Skocz do zawartości

  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który telefon polecasz?

    • Samsung Galaxy S5
      1
    • Samsung Galaxy Note 4
      3
    • LG G3
      4
    • HTC One M8
      9
    • HTC Desire Eye
      2
    • Samsung Alpha
      1
    • Inny
      3


Recommended Posts

Witajcie.
  Otóż, mój stary SGS2 zaczyna powoli padać na zdrowiu, dlatego zacząłem przeglądać nowe telefony. Mam parę smartfonów na oku, jednakże nie wiem, który będzie najlepszy. Przede wszystkim liczyłbym się również z opiniami osób posiadających dany model.
  Chciałbym telefon z Androidem, którego moc również jest duża, aby mi wytrzymał na parę lat, nawet po aktualizacjach zielonego robocika. Również oczekuję po nim dobrej baterii, czyli co najmniej jeden dzień korzystania z telefonu bez szukania prądu i podładowywania go. Zależy mi również na jego optymalizacji, aby się nie zacinał czy też to zaczął robić po miesiącu użytkowania.
  Telefon będzie użytkowany przede wszystkim do zdjęć/filmów, wiadomości, telefonowania, skype, fb, nawigacji, internetu, różnych aplikacji(czyli do wszystkiego, do czego smartfon został stworzony, oprócz gier). Pomijam tutaj gry, gdyż nie gram w nie:)
Gdyby były jakieś dodatkowe pytania, bądź zapomniałem o czym powiedzieć, to dawać śmiało!
 
Lista:
- Samsung Galaxy S5
- Samsung Galaxy Note 4
- LG G3
- HTC One M8
- HTC Desire Eye(jeżeli będzie w innym kolorze, bo zbyt damski się wydaje)
- Samsung Alpha
 
Plusy/minusy wyboru telefonu(moja opinia po recenzji i benchmark):
a) Samsung Galaxy S5:
(+) - wodoszczelny
(+) - 5 cali, rozmiar oraz jakość ekranu bardzo dobra
(+) - moc obliczeniowa
(+) - żywotność baterii na jednym doładowaniu(podobno) oraz możliwość jej wymiany bez problemu
(+) - dobre zdjęcia(podobno)
 
b) Samsung Galaxy Note 4:
(+) - rysik
(+) - większa moc od S5
(+) - żywotność baterii na jednym doładowaniu wg statystyk podobna do S5
(-) - wielkość
 
c) LG G3:
(+) - również zdjęcia
(+) - moc obliczeniowa
 
d) HTC One M8:
(+) - najlepszy w statystyce benchmark
(+) - głośniki z przodu
(+) - wygląd jak dla mnie najlepszy z proponowanych
(-) - bateria mniej wytrzymała od S5 i Note 4
(-) - aparat tylni podwójny, w dodatku 4MP, nie wiem, czy robi dobre zdjęcia
 
e) HTC Desire Eye:
(+) - moc obliczeniowa
(+) - aparat podobno dobry
(+) - rozmiar ekranu podobny do S5
 
f) Samsung Alpha:
(+) - cienki
(+) - dobra ilość cali
(więcej nie wiem, co dopiero go znalazłem:>)

 
 
  Proszę o argumenty proponowanego telefonu. Powyższe dane zostały stwierdzone przeze mnie po przeczytaniu recenzji. Nie miałem kontaktu z tymi telefonami, dlatego proszę Was o pomoc. A może poczekać na S6? Co doradzacie?
 
  Za pomoc z góry dziękuję!
Pozdrawiam, Vince.

P.S.: Wybór telefonu możecie dokonać na ankiecie(czytelniejsze dla mnie:)), w komentarzach zaś prosiłbym o argumenty za lub przeciw danego telefonu(+ napiszcie, jaki to telefon, bo czarodziejem nie jestem, aby czytać w myślach) czy też propozycję innego telefonu(oraz powód). DZIĘKUJĘ
Edytowane przez Vince96
Link to post
Share on other sites

Sprawdź HTC One E8 w wersji szarej,dostajesz ten sam procesor co w M8+sense,czyli perfekcyjną wydajność,do tego te same głośniki,ekran i lepszy aparat,lecz obudowę z poliwęglanu,która dla wielu jest plusem względem m8,zerknij na recenzję . 1 Dzień bateria wytrzyma bez najmniejszego problemu.

