napisze czy podziałało :P

Niestety po podlaczeniu karty i aktualizacji biosu nadal czarny ekran po uruchiomieniu komputera :/

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że bios jest teraz aktualny?

 

Karta MSI r9 270 ma dodatkowe zasilanie na 6pin. Poza włożeniem karty w slop PCI-e, należy podłączyć odpowiedni kabel z zasilacza do katy graficznej.

 

Jeżeli to nie pomoże to pewnie trzeba będzie wyciągnąć na kilkanaście minut baterie od biosu.

Link to post
Share on other sites

Może to i głupie co teraz napiszę ale ja dzisiaj tez podłączałem nową grafikę a dokładniej radeona Sapphire Hd7970 Vapor-x i miałem podobny problem jak ty. Jak się później okazało podłączyłem tylko jeden kabel 8 Pin a trzeba dwa :D. Poprzednia karta to radeon HD6850 i tam był tylko jeden 6 Pin potrzebny i dlatego tak się zasugerowałem, że wystarczy tylko jeden 8 Pin podpiąć. Mój błąd.

 

Ja mam tylko jedno 6pinowe wejscie :/
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że bios jest teraz aktualny?

 

Karta MSI r9 270 ma dodatkowe zasilanie na 6pin. Poza włożeniem karty w slop PCI-e, należy podłączyć odpowiedni kabel z zasilacza do katy graficznej.

 

Jeżeli to nie pomoże to pewnie trzeba będzie wyciągnąć na kilkanaście minut baterie od biosu.

gdzie ma niby dodatkowe to wejscie bo ja nie moge go znalezc :/ bios zaktualizowany ale nie ma do niego dostepu od poczatku jest czarny ekran

Zanim wykonasz to co napisałem wcześniej.

Zobacz jak nazywa się ten zasilacz. Powinien być opisany.

Być może jest za słaby.

ZASILACZ : LPJ19-25E 3*SATA pisze 500'W

A no i jak wylaczyc ta baterie od biosu od ktorej wspominales

Link to post
Share on other sites

hmmm to ok.

 

Podłączasz kartę do pci-e oraz dajesz dodatkowe zasilanie.

Kabel od monitora jest podłączony pod które wejście hdmi czy dvi?

Słychać jak komputer startuje? Tzn wentylatory się kręcą, dysk wczytuje windows?

Link to post
Share on other sites

Jestem na sto proc pewny ze do karty

Jak podlaczam z pkyty glownej to sie normalnie komp odpala :) ale zeby wgrac sterownik trzeba miec karte podlaczona

Tak wlasciwie to co mi da resetowanie biosu ?

To trzeba zrobić reset biosu. Wyjmij baterię od biosu na kilka minut.

. Zresetowanie biosu nic nie dalo czekam na dalsze wskazowki :c

Dobra poddaje sie w poniedzialek oddaje gdzies zeby mi zrobili dzieki wielkie za pomoc :))

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...