Skocz do zawartości

Kilka pytań do fanów Radka o R290


Recommended Posts

buryxon tak z ciekawości zapytam jakie masz napięcie ustawione na 1115 core?

ja 1070 na stockowym , 1100 juz freezuje ekran w grach :/ a na referencie boje sie podnosic napieci

 

o kurde to nieźle jak na stock 1115

no ale ty masz gaminga to inna bajka :P

Edytowane przez marecki91KRK
Link to post
Share on other sites

 

 

Dać radę to i 700W by uciągnęło, widziałem test corsaira 600W obciążonego na 785W tylko patrz jak on chodzi, jak agregator albo jak śmigłowiec :D

 

Niestety ludziom nie przetłumaczysz że najlepiej mieć 50% obciążony zestaw oczywiście +-10% spoko oko czyli jak zestaw pobiera 300W optymalnie mieć coś 600W już z nie jednym się o to sprzeczałem nie da się przemówić że będzie cieplej i głośniej i mniej żywotniej dla zasilacza oczywiście proszę nie przesadzać w drugą stronę zasilacz nie lubi również małego obciążenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co Ty, nie warto sie w physx bawić i specjalnie GTX- a pakować, oddatkowe zużycie prądu, hałas, wydzielanie ciepła, też nie wiem jak to w rzeczywistości taki mix działa, same kłopoty po to żeby tam w paru grach mieć jakieś odłamki lepsze, jedyną grą na świecie w której physx był faktycznie niezły to borderlands2 i pre sequel i tam CPU nie wyrabia z tym ale warto dla 2 gier? nie sądzę a w grach takich jak metro  z physx em mocny procek radzi sobie elegancko

 

Większych bzdur dawno nie czytałem.Weź się chłopcze ogarnij :facepalm:

 
Link to post
Share on other sites

 

Większych bzdur dawno nie czytałem.Weź się chłopcze ogarnij :facepalm:

 

 

uzasadnij, i nie chłopcze bo nie jesteśmy ani kolegami ani na ty, skoro twierdzisz że do 2x R9 290 jeszcze dobrze włożyć GTX-a specjalnie do obliczeń physx i że to gra warta świeczki bo bez tych turbo fajerwerków fizycznych nie można się obejść (pomijam fakt że CPU w wielu tytułach radzi sobie z obliczeniami physix bez znaczącej utraty płynności a jak mi nie wierzysz to dam ci zrzut z metro LL benchmark z max detali + zaawansowany physx AVG fps to 58 fps na moim sprzęcie z sygnatury) to super masz prawo tak uważać, ale nie mów mi że ja piszę głupoty, a jak mi coś zarzucasz to pisz argumenty bo nie mam do czego sie odnieść a nie jestem wiecznie na forum żeby sprawdzać kiedy łaskawie napiszesz, do momentu aż mi nie powiesz czemu ja gadam głupoty to oficjalnie twój post jest głupi i nic nie warty i możesz sobie włożyć taką krytykę tam skąd wyszła czyli nie z głowy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Temat do zamknięcia? Odpowiedzi juz padły.

 

Bardzo proszę nie zamykać bo rozwija się dyskusja na temat physx'a :) Może się dowiem czegoś ciekawego. 

 

 

 

tzn myśmy się tam nie dogadali po prostu bo koledzy mówili że 750W da radę i myśleli że ja twierdzę że nie da, a ja z kolei tłumaczyłem że lepiej mocniejszy bo 750W to mało żeby było optymalnie ale tak to się zgodziliśmy w końcu co do wszystkiego

 

Nowy zasilacz Chieftec 850 80+ już siedzi w kompie. Kupiony w bardzo dobrej cenie i mam nadzieję, że sprosta zadaniu :)

 

 

 

Do CF  przy takich chłodzeniach to trzeci slot PCI express a to już musi być wysoka obudowa a przynajmniej spory zapas wysokości od 3 slotu .
 

 

Dzięki wielkie, że napisałeś! Już szukałem płyty i musiałbym zmieniać :D Po świętach sobie coś ogarnę z trzema slotami!

 

 

 

wujokrzycho jakie napiecie masz na karice ze na 100% masz 85 c? ja na 60% w grach typu BF4 na ultra ustawieniach FHD skalowanie 130 po paru godzinach grania max 81 średnio 78~80 tez sapphire referent 290 podkręcony na 1070 /1300

 

 

Karta nie ruszana jeszcze. Kupie chłodzenie to będzie OC. Co do temperatur to karta była na starym biosie a w nowym podobno coś majstrowali przy obrotach wentylatorów (nie wiem ile w tym prawdy). Nowy bios jest jeszcze rozbiorę kartę, wyczyszczę i wymienię pastę i zobaczymy :)

 

 

Wszystkim czytającym i biorącym udział w dyskusji życzę Zdrowych, Spokojnych, Wesołych Świąt i Bogatego MIKOŁAJA! :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wzajemnie, wszystkiego najlepszego ! A i lepiej żeby ta dyskusja o physx się nie rozwijała bo mnie koleś wkurzył do kości :) jak masz GTX-a to miły dodatek i warto korzystać, jak masz radeona to nie ma co sobie głowy physxem zawracać i nie opłaca się majstrować z hybridem 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...