Link to post
Share on other sites
Sprawdź HTC One E8 w wersji szarej,dostajesz ten sam procesor co w M8+sense,czyli perfekcyjną wydajność,do tego te same głośniki,ekran i lepszy aparat

 

E8 nie ma lepszego aparatu niż m8

 

Oglądać od 2 05

 

 

Vnce96 patrząc na listę telefonów oraz zalety które w nich wymieniałeś widać że już jesteś częściowo zdecydowany na galaxy s5

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

Vnce96 patrząc na listę telefonów oraz zalety które w nich wymieniałeś widać że już jesteś częściowo zdecydowany na galaxy s5

Wiem, faktycznie jak na razie jestem bardziej zdecydowany na s5, jednakże chciałbym również otrzymać od osób, które telefony posiadają, ich własną recenzję. Bo to, że jestem na ten telefon najbardziej zdecydowany nie oznacza, że nie wezmę pod uwagę komentarze użytkowników i właścicieli tych telefonów, gdyż wiem, iż one mi bardzo pomogą w wyborze telefonu:>

Link to post
Share on other sites

Jak Ci się podoba to bierz to bardzo dobry smartfon. Żadne z powyższych urządzeń nie jest idealne M8 ma najsłabszy aparat (nie wiem jak jest w przypadku HTC Eye) G3 i  S5 potrafi przyciąć Note jest najdroższy i zbyt wielki (przynajmniej jak dla mnie) a Alpha ma słabą baterię. Nie zmienia to jednak faktu że są to obecnie najlepsze urządzenia na rynku i co byś nie wziął to  po S2 będzie kosmiczny skok jakości. Ogólnie nie wiem czy to jest dobry czas na kupowanie jakiegokolwiek sprzętu ze względu na "świąteczne promocje" zapłacisz wyższą cenę a po nowym roku wysyp kolejnych modeli i powyższe urządzenia polecą ostro w dół  (może poza Note który jest dosyć świeży)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Czyżby nikt już nie mógł niczego doradzić?:/ Doszły również inne telefony - Xiaomi MI4 oraz Meizu MX4. Co powiecie o tych telefonach? Czytałem, że są bardzo dobre, a jakość-cena jest również dobra. MI4 jest pod względem wyglądu bardzo ładne, dobra optymalizacja. Warto?

Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci polecił albo Lumię 930, albo iPhone 6. Przewaga tych telefonów nad wszystkimi wymienionymi, to:

- inne systemy niż Android. Każdy z nich jest i będzie płynny, stabilny. Zarówno nokia jak i iPhone będą aktualizowane minimum przez najbliższe dwa lata.

Żeby nie wypowiadać słów bez podparcia niczym:

- porównaj sobie flagowe modele - Androida - Nokii - Apple sprzed dwóch lat i zobacz jak one działają w tej chwili. Lumia 920 - premiera jesienią 2012 roku. Nadal aktualna wersja systemu - taka jak obecne flagowe modele (930, 1520), zapowiedziane aktualizacje do końca 2016 roku, nadal płynnie i bez zająknięcia działa.

- iPhone 5 - tutaj nawet nie będę się wypowiadał, ponieważ nawet 4 generacja dostała najnowszego iOS'a 8.

 

Androidowy Galaxy S3 - co z nim teraz się dzieje? Otrzyma Androida 5.0? Otrzyma kolejne aktualizacje?

Link to post
Share on other sites

Lumia=WP, a właśnie nienawidzę jego wyglądu. Liczę się z tym, że android muli później telefon(mam tak ze swoim), ale teoretycznie wrzucenie np. MIUI czy innego roma daje dużo(kolega nie raz to robił i widziałem efekty tego).
Co do iphone 6, mógłbym go nawet wybrać(wciąż mam sgs2, czyli aplikacje, które mogłyby nie być na iphone'a, mógłbym znaleźć na androidzie), jednakże cena to absurd przy tym telefonie.
Myślałem także nad HTC One E8, tańszy od M8, może i z tworzywa sztucznego, ale z lepszym aparatem, a cały telefon płynnie działa. Jednak nie wiem, jak mogłoby być za parę lat, czy nadal by tak działa, czy też nie.
Byłbym dosyć nastawiony na kupienie telefonu innej marki niż Samsung, dlatego podaję w tej chwili HTC. Mieliście styczność z nim?

