Skocz do zawartości

Zestaw do gier z OC i wodnym chłodzeniem w planach


Recommended Posts

Jak poniżej, szykuję nowy zestaw o wysokiej wydajności.
  • Zastosowanie komputera: gry, łechtanie ego <50fps w Crysisie 3 i podobnych :D
  •  Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000zł, 
  • Których części potrzebujesz?: SSD, GPU, CPU, płyta główna, ram,
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? - Będę :)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? - FHD, 
  • Specjalne wymagania: przyszłościowo planuję wodne chłodzenie jak już będę podkręcał procesor, póki co będę delikatnie kręcił na AC, 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? stare HDD(Chateau Seagate Barracuda z okolic 2007 roku), zasilacz 600w, dvd, jakieś wentylatorki się znajdą.
  • Planuję zestaw MSI GTX 770, i5 4790k, na płytę oraz ram nie mam pomysłu, do tego jakiś szybki SSD 256GB, a stary HDD zostanie. Do tego wymienić obudowę na jakąś dobrze wentylowaną, może być brzydka jak noc, byleby spełniała doskonale swoją funkcję.

Z góry dzięki za rady :)

Link to post
Share on other sites

Borze iglasty, rzeczywiście popierdzieliło mi się wszystko co dało, już się poprawiam.

i5-4690k,

gtx 970 od MSI,

stare HDD jest w SATA i ma 200GB,

zasilacz OCZ S600SXS2.

Do tego dodałbym G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

HDD nowego nie kupuję, dorzucam 256 SSD  crucial MX100 albo toshiba qseries pro.

Tyle do wykorzystania mam ze starego komputera, chyba że jeszcze dorzucić GTX 460GS Gainwarda :D z dvd i tak nie korzystam, więc go nie uwzględniłem.

Wg konfiguratora komputronika do wyboru mam 3 płyty główne - MSI Z87 MPOWER oraz MSI Z87 XPOWER i EVGA Z87 FTW

Mój wybór padłby na MPOWER, ze względu na cenę konkurencji.

Zbesztajcie mnie, mówcie dlaczego moje wybory są złe :)

Edytowane przez nikizalcman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...