Skocz do zawartości

Kilka pytań do fanów Radka o R290


Recommended Posts

Witam,

Do piątku używałem tylko kart zielonych ale trafiło mi się w dobrej cenie kupić R290. Niestety jest to referent... Czy ktoś wymieniał chłodzenie na tej karcie? Co polecacie? Jakie temperatury osiągacie? Ustawiłem profil wentylatorów 100% dla temperatury 80C i obecnie nie przekracza 85C ale mam w pokoju HURAGAN.

Pytanie numer dwa. Słyszałem, że kiedyś do Radków dokładało się jakiegoś słabego GeForce'a dla PhysX. Czy to się jeszcze stosuje i ma to sens w przypadku R290'tki?

Ostatnie bardziej przyszłościowe pytanie. Jaki zasilacz do 2xR290?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No i masz tam 

  1. System Wattage with GPU in FULL Stress = 372W

Czyli tak mniej więcej jak u mnie na pojedynczym wychodzi więc 700W do 2x 290 to mało mało mało, sobie tam napisali, że minimum bo to nie ich komputer będzie potem z takim konfigiem stał i się męczył, żaden z tych testerów czy jak ich tam zwać można by do własnego PC nie wsadził 2x 290 plus 700W PSU, owszem grając w gierki gdzie obie karty byłyby obciążone na mały % to spoko by śmigało, ale weź odpal Crysis 3 w 4k na wysokich detalach na takim secie i nara 700W dojechane do oporu

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dać radę to i 700W by uciągnęło, widziałem test corsaira 600W obciążonego na 785W tylko patrz jak on chodzi, jak agregator albo jak śmigłowiec  :D

https://www.youtube.com/watch?v=cmhpAKwf2DU

tylko żeby było z głową nie chodziło jak traktor w grach i miało optymalną sprawność jak dla mnie 850W

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No oczywiście, że mówimy tu tylko o markowych zasilaczach niemniej jednak nawet takie przy solidnym albo pełnym obciążeniu nie chodzą cichutko, jak to sobie wyobrażasz nawet XFX gold jak go dojedziesz do oporu będzie tak zapierniczał głośno, do tego po co mu GOLD skoro taką sprawność uzyska przy 50-60% obciążenia a przy 100% i tak nie będzie jej miał. Z ręką na sercu bo nie chce tutaj burzy robić o zasilacz, kto z Was by podpiął w swoim domowym piecu dwie R9 290tki pod 700-750W spokojnie bez wątpliwości, ja jak udzielam rady to zawsze myślę jak sam bym dla siebie postąpił bo wiem że sobie nie zrobiłbym źle to i innym nie doradzę źle, lepiej wziąć z tym 100 150W zapasu zasilacz i mieć cisze, chłodno w kompie i dla spokoju że wszystko działa jak w zegarku a nie piłować na styk, sam mam jednego 290 i zasilacz 600W i czasem bywa głośnawy i mam zamiar wymienić przy okazji na 750W 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem o Accelero Xtreme IV ale jak to się ma do chłodzenia RAMU karty?

 

Accelero Xtreme IV jest droższy od Accelero Xtreme III o 30zł więc jeśli to 30zł nie robi dla ciebie różnicy to kupuj IV.

Ram będzie chłodzony przez radiatory dołączone do zestawy z Accelereo.

Cały proces przekładki chłodzenia ładnie pokazuje ten filmik :

Link to post
Share on other sites

 

Pytanie 2.

Jak mocny musi być zasilacz aby pociągnąć 2x r9 290? Nie musi być multum zapasu.

 

 

750W poradzi sobie z takim tandemem.

