Skocz do zawartości

Karta graficzna do 800 zł


Recommended Posts

Witajcie,

 

Szukam karty graficznej, która by mogła odżywić mojego PCta. Rozglądam się za czymś do 800 zł.

Zalezy mi głównie na tym, aby mi fifa 15 chodziła płynnie na wysokich ustawieniach oraz GTA V w przyszłości działało bez większych problemów.

Moje aktualne podzespoły: 

Płyta główna: gigabyte 970a-d3

Karta graficzna: asus gts 450(strasznie słaba)

zasilacz: OCZ 600 W

Pamięc ram: 2x4gb ddr3 1600 mhz kingston cl9

procesor: AMD Phenom 960T 3ghz

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Którą masz rewizję płyty głównej ? Bo od rev 1.3 było montowane chłodzenie na sekcję zasilania (radiator na lewo od gniazda procesora).

 

Po przesiadce na r9-270 i OC procka w okolice 4GHz, do tego OC NB przynajmniej na 2,6GHz różnica będzie bardzo duża względem tego co masz teraz i całkiem przyjemnie będzie się grało nawet w najnowsze tytuły na średnio-wysokich detalach.

Do tego, w tym procesorze można spróbować odblokować dodatkowe 2 rdzenie, jest duże prawdopodobieństwo, że są sprawne i się uda. Płytę główną masz oki i powinno się to wszystko udać o ile masz chłodzenie na procka i ten radiator na sekcji zasilania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety na pudełku od płyty głównej pisze, że jest wersja rev 1.1. Na procku mam standardowy box. Ogólnie to się zastanawiam nad jedną rzeczą, bo od października bd szedł na studia i bd potrzebował dobrego laptopa, co jest lepsze ? Dopłacić do tego kompa tak z 1,5k a laptopa za 2,5 k gdzieś kupić, czy lapka za 4k na którym bym mógł pograć.

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś rozważyć sprzedaż starych gratów i dołożenie tej kasy do puli.

Ja niedawno siedziałem na bardzo podobnej konfiguracji i kupiłem nową graficzną i od razu udało mi się sprzedać starą. Troszkę wyłożyłem na procka + płytę, a stare graty sprzedałem w ciągu tygodnia. Ogólnie przesiadka z phenoma 955 + ga-990xa-ud3 + hd6870 na to co mam w sygnaturce wyszła mnie ~900zł.

W zasadzie mógłbyś kupić jakąś fajną używaną graficzną, stare graty wystawić na allegro. Jak wszystko sprzedasz to kupisz sobie nową bazę i będzie elegancko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy odblokują się dodatkowe 2 rdzenie, jeśli tak to nie zapomnij dopisać tego w aukcji i 300zł będziesz miał na pewno, mój 955 który jest troszkę gorszym prockiem poszedł za 280zł. Żeby było zabawnie na początku ustawiłem kup teraz za 250 i nikt nie kupił a za drugim razem zrobiłem licytację od 200 i skończyło na 280 ;)

Za płytę jeśli masz gwarancję to dostaniesz ze 150-200zł, najlepiej poobserwój sobie na allegro po ile chodzą, za graficzną ze 150 może będzie. Jak dołożysz ze 1000-1500 to na te 3 elementy będziesz miał sporo kasy i ostatecznie będziesz całkiem wypasiony komputer do grania. Reszta gratów będzie pasować ze starego i będziesz miał przynajmniej i5 z grafiką pokroju r9-280x.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś w biosie powinna być opcja Core unlock czy coś w tym stylu. Jeśli po włączeniu komputer się nie uruchomi to prawie na pewno masz pecha i nie działają, trzeba wtedy zresetować bios (wyjęcie baterii na dłużej lub zworką natychmiast), jak się uruchomi to trzeba go sprawdzić w programach obciążających itp.

Najlepiej poszukaj tu na forum w dziale podkręcanie lub w tym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...