Xiaomi jednak grono osób kupuje, tak więc nie może być chyba aż tak źle z tymi telefonami.

Edytowane przez Vince96
Link to post
Share on other sites

 

 

Xiaomi jednak grono osób kupuje, tak więc nie może być chyba aż tak źle z tymi telefonam

Typowy leming.....

Renault Laguna II też grono osób kupiło - chyba najbardziej awaryjny samochód w historii.

Cena za iP6 nie jest absurdem - nie patrz na specyfikację - spójrz na wydajność, jakość wykonania, system.

 

Powiedz na jakich aplikacjach CI zależy, to będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie patrzę na specyfikacje, bo widziałem, że przy takim sprzęcie, całość bardzo dobrze działa. Ale 2,5k-3k za telefon? To jest jak kupienie w porządku komputera.
Tak więc pod względem wydajności - zgadzam się, jest świetna, wykonanie jest ok, system też dobry.

Tak naprawdę to mi zależy na różnego rodzaju aplikacjach, począwszy od społecznościowych, poprzez sensory g, nawigacje(szczególnie offline'owe).

A jak z HTC? Nie miałeś kontaktu, że go pomijasz?

Link to post
Share on other sites

Z E8 nie. M8 jest ok, jednak w takim telefonie, tak słaby aparat to prawdziwa zmora. 

Na WP i iOS jest pełno aplikacji użytkowych. Ludzie nauki i biznesu pracują na tych telefonach bez narzekania na braki.

WP 7 - nie oferował praktycznie nic konkretnego. Na WP 8 jest bardzo dobrze. Sam korzystałem przez 4 lata z Androida, później przez ponad rok z WP i teraz od ponad miesiąca z iOS - na żadnej z platform nie brakowało mi aplikacji użytkowych.

 

Po prostu mam uraz do Androida - nie jest to system dopracowany, ciągle ma braki. milion funkcji co roku poszerzane a stabilność i optymalizacja kuleje. WP store sobie możesz przejrzeć, App store również.

 

Jeśli nie lumia 930 i nie iphone 6, to może iphone 5s?

Link to post
Share on other sites

A sam jesteś w tej chwili posiadaczem którego telefonu?

Co do M8 - zgodzę się, jest to zmora. E8 jest podobny do M8, tylko że obudowa jest inna, dzięki czemu też jest tańszy, a aparat ma lepszy.
Owszem, jest to system nie najlepszy i szczerze mówiąc to się ciągle dziwię, że nie potrafią go dopracować na tyle, aby jego korzystanie nie sprawiało kłopotów telefonom sprzed 2-3 lat.

Link to post
Share on other sites

Teraz mam iP6.

 

Narazie nie widać, żeby chcieli to dopracować - może jest to celowy spisek producentów, żeby nie spowalniać popytu na nowe modele telefonów. Ludzie by już tak często nie wymieniali telefonów, jeśli stare zupełnie by im sprawnie działały. Wiele osób myśli, że jeśli Android zwalania, to znaczy że już telefon jest stary i czas na nowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i jest to spisek, jednakże z każdą wersją Androida system zaczyna być bardzie stabilny. Jednak nie zdziwię się, jeżeli to tak miałoby działać. Inaczej producenci nie potrafiliby zarobić. To jest jak z telewizorami, autami, drukarkami etc. etc. Po czasie specjalnie sprzęt zaczyna się niszczyć, aby klient kupił nowy.

A do do szóstki - jak się spisuje? Wrażenia etc?

Link to post
Share on other sites

Narazie jest ok. Wielkiego zachwytu nie było - przesiadłem się z Lumi 930. Bateria jest słaba - znacznie gorsza niż w 930. Poza tym telefon jak najbardziej godny polecenia. Jakość wykonania jest perfekcyjna. Wyświetlacz, że mimo nie jest full HD i ma niższą gęstość pikseli wygląda lepiej niż w L930 (która ma jeden z najlepszych na rynku wyświetlaczy OLED). Różnic w płynności pomiędzy 930 a iP6 nie zauważam - każdy z nich działa bezproblemowo. Bez etui nie bardzo daje się użytkować - cienki i śliskie aluminium.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...