 

 

Ciężka sprawa z tym CF. Część gier nie obsługuje, na kolejne czeka się ze sterownikami albo patch'ami. Do dziś czekam na uczciwą obsługę CF w Wolfenstein, Ryse, Lord of the fallen czy WATCH_DOGS. Jak 750W to tylko z pojedynczą linią 12V.
Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I co to ma udowodnić jakieś posty powyciągane skądś, no i MiK dobrze napisał, jak już 750W to żeby miał jedną solidną linię 12V, a inna sprawa to to o czym mówię, że lepiej dopłacić odrobinę do mocniejszego zasilacza np 850W żeby mieć nieco zapasu i święty spokój, to nie jest mój wymysł że niekorzystne jest jak się zasilacz bardzo mocno obciąża, tylko powszechna prawda, zasilacz obciążony lżej wydaje mniej ciepła zatem i hałasu, ma wyższą sprawność co w sumie nie jest jakimś super argumentem bo to różnice kilku procent ale jednak, no i pożyje dłużej bo nie będzie tak ostro eksploatowany. Poza tym grzech sobie 290 tki nie podkręcić a jak do CF z takich kart jeszcze po OC dołożyć proc który też trzeba OCnąć żeby nadążał to pobór prądu jeszcze znacznie rośnie i dlatego ja będę utrzymywał że te 850 W to jest dobra moc dla takiego zestawu i już, miałem kiedyś zasilacz markowy chiefteca eksploatowany do oporu bo na 450W był CF z 4870 i q6600 podkręcony i pamiętam jak biedny wył w stresie, aż mi go żal było, dać radę dał ale to nie był najlepiej dobrany zasilacz do tego zestawu, a i tak kolega będzie musiał zmienić zasilacz bo ma teraz 600W które tu chyba nikt nie ma wątpliwości nie udźwignie tego, więc jak już będzie kupował to jakąś 850tkę warto wziąć   :)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem. Jutro bedzie 850. Caly czas mysle o Accelero Xtreme IV tylko zastanawia mnie chlodzenie reszty karty a nie tylko proca. Gdzies na "chyba" yt koles mowil, ze podczas stresu ram mial spore temperatury przy Accelero.

 

Mozecie mi powiedziec jeszcze o dodatkowym gf do liczenia PhysX'a? Warto sie w to bawic czy jest to juz gra nie warta swieczki?

Link to post
Share on other sites

Co Ty, nie warto sie w physx bawić i specjalnie GTX- a pakować, oddatkowe zużycie prądu, hałas, wydzielanie ciepła, też nie wiem jak to w rzeczywistości taki mix działa, same kłopoty po to żeby tam w paru grach mieć jakieś odłamki lepsze, jedyną grą na świecie w której physx był faktycznie niezły to borderlands2 i pre sequel i tam CPU nie wyrabia z tym ale warto dla 2 gier? nie sądzę a w grach takich jak metro  z physx em mocny procek radzi sobie elegancko

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Siemka ,miałem accelero xtreeme IV na r9 290x, chłodzenie fajne w zestawie wszystko co potrzeba łącznie z radiatorkami na pamięcie ,ALE upewnij się że wejdzie Ci do budy bo jest OGROMNE, zajmuje ponad 3 sloty i w cholere długie bo nie patrz na wymiar samego chłodzenia bo ono tak dziwnie nachodzi na PCB i jest w cholere długie później.

Jeśli chodzi o kulture pracy i jakość jest super.

Link to post
Share on other sites

Te karty są stworzone do OC .Ja na swojej miałem Accelero 3 ,radiatorki na pamięciach musiały być dopasowane pilnikiem(termopady samoprzylepne dwustronne).Wentylatory trzeba kręcić na 12 v bo ciśnienie jakie wytwarzają przy mniejszych obrotach nie schładzały sekcji zasilania do satysfakcjonujących temperatur.Co do długości to jak kolega wcześniej pisał (dł. + ok.4 -5 cm) w brutusie 410 ciołem blache .Do CF  przy takich chłodzeniach to trzeci slot PCI express a to już musi być wysoka obudowa a przynajmniej spory zapas wysokości od 3 slotu .Warto rozważyć zwodowanie takiej karty .Ciepło jakie produkuje musisz skutecznie z obudowy  odprowadzić min.2x wentylator 120.Osobiście jestem w trakcie wymiany zasilacza i padło na 1000 W do CF (OC 1120/1250)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...