Skocz do zawartości

Dwie propozycje zestawu AMD vs Intel


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1000 funtów 

Których części potrzebujesz?: Procesor, grafika, chłodzenie, obudowa, płyta główna

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej nie.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 40" Full HD

Specjalne wymagania: Brak.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Zasilacz, RAM.

Własna propozycja zestawu:

Zestaw AMD

 

AMD FX8350 Black Edition

Thermalright HR-02 Macho Rev.A

Asus Sabertooth 990FX R2.0

MSI NVIDIA GTX 970

Fractal Design Define R4

 

673 funtów

 

Zestaw Intel

 

Intel i7 4790K

Thermalright HR-02 Macho Rev.A

Asus Sabertooth Z97 Mark 1

MSI NVIDIA GTX 970

Fractal Design Define R4

 

883 funtów

 

Części z poprzedniej konfiguracji:

 

CORSAIR CX500

Kingston DDR3 2x8GB 1333MHz CL9

 

Nie wiem czy jest sens wymieniać pamięć RAM, jeśli tak to raczej zrobię to w późniejszym okresie. Spora ilość dysków twardych więc ewentualne propozycje płyt głównych prosiłbym z większą ilością portów SATA. Obsługa RAID na zaproponowanych płytach mile widziana. 

 

Co zmienić w podanych konfiguracjach? Czy naprawdę odczuję AŻ taką różnicę pomiędzy Intelem a AMD w grach? Na pewno chcę pobawić się trochę Oculusem Rift w grach więc to dla mnie też ważne, żeby jakoś to wszystko działało. 

 

Mój poprzedni temat od jakiegoś czasu pozostaje bez odpowiedzi więc proszę ewentualnie admina o usunięcie żeby nie robić dubli. 

 

Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez Dante41k
Link to post
Share on other sites

Zestaw na intelu będzie wydajniejszy do tego i7 jest zbędne wystarczy i5 4690k.

Płyta przepłacona zmień ją na Gigabyte ga-z97x gaming 5 lub msi z97 gaming 5

Na twoim miejscu wymieniłbym też zasilacz bo pod obciążeniem potrafi być dość głośny co do reszty to jest ok

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na szybko przejrzałem jakieś testy i w sumie z tego co widzę i5 jest porównywalne w grach do FX8350. Kilka klatek na sekundę nie zrobi mi naprawdę wielkiej różnicy. RAM zostawię na potem bo teraz nie pozwolą mi na to finanse. 

 

Mógłbym prosić o jakieś konkretne testy, zestawienia żeby to sobie na spokojnie przejrzeć? W sumie od zawsze miałem procesory AMD i jakoś nie miałem z nimi problemów. W nowości też gram raczej wyselekcjonowane, ostatnio po prostu zauważyłem, że komputer nie uciągnął gry Lord of the Fallen na maksymalnych ustawieniach i naszła mnie myśl o zmianie. 

Link to post
Share on other sites

Panowie, jeśli możecie to po prostu dajcie mi jakieś testy, porównania, wyniki. Przeglądam kanały tematyczne na YT i różne strony i pomiędzy tymi procesorami naprawdę nie ma według mnie jakiś gigantycznych różnic. 10 klatek? Podejrzewam, że nawet tego nie odczuje. Chyba, że jest inaczej a to co oglądam to jakieś dyrdymały. Zanim zdecyduje się na większy wydatek chciałbym jednak zobaczyć jakieś porównania, testy na których opieracie swoje zdanie. Różnica cenowa między procesorami AMD a Intela jest dość spora. 

Link to post
Share on other sites

hej,

na podkreconym FX 8350 pograsz w każdą grę bez problemów (no może poza ARMA 3, ale to wina gry), tylko że do tego FXa potrzebujesz dobrej płyty głównej i dobrego chłodzenia (które masz w tym zestawie, więc nei ma problemu).

I5, który będzie miał taką wydajność w grach jak podkręcony FX będzie bezproblemowo działał na "budzetowej" płycie głównej.

Jeżeli bardzo chcesz platformę na AMD, masz monitor 60 Hz (wtedy nie ma znaczenia czy masz 100 fpsów czy "tylko" 60), nie obchodzi Cię troszkę wyższy rachunek za prąd to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie ten zestaw kupił.

Jeżeli to zestaw do gier, to sensu w nim niewiele - martwy socket i nic mocniejszego tam już nie wstawisz, ale Twoje pieniądze i z grami problemów być nie powinno

Na i5 będzie tak samo wydajnie (albo wydajniej) i taniej ;)

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

I o taką odpowiedź mi chodziło. Nie upieram się koniecznie przy AMD, ale też nie widzę powodu żeby ładować większą gotówkę w procesor skoro wszędzie w testach widzę minimalne różnice. 1-1,5 punkta w skali 1-10 czy 1000 pkt różnicy w benchmarkach gdzie na nagraniach nie dostrzegam większych różnic. O prądożerność zestawu się nie martwię bo skalkulowałem, że będzie mniej więcej taka sama jak mojego obecnego PC. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...